| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.11.21.
A néptánccal ismerkedtek meg a kicsik

Élőzenével és tánccal készül ezen a héten a magyarkanizsai Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény az óvodásai számára. Célja a hagyományok átadása és a gyerek interaktív fejlesztése. 
Népdalokkal és a néptánc alapjaival ismerkedhettek meg a legkisebbek. A játékos táncház szinte minden gyereket megmozgatott, hiszen közismert dallamok csendültek fel, amelyeket jól ismert tánclépésekkel tudtak követni.  
A népi kultúra iránt ...

   2025.11.20.
Szépen fejlődnek a kalászosok

Az őszi kalászosok szépen fejlődnek Magyarkanizsa községben, míg az olajrepcével bevetett parcellák nagyobb százaléka ki sem kelt, vagy ha igen, akkor nem biztos, hogy meg tud erősödni. 
Ebből kifolyólag várhatóan a tervezetnél még inkább nőni fog jövő tavasszal a kukoricával és napraforgóval bevetett területek száma, hiszen a gazdák rákényszerülnek ezek termesztésére, az őszi aszályos időjárás miatt. 
Feketéllik a föld Orom határában. ...

   2025.11.19.
Közel húsz díjazott

Az évtizedek óta megrendezett programot most is Vöröskereszt magyarkanizsai szervezete hirdette meg. 
A községbeli óvodások készítettek szebbnél-szebb alkotásokat, különböző technikákkal. A képzőművészeti munkákat a Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény előcsarnokában mutatták be és díjazták a legjobbakat. 
Hodik Erzsébet, a Vöröskereszt magyarkanizsai elnöke elmondta: „Mi meghirdettük az óvodákban. Az óvodák nagyon szépen ...

   2025.11.19.
Minden elsőshöz eljut a kiadvány

A Magyar Nemzeti Tanács együttműködve a magyarországi székhelyű Fiatalok a Nemzetért Alapítvánnyal minden vajdasági magyar tannyelvű első osztályos diákot és osztálytanítójukat megajándékoz egy Színezd újra a magyar történelmet! című kiadvánnyal. Az első fecskék, azaz az első kiadványok már meg is érkeztek Tóthfaluba, ahol kedden délelőtt adták át a tanulóknak az Arany János Általános Iskola tóthfalusi kihelyezett tagozatában. 
A nyolc kis ...

   2025.11.18.
A termékfejlesztésben a jövő

Magyarkanizsán is megtartották a Prosperitati Alapítvány és a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. együttműködésének eredményeképpen október végén elindított Vajdasági Rohonczy Gedeon Mentorprogram tájékoztató fórumát. A Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központban megtartott eseményen hétfő délután mintegy ötven érdeklődő gyűlt össze. A mentorok közül is ott voltak négyen, továbbá jelen volt Juhász Bálint, a tartományi ...

 
Keresés
 

   2021.07.26.
Ki főzte a legjobbat Kispiacon?

Több ezren látogattak ki július 25-én, vasárnap a kispiaci Nemzetek Főzőversenyére és hagyományos vásárra. A 12. alkalommal megrendezett Nemzetek Főzőversenye Határok Nélkül elnevezésű megmérettetésre idén majdnem 60 csapat jelentkezett Vajdaság számos településéről, és érkeztek szép számban külföldről is. 

Idén is megtelt a kispiaci vásártér főzni vágyó csapatokkal. Már délelőtt javában rotyogtak a bográcsban a pörköltek és levesek, valamint sültek a tűz fölött a finomságok. A Nemzetek Főzőversenyére zömében amatőr szakácsok, baráti és családi társaságok neveztek. A magyarországi Túrkeve lakói is képviseltették magukat. 

Puli Nagy László is Túrkevéről érkezett a versenyre. Általában a megye vagy a városuk jellegzetes ételét készítik el Kispiacon. Eddig birkával, kecskével jöttek, most szürkemarhát hoztak. Most szürkemarha pörköltet főztek, és szürkemarha uszály levest, mesélte. 

A versenyen a média is képviseltette magát. A Hét Nap munkatársai halászlét készítettek. A szerkesztőség közös megegyezése volt ez, mondta Kartali Róbert főszerkesztő helyettes. 

A főzőverseny célja, hogy minden résztvevő a saját tájegységére jellemző ételt mutasson be. Varbai András szervező elmondta, hogy 12. alkalommal szervezték meg a versenyt. Amikor ezt legelőször kitalálták, megszervezték, akkor az volt a céljuk, hogy az összes Kárpát-medencei magyart idevonzzák. Kárpátaljáról, Felvidékről, Erdélyből, Muravidékről voltak már itt csapatok, és egész Vajdaságból is. 

A főzőverseny és kirakodóvásár mellett művelődési műsorral is készültek a Kispiacra látogatóknak. 

Bővebben: 




Ki főzte a legjobbat Kispiacon?

Ismét megrendezték a nemzetek főzőversenyét


Fotó: Puskás Károly