| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.03.18.
A Bábvilág kapujában

A Bábvilág kapujában elnevezéssel tartottak továbbképzést Tóthfaluban a topolyai Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete és a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény közös szervezésében. Az eseménynek a helyi óvoda adott otthont. 


Tótfaluban első alkalommal szervezték meg az eseményt, amelyen elsőként a helyi óvodás gyerekek A kis gömböc című bábelőadást tekinthették meg a magyarkanizsai Bóbita Bábcsoport előadásában. 

   2026.03.17.
Papírszínházi foglalkozás Horgoson

Interaktív mesefoglalkozást tartottak a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtárában. A programban a Kárász Karolina Általános Iskola harmadikosai vettek részt. 


A különleges, papírszínházi foglalkozást a topolyai Juhász Erzsébet Könyvtár gyermekrészlegének könyvtárosa tartotta. 


A foglalkozás témája Janikovszky Éva Bertalan és Barnabás című műve volt. Feldolgozása kártyák segítségével, közös játékkal ...

   2026.03.16.
Középiskolák Börzéje Magyarkanizsán

A környező települések középiskoláit, gimnáziumait és lakhatási lehetőségeit ismerhették meg a hetedik és a nyolcadik osztályos tanulók Magyarkanizsán. 


A Középiskolák Börzéjét már 14-dik alkalommal szervezte meg a helyi Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola. Az Ady épületében szervezték meg az eseményt, ahol az osztálytermekben egy-egy középiskola, gimnázium kapott helyett. A gyerekek így közel két órán át ismerkedhettek az intézményekkel. 

   2026.03.16.
Lelki megújulás

Horgoson zajlott március 14-én, szombaton a Szabadkai Egyházmegye nagyböjti bűnbánati napja, melyre a környékből és távolabbról is sok hívő érkezett. A bevezető imádsággal kezdődő eseményt a Havas Boldogasszony Római Katolikus templomban tartották, ezt követően pedig a szegedi Ft. Dr. Serfőző Levente atya előadására került sor. 
Ezután keresztutat jártak a Kálvárián, majd szentségimádással, gyónással és zsolozsmával folytatódott a lelki nap, ...

   2026.03.16.
Pályázatok tömkelege

Pénteken Oromhegyesen gyűltek össze azok a helyi és környékbeli gazdák, akik a pályázati lehetőségekről szerettek volna bővebben érdeklődni. Erre alkalmuk is nyílt, ugyanis Juhász Attila, mezőgazdasági államtitkár és Tóth Zoltán, tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes számolt be az időszerű és a közeljövőben várható köztársasági és tartományi pályázatokról. A Vajdasági Magyar Szövetség szervezésében megvalósult fórum oromhegyesi állomása ...

 
Keresés
| Sport |
 

   2021.07.22.
Junior világbajnoki címet szerzett kick-boxban Blaskó Zsanett

Újabb sportsikerrel büszkélkedhet Magyarkanizsa! Blaskó Zsanett, a Ringfighter Box Club sportolója, július 3-án junior világbajnoki címet szerzett kick-boxban. Őt és edzőjét, Halász Mihályt polgármesteri fogadás keretében köszöntötte Fejsztámer Róbert magyarkanizsai polgármester július 21-én, a városházán. 

Zsanett a polgármesternek elmondta, hogy kiskora óta érdeklik a küzdősportok: 

- Engem sohasem érdekelt a tánc, a balett, tehát a lányosabb dolgok. Idén októberben lesz hat éve, hogy ezzel a sporttal foglalkozom. Az álmom pedig az olimpia.  

A járvány megnehezítette a versenyek szervezését, de az azokra való felkészülést is, számolt be róla Halász Mihály edző.  

- A körülmények most a kezünkre játszottak, hisz Szerbia szervezhette meg az utánpótlás világbajnokságot, ezért nagy számban részt tudtak venni sportolóink a versenyen. Ha a világ más táján lett volna a VB, akkor oda a költségek miatt nehezen jutottunk volna el, nem lettünk volna negyvenen, mint itthon.   

Az edző szerint szerencséjük volt amiatt is, hogy a válságstáb azt javasolta a kormánynak, hogy engedélyezze a versenysporttal foglalkozók edzéseit. Számukra ez is előnyt jelentett, míg más országok versenyzői nem tudtak kellőképpen felkészülni. Talán ennek is köszönhető, hogy Szerbia első helyen végzett az éremtáblázaton. Ugyanakkor Blaskó Zsanett aranyérmet szerzett.  

- A francia bokszban két versenyszám létezik. Az ún. assault, azaz technikai küzdelem, ahol a teljes erővel bevitt technikák tilosak, a másik pedig a combat. A küzdelem során a technikákat itt teljes erővel hajtják végre. Zsanett szerintem ez utóbbiban fog majd jó eredményeket elérni a későbbiekben - véli az edzője. 

A versenyekre általában hat hét alatt készülnek fel. Mivel nagyon sűrűn vannak a versenyek, nem lehet úgy készülni, mint régen, amikor tavaszi és őszi versenyidőszakok voltak, ami előtt fél évig lehetet edzeni. Fontos, hogy lehetőleg minden versenyen elinduljanak, mert ezeken lehet pontokat szerezni, ami a rangosabb versenyeken való részvétel feltétele.  

Maga a döntő egyébként egy belga lány ellen folyt. Tudni kell, hogy a francia bokszban minden frankofon ország favoritnak számít, náluk ez a sport őshonos, ezért is jelentős Zsanett győzelme, mondta Halász Mihály.  

Nagyon örülök neki, hogy az egyéni és csoportos sportágakban is kimagasló eredményeket tud elérni Magyarkanizsa község több sportklubja, hisz 38 klubról beszélünk a 13 településünkön, mondta a fogadáson Fejsztámer Róbert polgármester. Elmondta, az önkormányzat azzal tud hozzájárulni ezekhez az eredményekhez, hogy igyekszik biztosítani a legtöbb településen a sportinfrastruktúrát.  

- Kis- és középléptékű sportberuházásokról beszélünk, legyenek azok kinti sportpályák felújítása vagy sportobjektumok felszerelése és felújítása, amire az önkormányzat pályázni tud, vagy ki tudja finanszírozni a költségeket. Az elmúlt években Magyarkanizsán kívül Adorjánon, Tóthfaluban és Kispiacon is történtek ilyen jellegű beruházások. Bízom benne, hogy jövőre egy közepes léptékű sportberuházást meg tudunk valósítani Horgoson is. Akkor ez azt jelenti, hogy legalább az alapfeltételeket igyekszünk biztosítani ahhoz, hogy ha megvan a jó edző és a tehetséges versenyző, akkor nekik másra ne legyen gondjuk, minthogy a lehető legjobban felkészüljenek a versenyekre.   

Az infrastruktúra biztosítása mellett igyekeznek hozzájárulni a működés költségeihez is. Nagy, főleg nemzetközi versenyeknél logisztikai segítséget is adnak, hogy a helyben elvégzett sportmunkát látványossá tudják tenni, mondta a polgármester.  

- Én bízom abban, hogy folyamatosan tudunk majd eredményekről és sikerekről beszámolni az elkövetkező időszakban is. Ehhez a kluboknak meg van a tapasztalata, a sportmunkásoknak pedig az elhivatottsága, hogy ezt a munkát végezzék. Másrészről azt látom, hogy egyre több fiatal kezd el sportolni, egyre több fiatalt sikerül kimozdítani a számítógép elől és becsalogatni a sportklubokba. Hosszú távon ez a közösségnek is pozitív jel - jelentette ki az alkalmi fogadáson Fejsztámer Róbert polgármester. 

Bővebben: 




Magyarkanizsai junior kick-box világbajnok

Blaskó Zsanett kick-box világbajnokot fogadta Fejsztámer Róbert magyarkanizsai polgármester


Fotó: Puskás Károly