| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Nekünk, keresztényeknek a húsvét mutat rá, hogy a halál nem egy végpont, hanem egy új kezdet - ezt Verebélyi Árpád horgosi plébános mondta. A bácskai településen is szentmisére gyűltek össze a hívek, hogy megünnepeljék a húsvétot.
A húsvét a kereszténység legjelentősebb ünnepe, melyet Jézus Krisztus feltámadásának, valamint az emberiség megváltásának emlékére tartanak. Horgoson ez az ünnep különösen közösségi és kulturális ... |
|
|
1751 óta minden csütörtökön megtelik élettel a magyarkanizsai piac. Bár a hét több napján is várják az árusok a vásárlókat, a csütörtök továbbra is különleges, ilyenkor a standok roskadoznak a portékától, a tér pedig igazi közösségi találkozóhellyé alakul.
A húsvéti ünnepeket megelőző csütörtökökön különösen pezseg az élet Magyarkanizsán, hiszen piacnap van. Noha hétfő kivételével szinte minden nap találni árusokat, a csütörtöki ... |
|
|
A Házi Áldástól a gyöngyfűzésen át a festményekig megannyi csodálatos, kézzel készült alkotásban gyönyörködhetnek azok, akik Magyarkanizsára látogatnak. A Zmaj iskola Ady részlegében nyitották meg hétfőn az 54. MIRK-et, azaz a Nemzetközi Kézimunka és Gyűjtemény Kiállítást, mely csütörtökig tekinthető meg.
A kiállításon felléptek az Ozoray Árpád MME Cifraszűr kórusa, Pozder Damján citeraszólista és a Szent ... |
|
|
Minden egy teleszkóppal kezdődött. A nyolcadik születésnapjára kapta, és a szenvedély azonnal lángra kapott: az űrkutatás teljesen magával ragadta. A gyerekkori érdeklődés máig megmaradt, Kis Botond mögött számos eredményes megmérettetés szerepel, az érettségi után pedig a régió egyik legjobb felsőoktatási intézményében, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szeretné folytatni a tanulmányait.
Botond magyarkanizsai, a Bolyai Tehetséggondozó ... |
|
|
A locsolkodás a magyar húsvéti hagyománykör egyik legismertebb és legélőbb eleme, különösen a falvakban. Sok helyen még ma is a régi szokásokat őrzik általa. Az adorjáni Szőke Tisza Művelődési Egyesület tagjai húsvéthétfőn kora reggel zeneszóval vonultak az utcákon, hogy felkeressék a falubeli lányokat.
Faluhelyen a locsolkodás még ma is erősen közösségépítő szokás, és jobban ragaszkodnak a hagyományos elemeihez, mint a városokban. ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
A Fessük újra! elnevezésű munkaakciót június 8-án tartották meg, amelyet a horgosi helyi közösség és a Juvenior Polgárok Egyesülete közösen szervezett. A lelkes önkéntesek a falu központban található virágtartókat, szemetesládákat és padokat festették át. A megmozdulás célja, szebbé és rendezettebbé tenni a települést.
Vass Zoltán elmondta, hogy ez egy lehetőség a közösség számára, hogy együtt szebbé tegyék a környezetüket, valamint arra is, hogy jobban megbecsüljék azt.
A horgosi helyi közösség minden évben számos munkaakciót szervez. Most a Fessük újra! megmozduláshoz a Juvenior Polgárok Egyesület is csatlakozott – emelte ki Sós Nóra az egyesület elnöke, aki elmondta, hogy minden egyes programmal arra próbálják ösztönözni a fiatalabbakat és az idősebbeket, hogy részt vegyenek az akciókon és együtt tegyék szebbé a környezetüket.
Magyarkanizsa községben igen aktívak a civilszervezetek, az elmúlt időszakban több program és esemény valósult meg a szervezésükben. Vörös Túrú Anita, Magyarkanizsa önkormányzatának művelődéssel és civil szervezetekkel megbízott tanácstagja is részt vett az akcióban, aki elmondta, hogy Magyarkanizsa községben számos civil szervezet van, akik aktívan kiveszik a részüket egész év folyamán a munkából. Ezáltal pedig széles körű és nagy tevékenységet folytatnak, nemcsak művelődés, hanem számos más területen is.
Bővebben:
Közös erővel rendezik a helyiek Horgos központját
A horgosi faluközpont ki van festve
|
|
|
|
|
|