| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Megemlékezéssel és koszorúzással kezdődött az ünnepély szerda délután Horgoson a Havas Boldogasszony római katolikus templomban és a templomkertben. Március 11-e különleges nap a falu életében, ugyanis 1771-ben Kárász Miklós ezen a napon kapta meg Mária Teréziától a területre és a betelepítésre vonatkozó adománylevelet. Egy új korszak kezdete volt ez, a mai Horgos megszületésének történelmi pillanata. Ezért tartják ezen a napon a falu napját, illetve ilyenkor ... |
|
|
A magyarkanizsai Partizan Atlétikaklubban télen sem áll meg a munka. A Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola tornatermében mintegy 60 gyermek edz szorgalmasan Rekecki Petra és Pósa Tamás edzők, valamint Mészáros Kornél klubelnök és edző irányításával. A sportegyesület hamarosan rekortánborítású atlétikai pályát kap, melynek köszönhetően nemcsak a feltételek javulnak a klubban, hanem a versenyek szervezéséből is kivehetik a részüket.
Az ...
|
|
|
Szombaton, március 7-én ismét megtelt az oromhegyesi Faluház olyan emberekkel, akiknek fontosak a hagyományok, a népművészet és a magyar kultúra. A XXXVIII. Gazdag ág, hagyományos, nagy múltú rendezvényt az oromhegyesi Petőfi Sándor Művelődési Egyesület szervezte meg, nagy sikerrel, hisz az egész magyarkanizsai községből érkeztek csapatok, illetve Hajdújárás és Ludas is bekapcsolódott a rendezvénybe.
A szemle öt teljesítendő feladatból ...
|
|
|
Tudásunkkal kézen fogva a közösségekért – ez az anyaországi A Szakkör mottója. A program már évek óta folyik, és Magyarkanizsán mindig nagy érdeklődés övezi a különféle régi mesterségek újratanulását. Erről szól valójában a program, és természetesen arról is, hogy a hagyományaink megőrzése, újratanulása és továbbadása mellett a résztvevők minden egyes alkalommal közösségben vannak, összekovácsolódnak. Már-már a régi korok szellemét idézi ... |
|
|
Az Arany János nevét viselő általános iskola három épületébe öt kistelepülés diákjai járnak: az oromhegyesi, az oromi és a tóthfalui tagozatra utaznak még a völgyesi és az újfalusi diákok is elsajátítani a nyolc osztály tananyagát. Az iskolanapot már tizenegy éve a magyar költőóriás születésének napján tartják. Az ünnepség alkalmából ezúttal hétfőn az oromi épületben gyűltek össze az eminens vendégek, a testvériskolák képviselői és természetesen ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
A magyarkanizsai községben, csakúgy, mint máshol, а védőoltásra csak elektronikus úton lehet jelentkezni és csak azok kaphatják meg, akiknek van időpontjuk. Meghatározott esetekben az érdeklődők rendelkezésére áll egy belgrádi központi telefonszám és a magyarkanizsai Egészségház ügyelete is, amennyiben nem áll módjukban elektronikusan regisztrálni.
Gyólay Karolina, az egészségház igazgatónője elmondta, hogy a hétvégén az egészségügyi dolgozók kapták a második oltásukat, köztük ő maga is. Ugyanakkor arra is kitért, hogy örömteli a hír, hogy már 40 alatt van a fertőzöttek száma a községben. Felhívta a figyelmet, hogy továbbra is rendelkeznek kínai oltóanyaggal, az interneten a legcélszerűbb bejelentkezni, valamint arra is figyelmeztetett, hogy ne otthon akarjanak meggyógyulni az emberek aki tünetet észlel, azonnal jelentkezzen.
Bővebben:
Negyven alatt a fertőzöttek száma Magyarkanizsa községben
Többen már a második védőoltást is megkapták Magyarkanizsán
Döntés a rendkívüli helyzet megszüntetéséről
Folyik a vakcináció a Covid-19 vírus ellen
|
|
|
|
|
|