|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Ahol a gyümölcs elég nedvességhez jutott, ott minőségi szőlőt tudnak a termelők betakarítani. A cukortartalom magas, a savasságát igyekeznek a gazdák megőrizni, így várhatóan az idei borok is igen ízletesek lesznek.
Már kora hajnal óta szedik a szőlőt Horgos határában. Bíró Nándor szőlészetében ugyanis már beérett a gyümölcs szinte mindegyik fajtája. Bizonyos szőlőket még augusztusban be kell takarítani, ugyanis, ha túlérik, a hőség kiégeti ... |
|
A hétvégén, a Szent István-napi ünnepségsorozat részeként, a tóthfalusi tájház Magyarkanizsára költözött. A Dobó Tihamér Képtár falai között most olyan tárgyak láthatók, amelyek korábban Tóthfaluban meséltek a múltról.
Az érdeklődők megtekinthetik a paraszti világ mindennapjait idéző használati eszközöket, bútorokat, berendezéseket, dísztárgyakat, valamint korabeli ruházati cikkeket. A kiállítás célja, hogy közelebb hozza a látogatókhoz ... |
|
Másodszor ad otthont a népi kézműves tábornak Tóthfalu, ahol mintha a múlt találkozna a jövővel, hisz egyik szegletben muzsikálnak, a másikban kosarat fonnak, a harmadikban a népi viseletekről van szó. A túloldalon népzene szól, míg távolabb meg épp a kis focisták rúgják a bőrt. A népi kézműves tábor szerdától vasárnapig tart, így épp a munka kellős közepébe csöppentünk bele csütörtökön, amikor meglátogattuk a tábor résztvevőit. A Hagyományok Háza ... |
|
Szombaton, augusztus 16-án tartották az V. Szent István-napi magyarságismereti vetélkedőt és II. Ifjúsági napot a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének és a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesületének szervezésében.
A délelőtt folyamán zajlott le a magyarságismereti vetélkedő, melyben háromtagú csapatok mutatták be tudásukat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc témakörében.
A csapatokat a Vajdasági ... |
|
Horgoson idén először szervezték meg a nyári mazsorett tábort, amelyet a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület mazsorettcsoportja szervezett.
A négy nap során 15 résztvevő ismerkedhetett meg a tánc világával, voltak kezdők és olyanok is, akik már tapasztalt táncosok. A gyerekek a mazsoretten kívül más táncstílusokat is kipróbálhattak, miközben játékos, kreatív foglalkozásokon vettek részt.
A tánctábort Szabadkán már több alkalommal ... |
|
|
|
|
|
|
|
Egyre elterjedtebb Vajdaság területén, így Magyarkanizsa községben is a vegyszermentes zöldségtermesztés. Akár kis mennyiségben is megéri biogazdálkodásban gondolkodni, ugyanis az asztalra kerülő terményeink biztosan nem fognak káros anyagokat tartalmazni, emellett finomabbak is.
Csikós Árpád tóthfalui biotermelőnél 20 hektáron több mint harminc fajta kultúra található meg, paradicsom, paprika, padlizsán, de például batáta és földimogyoró, emellett pedig 26-27 rózsafajta is. A termelő elmondása szerint igen nagy a kereslet Vajdaság-szerte a biozöldségek iránt.
A Magyarkanizsa községbeli kiskerti biotermelők gyűjtőhelye a Meta Terra Civil Szervezet lett, amelynek megközelítőleg 50 tagja van. Halász Mónika, az egyesület elnöke elmondta, nagyon szigorú kritériumoknak kell megfelelniük a biotermelőknek Szerbiában, és sokan ezért nem mernek belevágni. Szerbiában az összes termelőnek csak 0,2-0,3 százaléka foglalkozik biotermesztéssel, ami az uniós, 3 százalékos szinthez képest nagyon alacsony.
Bővebben:
Van jövője a biotermesztésnek?
Ha a nagyszüleink meg tudták csinálni, nekünk miért ne sikerülne?
Egyre népszerűbb a biotermesztés vidékünkön
|
|
|
|
|
|