| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.08.21.
Martonoson is megemlékeztek az államalapításról

Szent István királyra és az államalapításra emlékezett a martonosi közösség tegnap. A Mária Neve római katolikus templomban megtartott ünnepi szentmisén az új kenyeret is megáldották. 


Az ünnep a martonosiak számára nemcsak a történelmi örökség felidézéséről szól, hanem a hit és a hagyományok továbbadásának fontosságára is ráirányítja a figyelmet. 


A martonosiak számára augusztus 20-a évről évre fontos alkalom ...

   2026.08.21.
Szent István királyra és az államalapításra emlékeztek Horgoson is

Az augusztus 20-i ünnep ezúttal is a Havas Boldogasszony-templomban kezdődött. A hívek közösen vonultak be, az új búzából készült kenyeret pedig gyerekek vitték a szentmisére. A kenyér a horgosi közösség összetartozását is kifejezte, az idei évtől ugyanis új hagyományt kezdeményeztek: a kenyeret minden évben más helyi lakos készíti el, így az ünnephez évről évre egy-egy horgosi család is személyesen hozzáteheti a maga részét. 


A szentmisét ...

   2026.08.20.
Pöttöm Élménytábor Magyarkanizsán

Megtelt kicsikkel a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ. Az épület adott otthont a Pöttöm Élménytábornak. Ottjártunkkor éppen egy izgalmas kézműves foglalkozáson vettek részt a gyerekek, akik tengeri állatokat készítettek. A 35 gyereket egész héten át játék, alkotás és közös kalandok várták. Így a vakáció nem csak a pihenésről, hanem az új élmények felfedezéséről is szólt. 


Horváth Iskra, Horváth ...

   2026.08.20.
Pusztulásra ítélt terület?

A vízelvezetés veszélyezteti a magyarkanizsai Járás jövőjét. A rendkívüli szárazság miatt a magyarkanizsai Járáson a szikes legelő és a termőföldek teljesen kiszáradtak, a talajvízszint drasztikusan lecsökkent. Ennek ellenére a zentai DTD Vízgazdálkodási Vállalat munkagépei tovább mélyítik az esővíz-elvezető csatornákat. 


A lépés felháborodást váltott ki a környezetvédők és a szakemberek körében, hiszen ahelyett, hogy megtartanák ...

   2026.08.19.
Ingyenes okostelefon-kezelői képzés indul szépkorúaknak Magyarkanizsán

Szeptember második hetében ismét elindítja az Okostelefon-szelídítő: digitális kalandok szépkorúaknak elnevezésű ingyenes képzését a magyarkanizsai székhelyű Felnőttképzők Regionális Hálózata. A 30 órás, gyakorlatorientált tanfolyamra augusztus 31-éig jelentkezhetnek a Magyarkanizsa község területén élő szépkorúak. 


A képzés célja, hogy az idősebb korosztály tagjai magabiztosan, önállóan és biztonságosan tudják használni a mindennapi ...

 
Keresés
 

   2020.05.22.
Csak könyvből harmincezer elfér

A horgosiak igencsak sokat, csaknem tíz évet vártak arra, hogy teljesen kész állapotban átvehessék a művelődési házat. Bejárni is szinte lehetetlen percek alatt a nagy és most már teljes pompájában tündöklő épületet, amely kívül-belül a modernséget és a praktikumot tükrözi.

Megannyi kis és nagy terem várja a látogatókat és a tevékenykedni szándékozókat, és nem is fog üresen kongani az épület. Igény mutatkozik a sok teremre, mert Horgoson több civil szervezet, művelődési egyesület, népművészet-kedvelő csoport is tevékenykedik, de a könyvtár is igen nagy kapacitású. Most tizenötezer kötet található, a felújítás után azonban harmincezret is be tudnak fogadni a polcok. Ám nem ez az egyetlen helyiség, amely az új bútorok jellegzetes illatával van betöltve. Napjainkban már a könyvtárat is látogatják, néhány napon belül pedig az egész épületet belakhatják a felhasználók, akik most már a pályázati támogatásnak köszönhetően a környékben egyedülálló épületbe látogathatnak el.

A héten folyamatosan érkeznek az új bútorok, amelyeknek egy része már teljesen a helyére került és birtokba is vehető, igaz, ottjártunkkor is lázas munka folyt, az új bútorok kerültek a helyükre. Sors Róbert, a horgosi helyi közösség tanácsának elnöke elmondta, hogy Horgoson évtizedekkel ezelőtt is sokan használták ki a művelődési élet kínálta, sőt a diszkójuknak is igen jó híre volt, ezért is nagy öröm számukra, hogy hosszú évek küzdelmes munkája után most egy ilyen impozáns épületet mondhatnak magukénak, amelyben reményeik szerint aktív és tevékeny élet zajlik majd.

– Az elmúlt időszakban rengeteg rendezvényt tartottak a horgosiak a művelődési házban, majd 2010-ben született meg a felújítás ötlete, amely aztán sajnos elég sokáig elhúzódott. A bútorbeszerzés volt az utolsó fázis, amelyet a múlt év őszén sikerült megvalűsítanunk, most pedig már az utolsó simításoknál tartunk, helyezzük el a bútorokat – mondta Sors Róbert.

A Bartók Béla Művelődési Egyesület elnöke, Dudás Zoltán két éve szorgalmasan dolgozik vezetőként, és tevékenységének legnagyobb örömteli pillanata, hogy az új bútorokat már több helyen is a rendeltetésének megfelelően láthatja viszont. Mint mondta, ilyen környezetben öröm lesz dolgozni, hiszen a próbák is itt folytatódhatnak, és a nagyobb rendezvényeiket is ebben a szemet gyönyörködtető környezetben szervezhetik meg.

– Egy évvel ezelőtt kezdődött a berendezések beszerzése. A Durindóra és a Gyöngyösbokrétára indítottuk el, amelynek mi voltunk a házigazdái. Akkor kaptuk meg az alapdolgokat, most pedig ennél a fázisnál minden bútorzat a helyére kerülhet. A pályázati támogatás segítségével sikerült mindezt megvalósítanunk, így negyvenmillió forintból tudtunk megfelelő eszközöket beszerezni – fejezte ki örömét Dudás Zoltán.

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásának köszönhetően tehát a horgosi művelődési ház minden szegletébe új bútorok kerülnek, így a magyarkanizsai község egyik legszebb művelődési háza minden bizonnyal mind küllemével, mind az ott folyó tevékenységek révén a jövőben is sok örömet ad nemcsak a helyieknek, hanem a távolabbról odalátogatóknak is.

Bővebben:




Csak könyvből harmincezer elfér

Megérkeztek az új bútorok a Horgosi Művelődési Házba

Teljes pompájában ragyog a horgosi Művelődési Ház