| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.04.02.
Gyerekdíszek a horgosi tojásfákon

Ünneplőbe öltözött a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ugyanis tojásfákat díszítettek a helyi gyerekek. Mindenki a saját kézzel készült díszeit hozta el magával és helyezte fel a fákra. A kreatív alkotások mindegyike egyedi, és a közelgő húsvét hangulatát idézi. 
Ismét gyerekzsivajtól volt hangos a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ahol ezúttal a húsvétra hangolódtak a legkisebbek. A sajátkezűleg létrehozott, színes papír- és hímes ...

   2026.04.02.
Tolnai Ottóra emlékeztek

A Híd folyóirat legújabb, tematikus számának bemutatóját tartották kedden Magyarkanizsán, a József Attila Könyvtárban. A délután folyamán is, ahogy a tematikus szám kapcsán, Tolnai Ottóra emlékeztek, a költő és író gazdag életműve előtt tisztelegtek, halálának első évfordulóján. A résztvevők: Bakos Petra, Bicskei Gabriella, Maurits Ferenc, Sági Varga Kinga, Sagmeister Péity Laura, Oláh Tamás voltak, majd a közönség soraiból Darida Veronika és Nagy József ...

   2026.04.01.
Fejlesztések Kispiacon a Magyar Kormány támogatásával

A hideg, esős idő ellenére is voltak, akik kilátogattak a kispiaci vásárra. Bár az árusok száma némileg elmaradt a megszokottól, a kínálat továbbra is bőséges volt. Szinte minden megtalálható volt, ami egy igazi vásárhoz illik. 
A hónap utolsó vasárnapja hagyományosan a kispiaci vásár ideje. A borongós idő ellenére sokan kilátogattak, hogy körülnézzenek, beszélgessenek vagy éppen beszerezzék a szükséges portékákat.  
A tavasz ...

   2026.04.01.
Kikelet Magyarkanizsán

A tavaszt próbálják előcsalogatni Magyarkanizsán a pénteken kezdődött Kikelet rendezvénnyel, amely még szombaton is tart. Az időjárás nem a tavaszkezdő arcát mutatja, hiszen jócskán lehűlt a levegő, de ez nem tántorítja el a szervezőket és a látogatókat sem. A városi téren a Meta Terra egyesület szervezésében és az önkormányzat támogatásával tavaszváró hangulatot teremtettek a központban, ahol a virágárusok mellett a kézművesek is kínálják portékáikat. 

   2026.04.01.
Show Dance Fest Magyarkanizsán

Nemzetközi Táncfesztivált tartottak szombaton Magyarkanizsán, immáron 33. alkalommal. A verseny már pénteken elkezdődött, hisz annyi táncos szerette volna megmutatni tudását, hogy egy napba bele se fértek, azonban még így is az éjszakába nyúlt a produkciók sokasága. Hat ország rátermett fiatalja érkezett a Gyógyfürdőbe, ahol a verseny zajlott, melynek ünnepélyes megnyitóján Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa község polgármestere is köszöntötte a résztvevőket. 

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2019.11.13.
A katedra helyett a színpadon

Zongorakoncerttel örvendeztette meg a közönséget Péter Zoltán magyarkanizsai származású zeneművész, aki a Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény új koncertzongoráját szólaltatta meg a jelenlevők gyönyörködtetésére.

Így kezdődött a pedagógusnap november 8-án este Magyarkanizsán. Az idei évben legkiemelkedőbb óvónőt, óvodapedagógust, tanítókat és tanárokat az őket megillető módon, ünnepélyes keretek között jutalmazták meg, de nemcsak az idei, hanem egész pályájuk alatt kifejtett tevékenységükért. Vajda Attila, a Magyarkanizsai Pedagógusok Egyesületének elnöke elmondta, hogy egyesületük már tizenkilencedik éve díjazza az év pedagógusait. Ezáltal, reményeik szerint, motiválják is őket, hiszen példaképekké válnak. A legfontosabb üzenete a napnak pedig számára az, hogy látja a reményt arra, hogy sokasodni fogunk, ugyanis az oromhegyesi–oromi iskolában például tízszázalékos natalitás várható, ami arra késztet, hogy ne keseredjünk el.

– Büszkék vagyunk arra, hogy pedagógusnak vallhatjuk magunkat, akárcsak az ókori görög gyerekeket kísérő, vigyázó elődeink. Igaz, az évszázadok folyamán nagy fejlődésen ment keresztül a szakmánk, de a cél mindig egy volt: a gyermekkel való törődés – mondta ünnepi beszédében Vajda Attila, aki Németh László szavait is megosztotta a közönséggel: „Azért vagyok pedagógus, hogy a természetnek nyers gyémántját szép vigyázattal csiszoljam kristályba.”

Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa polgármestere beszédében megköszönte a pedagógusok áldozatos munkáját, és emlékeztetett arra, hogy a pedagógusoknak példaként kell szolgálniuk.

Az idén egy életműdíjat is kiosztottak, amit Rózsa Szilvia óvodapedagógus érdemelt ki, aki betegsége folytán nem gyakorolhatja tovább hivatását, ám az innovációs munkában betöltött jelentős szerepéért, valamint kiemelkedő óvodapedagógusi munkájáért és a pályán eltöltött évekért érdemesnek találták az elismerésre. A Gyöngyszemeink Gyermekintézmény az év pedagógusa díját Lončar Sanja velebiti óvónőnek ítélte oda eddigi lelkiismeretes munkájáért. A magyarkanizsai zeneiskola munkaközössége Gulyás Zsolt gordonkatanárt választotta az év pedagógusává, aki kivételes türelemmel, odaadással oktatja tanulóit, és szeretteti meg velük ezt a hangszert. A Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola munkaközössége Győri Viktor történelemtanárt választotta az év pedagógusává, akinek határozottsága, munkája iránti elkötelezettsége kivívta kollégái és tanítványai elismerését is. A horgosi Kárász Karolina Általános Iskolából Danyi Ildikót választották az év pedagógusává. Róla elmondták, hogy már harminc éve van a pályán, személyiségére az alázat, odaadás, segítőkészség jellemző, diákjai nagy szeretettel és tisztelettel néznek fel rá. Az oromhegyesi–oromi Arany János Általános Iskola tóthfalusi kihelyezett tagozatából Vas Sarolta magyartanárnőt díjazták, aki felelősséggel és igazságérzettel mindig a tanulók, a gyermekek érdekeit tartja a legfontosabbnak. A magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpontból Bicskei Anna érdemelte ki az év pedagógusa díjat, hiszen az ő neve összeforrt a matematikával és a tanítással a középiskolában, kollégái tisztelik, csodálják türelmét és kitartását.

Ők heten vehették át a megérdemeltek díjakat, hiszen ahogyan a magyar nyelvű műsorvezető, Füzesi Sára fogalmazott: „A nemzet mindenkori áldozatos hivatását gyakorlóit ünnepeljük ma, őket méltathatjuk legalább egyszer az évben, a hétköznapok rohanásában megállva. A pedagógusok azok, akiknek tevékenysége jóllehet belesimul a mindennapokba, ugyanakkor megkülönböztetett módon ki is emelkedik azok sorából. Nem véletlenül. Hiszen a pedagógusok vállalják hivatásuk szerint, hogy nemzedékről nemzedékre megtanítanak bennünket írni, olvasni, számolni, egyáltalán gondolkodni.”

Bővebben:




A katedra helyett a színpadon

Pedagógus-napi ünnepi Akadémia

Pedagógus-napi Ünnepi Akadémia 2019

Az év pedagógusait díjazták Magyarkanizsán


Fotó: Puskás Károly építészmérnök