|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
A barátságtalan, hideg és szeles időben is viszonylag sokan látogattak ki az idei utolsó kispiaci vásárra.
Nagy volt a felhozatal meleg téli ruházatból, lábbeliből, almából, házi készítésű finomságokból, ünnepi dekorációkból, mezőgazdasági gépalkatrészekből, de éhen és szomjan sem maradt senki. A gyerekek lovagolhattak is.
A kispiaci vásárt minden hónap utolsó vasárnapján rendezik meg a februártól novemberig terjedő időszakban. ... |
|
Több mint 100 csapat érkezett november 25-én délelőtt Adorjánra, a Nemzetközi Hurka és Kolbász Fesztiválra. Vajdaság mellett, Felvidékről, Erdélyből és Magyarországról is érkeztek csapatok.
A kilátogatókat a délelőtt folyamán lakodalmas zenét játszó együttesek szórakoztatták. Vajdaság mellett, Felvidékről, Erdélyből és Magyarországról is érkeztek csapatok, hogy összemérjék sült hurka és kolbász receptjeiket. Pelikán László csapatával ... |
|
Ezzel a címmel tartanak többnapos tanácskozást Magyarkanizsán. Az egyeztetés középpontjában a Szakkör program 2023/2024-es megvalósítása áll, és annak fejlődési lehetőségeit taglalják az érintettek. A háromnapos program a Felnőttképzők Regionális Hálózata és a lakitelki Nemzeti Művelődési Intézet szervezésében zajlik.
Kerekasztal-beszélgetéssel vette kezdetét a találkozó, amelyen 20-nál is több részvevő volt jelen. A tanácskozás elsődleges ... |
|
E-levéltár és levéltári anyagok címmel tartottak képzést a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központban. Az eseményt a központ közösen szervezte a Seminari Srbije szervezettel. A műhelymunka pedig azért is fontos, mert jövő év januárjától lép életbe az e-levéltár vezetése Szerbiában.
Kutatási és kulturális intézmények, szociális központok, egészségházak, és kommunális vállalatok munkatársai vettek részt a Magyarkanizsán ... |
|
Önvédelmi tanfolyamot indított a magyarkanizsai Gozo Shioda Küzdősportklub kizárólag nőknek. A három hónapos képzés alatt a résztvevők az alapokkal és a legegyszerűbb technikákkal ismerkednek meg. A képzés célja, hogy a nők meg tudják védeni magukat, ha egy nem kívánatos, számukra kellemetlen szituációba kerülnek.
Családias és igen jó hangulatba telik az edzés Magyarkanizsán, a Sport- és szabadidőközpont, vagy ahogy a helyiek ismerik a Partizán ... |
|
|
|
|
|
|
|
A magyarkanizsai Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény júliusban és augusztusban intenzív nyári németnyelv-tanfolyamot hirdet. A 40 órás képzésre előtudásos kezdők jelentkezését várják, akik a passzív nyelvtudásukat szeretnék aktivizálni, felfrissíteni. A képzési program beszédközpontú, a mindennapi kommunikációra fókuszál. A képzés tervezett dinamikája: heti 3 találkozó 2 iskolai óra tartamban.
További részletek Búzás Hedvigtől, a Cnesa oktatásszervezőjétől kaphatók a 024/875-410-es telefonszámon, az edukacija@cnesa.rs e-mail címen vagy személyesen a Cnesa oktatási részlegében (Fő tér 9.).
Cnesa – hagyomány és tapasztalat a felnőttképzésben!
|
|
|
|
|
|