| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.11.27.
Az egészségtudatosságról az oromhegyesi iskolában

Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta. 
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet. 
 
Hubai Olivér tanuló ...

   2025.11.27.
Virágos Magyarkanizsa

Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ...

   2025.11.26.
Horgos idén is ünnepi fénybe öltözik advent idején

A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában. 
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén. 
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ...

   2025.11.26.
Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább

Úti beszámolót tartottak a magyarkanizsai Művészetek Háza pinceklubjában. A rendezvényt a Természetjáró Egyesület szervezte. Vendégük volt Szabó Tönki Károly, aki Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább kalauzolta az érdeklődőket. 
Szabó Tönki Károly felidézte több ezer kilométeres útjának fő állomásait, mindennapjait és az első élményeket, amelyek Kínában érték. Elmondta, hogy idén áprilisban valósult meg az utazás, és több mint 40 ...

   2025.11.25.
Karácsonyi szeretetcsomagra gyűjtöttek az oromi diákok

Tizedik alkalommal tartották meg a Neked adom jótékonysági délutánt vasárnap Oromon, a Művelődési Otthonban. Az eseményt a Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébániai Caritas szervezte, és az oromi iskolás gyerekek léptek színpadra. 
A programban az iskolások harmonikáztak, fuvoláztak, gitároztak, valamint közös koreográfiát adtak elő. A felsősök énekkara is színpadra lépett, kórusban adták elő a Vigyázz a madárra című dalt. 
A szervezők ...

 
Keresés
| Sport |
 

   2019.01.18.
Birkózás és cselgáncs évértékelő

A magyarkanizsai Potisje Birkózóklub eredményesen szerepelt a 2018. évben megrendezett különböző korosztályos hazai bajnokságokon, kupaversenyeken, hazai és külföldi tornákon. A 2018. év eredményeit Rekecki Rudolf foglalta össze:

• A Potisje felnőtt csapata a hatodik helyen végzett a Szuperligában. Hogyan értékelik ezt az eredményt?

– A csapat jól rajtolt, az első tornán három győzelmet aratott, de a másik két tornán három döntetlen és három vereség volt a mérleg. Versenyben voltunk a négyes döntőbe való jutásért, de a hajrában elpártolt tőlünk a sportszerencse és végül a hatodikok lettünk. Úgy gondolom, ez nagyon szép eredmény, a klubban elégedettek vagyunk, mivel ezt egy fiatal és tehetséges csapattal sikerült elérnünk.

• Ezenkívül milyen eredményeket ért el a klub a 2018. évben?

– Eredmények szempontjából nagyon sikeresen zártuk a 2018. évet, mivel birkózóink ez alatt az idő alatt rekordszámú hazai és külföldi versenyen vettek részt, amelyekre több mint 40 ezer kilométert utaztak. A hazai versenyek mellett birkózóink szőnyegre léptek Magyarországon, Horvátországban, Szlovéniában, Bosznia-Hercegovinában, Romániában, Csehországban, Szlovákiában, Ausztriában, Lengyelországban, Görögországban és Ukrajnában. Birkózóink összesen 62 hazai és külföldi versenyen vettek részt, amelyeken 101 arany-, 67 ezüst- és 114 bronzérmet szereztek. Az országos bajnokságokon az U15-ös és az U17-es csapatunk bajnok lett, 19 egyéni országos bajnoki címet szereztek és három érmet a Balkán-bajnokságon. Az őszi idény kezdetén sikerült megrendeznünk, előbb a Balassa Rudolf emlékversenyt a felnőtt korosztályú csapatok részére, majd a Csaba Ferenc emlékversenyt az utánpótlás korosztályok részére. A klubnak három nemzetközi kategóriás bírója van, akik közül Lőrinc Rudolfnak reális esélye van arra, hogy a tokiói olimpiai játékokon bíráskodjon.

A magyarkanizsai Partizan KOT Cselgáncsklub eredményeiről Vadász Károly edző számolt be:

Milyen eredményeket ért el a Partizan KOT dzsúdóklub 2018-ban az országos és tartományi bajnokságokon?

– A cselgáncsozóink szolid eredményeket értek el. Vajdaság bajnokágán Stefan Tolić 38 kg-ban az idősebb pionírok korosztályában a harmadik helyen végzett, heten pedig továbbjutottak az országos bajnokságra, amelyen Tolić szintén bronzérmes lett. A nőknél Vadász Anna 63 kg-ban a tartományi bajnokságon a harmadik lett, az országos bajnokságon ötödik helyezést ért el, míg az országos egyetemistabajnokságon a második helyen végzett.

Hogyan szerepeltek a Partizan cselgáncsozói a hazai és külföldi tornákon?

– Az elmúlt évben versenyzőink több mint húsz hazai és külföldi, magyarországi, horvátországi, szlovéniai és romániai tornán léptek tatamira, és sikeresen képviselték klubunkat. Ezeken a tornákon legeredményesebben Stefan Tolić és Raffai Gergő teljesített. Ki kell emelni, hogy versenyzőink részvételét ezeken a tornákon a szülők önzetlen segítsége és a magyarkanizsai önkormányzat támogatása tette lehetővé. Év végén megrendeztük az évzáró edzésünket, amelyen különdíjban és dicséretben részesítettük a legeredményesebb versenyzőinket.

Bővebben:




Eredményes 2018-as év

2018-as évértékelő