| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A mezőgazdasági termelők többsége a helyi falugazdász irodához fordul segítségért, hogy zökkenőmentes legyen az adatbevitel az online platformon.
Nagy a mozgolódás a magyarkanizsai falugazdász irodában. A termelők elkezdték a 2026-os bejegyzéseket és az online ügyintézést.
Sándor Ferenc adorjáni termelő elmondta: „A 2025-ös évre már minden le volt rendezve, úgyhogy most a 2026-os évre a gazdaság felújítását intéztem. Zökkenőmentesen ... |
|
|
Két magyarkanizsai díjazottja is van idén a Magyar Életfa Díjnak! A délvidéki központi ünnepség keretében Losoncz Piroska és Tóth Vilmos vették át a vajdasági magyar kultúra egyik legjelentősebb kitüntetését. A Pannon RTV így tudósított az eseményről:
Aranyplakett díjjal ismerték el Szili Katalin magyar miniszterelnöki főtanácsadó munkáját, de díjazták a vajdasági magyar művelődésszervezők és kultúrmunkások tevékenységét is, illetve kiosztották ... |
|
|
Évek óta visszatérő, már-már hazajáró vendég Magyarkanizsára Berecz András énekes, mesemondó, aki ismét a Tisza-parti városba látogatott, ezúttal a magyar kultúra napján. A Regionális Kreatív Műhely szervezésében méltó módon ünnepelhették a magyarkanizsaiak ezt a napot a Cnesában. A sokrétű művész nem jött üres kézzel, hisz ezúttal a fotóit is magával hozta, amelyekből a Dobó Tihamér Képtárban Szívverés a magasban címmel kiállítás nyílt, amelyet ... |
|
|
Lélekablak – A szabadság ára címmel tartott nagy sikerű előadást Rékasi Károly színművész január 20-án, kedden este Magyarkanizsán. A Cnesában lezajlott eseményre sokan eljöttek. Voltak, akik Márai Sándor írói munkássága előtt tisztelegtek, mások kifejezetten Rékasi Károly miatt érkeztek. A magyarországi szappanoperából is ismert színész előadását látva azonban senkinek nem jutott eszébe egykori szerepével azonosítani, hisz olyan produkciót láthattak ... |
|
|
Kilátogattak a szőlősbe a horgosi gazdák. Igaz, Vince napja majd holnap, január 22-én lesz, ennek ellenére a termelők már ma megmetszették a szőlőt, a plébános pedig megszentelte a vesszőket és a tőkéket a jó termés reményében.
Január 22-e Szent Vince napja, és ehhez számos hagyomány és mondás is kapcsolódik. Például: ha fénylik Vince, tele lesz a pince, azaz, ha holnap napos időjárásunk lesz, akkor a szőlősgazdák gazdag termésre számíthatnak.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hármashatári biciklitúra volt május 24-én a Természetjáró Egyesület szervezésében. A túrán a községi résztvevők mellett, kiskunhalasi és zentai biciklisek is kerekeztek. A résztvevők három országba jutottak el egy nap alatt, a teljesített táv mintegy 90 km volt.
A túra indulási helyszíne a magyarkanizsai városháza előtti parkoló volt, majd Törökkanizsán csatlakoztak a bánságiak, akikkel az irányt Gyála (SRB) felé vették. A gyálai határon átérve, Újszentivánon (HU) megpihentek, majd útjukat Szeged-Szőreg (HU) felé folytatták és a kübekházai (HU) kulturális műsorral fűszerezett szünet után Hármashatárkőnél Bús János rögtönzött történelem óráját hallgatták meg. Ezután az Óbéb felé vezető hétlyukú híd irányában folytatták útjukat. Óbében (ROM) újabb kis pihenőt tartottak és 16.30-kor indultak vissza a hármashatárra, majd haza.
|
|
A fényképeket készítette: Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|