| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.12.30.
Zuhan a tej felvásárlási ára

Folyamatosan csökken a tej felvásárlási ára Szerbiában. A tejgyárak ezt a többletmennyiséggel magyarázzák, míg a termelők szerint a problémát a külföldi behozatal okozza. 
Tovább bonyolódik a tejtermelők helyzete. Jelenleg nem csak a szerbiai gazdák vannak nehéz helyzetben, Európában is hasonló gondokkal küszködnek a tejtermelők az alacsony felvásárlási árak miatt. 
A vajdasági gazdák szerint instabillá vált az ágazat. Így véli Balázs ...

   2025.12.30.
Táncra perdülnek a magyarkanizsai nyolcadikosok

Több mint 50 nyolcadikossal elkezdődött a tánciskola Magyarkanizsán. Az oktatók szerint jó hír, hogy egyre népszerűbb a tánc a községben, és a fiatalok is elhívatottak. 
A tánciskola ideje alatt 16 stílussal ismerkednek meg a fiatalok. Öt világtánccal, hat latin-amerikaival, illetve olyan stílusokkal, amelyek napjainkban egyre közkedveltebbek.  
A diákok között van Ördög Viktória is: „Még az alaptáncokat tanuljuk. Én már kiskorom ...

   2025.12.29.
Az ünnepek között sem pihentek: tánctábort tartottak

Kétnapos téli tánctábort szerveztek Magyarkanizsán. Az esemény az MTE Bolero szervezésében valósult meg. Céljuk a fiatalok megmozgatása volt, és hogy a résztvevők megismerjék a különböző táncstílusokat. 
A nyári tánctábor után a szervezők úgy döntöttek, hogy a téli szünetben is meginvitálják a táncolni szerető fiatalokat. A résztvevők többsége már régebb óta táncol, de itt sokkal több idő jut egy-egy stílus bemutatására. 
A ...

   2025.12.26.
Falukarácsonnyal zárult az ünnepi programsorozat Horgoson

A rendezvényen kirakodóvásár, karácsonyi műsor, valamint ünnepi ételek és italok várták a látogatókat vasárnap este a Művelődési Házban. 
A kézművesvásár mellett megtekinthető volt Horgos mézeskalácsfaluja is, amely idén is nagy sikert aratott. 
Az ünnepi műsorban a helyi óvodások, a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület növendékei, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai léptek fel. Hagyományos finomságok, mákos ...

   2025.12.26.
Másfél ezer adag ingyen halászlé

Ünnepi hangulat és közösségi összefogás jellemezte a magyarkanizsai Városháza előtti teret december 24-én. A délelőtti órákban 14 bográcsban rotyogott a halászlé, a hagyományokhoz híven idén is ingyen osztották a lakosságnak. 
A kezdeményezést idén is egy helyi magánvállalat szervezte, amelynek köszönhetően karácsony előtt sokak asztalára kerülhetett ünnepi étel. A helyiek hosszú sorokban, türelmesen várakozva érkeztek a Városháza előtti ...

 
Keresés
| Gazdaság |
  

   2018.11.15.
Látványkonyhás csárda nyílt

Közvetlenül a Tisza partján, az egykori Halászcsárda immáron felújított helyén nyitották meg november 9-én a Varga Csárdát. A hely kuriózuma, hogy látványkonyhával is rendelkezik. Ahogyan azt a tulajdonos elmondta, igen nagy befektetésük van az újonnan megnyitott vendéglátóipari objektumban. Varga Ervin már több éve tervezi, hogy éttermet nyit, annál is inkább, mivel tapasztalata már van a szakmában.

– Nagy álmom teljesült, hogy megnyithattuk a Varga Csárdát itt, a Tisza-part közvetlen közelében. Fő specialitásunk a halászlé és a sült hal, ahogyan az egy igazi jó halászcsárdához illik, emellett természetesen más étkekkel is szolgálunk a hozzánk betérő vendégeknek – mondta a tulajdonos, aki a Prosperitati Alapítvány startup programjába is bekapcsolódott, hogy megvalósíthassa álmát, amellyel hét embernek biztosít munkahelyet.

A megnyitón jelen volt Fejsztámer Róbert magyarkanizsai polgármester is, aki örömmel nyugtázta, hogy egy fiatal vállalkozó fantáziát lát a város kínálta lehetőségekben.

Bővebben:




Látványkonyhás csárda nyílt

Látványkonyhával várja vendégeit a Varga Csárda

Látványkonyhával várja vendégeit a Varga Csárda – Info Tv


Fotó: Puskás Károly építészmérnök