| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.12.31.
Jubilál a tóthfalusi Lékó János kispályás emléktorna

Idén öt csapat vett részt a tornán, és azok a focisták léptek pályára, akikkel az első évben elkezdődött a sportesemény. Az emléktornának a sportcsarnok adott otthont. 
Az elmúlt években az eseményen utánpótlás-csapatok léptek pályára, most viszont a jubileumi évnek köszönhetően a szervezők azon környékbeli játékosokat hívták meg, akik 25 évvel ezelőtt is jelen voltak a tornán. 
A tóthfalusi Benkó Tihamér kiskora óta futballozik, ...

   2025.12.30.
Zuhan a tej felvásárlási ára

Folyamatosan csökken a tej felvásárlási ára Szerbiában. A tejgyárak ezt a többletmennyiséggel magyarázzák, míg a termelők szerint a problémát a külföldi behozatal okozza. 
Tovább bonyolódik a tejtermelők helyzete. Jelenleg nem csak a szerbiai gazdák vannak nehéz helyzetben, Európában is hasonló gondokkal küszködnek a tejtermelők az alacsony felvásárlási árak miatt. 
A vajdasági gazdák szerint instabillá vált az ágazat. Így véli Balázs ...

   2025.12.30.
Táncra perdülnek a magyarkanizsai nyolcadikosok

Több mint 50 nyolcadikossal elkezdődött a tánciskola Magyarkanizsán. Az oktatók szerint jó hír, hogy egyre népszerűbb a tánc a községben, és a fiatalok is elhívatottak. 
A tánciskola ideje alatt 16 stílussal ismerkednek meg a fiatalok. Öt világtánccal, hat latin-amerikaival, illetve olyan stílusokkal, amelyek napjainkban egyre közkedveltebbek.  
A diákok között van Ördög Viktória is: „Még az alaptáncokat tanuljuk. Én már kiskorom ...

   2025.12.29.
Az ünnepek között sem pihentek: tánctábort tartottak

Kétnapos téli tánctábort szerveztek Magyarkanizsán. Az esemény az MTE Bolero szervezésében valósult meg. Céljuk a fiatalok megmozgatása volt, és hogy a résztvevők megismerjék a különböző táncstílusokat. 
A nyári tánctábor után a szervezők úgy döntöttek, hogy a téli szünetben is meginvitálják a táncolni szerető fiatalokat. A résztvevők többsége már régebb óta táncol, de itt sokkal több idő jut egy-egy stílus bemutatására. 
A ...

   2025.12.26.
Falukarácsonnyal zárult az ünnepi programsorozat Horgoson

A rendezvényen kirakodóvásár, karácsonyi műsor, valamint ünnepi ételek és italok várták a látogatókat vasárnap este a Művelődési Házban. 
A kézművesvásár mellett megtekinthető volt Horgos mézeskalácsfaluja is, amely idén is nagy sikert aratott. 
Az ünnepi műsorban a helyi óvodások, a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület növendékei, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai léptek fel. Hagyományos finomságok, mákos ...

 
Keresés
 

   2018.06.18.
Köszönet a véradóknak és Magyarkanizsa önkormányzatának

A véradók világnapja alkalmából az önkéntes véradók önfeláldozó segítségét köszönte meg a magyarkanizsai alkalmi ünnepségen Hodik Erzsébet, a Vöröskereszt községi szervezetének elnöke és sor került a Szerbiai Vöröskereszt arany fokozatú elismerésének átadására is, melyet Magyarkanizsa önkormányzata kapott meg a Magyarkanizsai Vöröskereszt Igazgató bizottsága javaslatára, a szervezet céljainak megvalósításában nyújtott támogatásért.

Dr. Pintér Kabai Andrea a Szabadkai Közkórház transzfúziós osztályának, egyben az adományozott vér segítségével gyógyult betegeknek a nevében is köszönetet mondott az önkéntes véradóknak. Az önkormányzat nevében Csikós László üdvözölte véradótársait, és mondott köszönetet a nemes önfeláldozásért.

A véradók közül az idén a magyarkanizsai Apró László vehette át 100 véradásáért az emlékérmet és a Vöröskereszt külön ajándékát. A 75 véradás emlékérmét Hajagos Sándor, Ilcsik Rudolf, Pósa Károly, Raffay Ferenc és Szalai Zoltán kapta meg. 50 véradásért emlékérmet Bella Viktor, Balgó István, Dobó Róbert, Faragó Árpád, Fehér Róbert, Kucor Biljana, Rekecki Attila és Rózsa Ferenc vehetett át. A 35. véradásuk emlékére ugyancsak emlékérmet vehettek át Berényi Gábor, Borsos Róbert, Csőke Rudolf, Fábián Zoltán, Kadvány Zoltán, Nagy János, Sarnyai Szabolcs, Sárkány Róbert, Törtei Mihály, Vörös Szabolcs és Zsoldos Krisztián.

A Magyarkanizsai Vöröskereszt külön figyelmet szentel azoknak a véradóinak is, akik koruk vagy egészségi állapotuk miatt már nem adhatnak vért. Így az ünnepségen Gordos Péter 100+, Apró István és Konc József 75+ emléklapot vehetett át.

Bővebben:




Köszönet a véradóknak

Rendkívüli tisztújító közgyűlést tartott a Vöröskereszt magyarkanizsai községi szervezete

Rendkívüli tisztújító közgyűlést tartott a Vöröskereszt magyarkanizsai községi szervezete


Fotó: Vöröskereszt Magyarkanizsa