| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Október 23-án, az 1956-os forradalom és szabadságharc ünnepén a horgosiak is tisztelegtek a hősök emléke előtt. A falu központjában lévő emléktáblánál az egybegyűltek közösen elénekelték nemzeti himnuszunkat. Ezt követte a horgosi diákok megemlékező összeállítása, majd Vass Zoltán történész ünnepi beszédét hallgathatták meg a tiszteletadók.
– Nem egyszerű ünnep ez. Nehezebb hozzá kulcsot találni, mint más történelmi pillanatokhoz. ... |
|
|
Milutinovity Attila oromi termelő még 2009-ben kiérdemelte a dohánybajnok elismerő címet, akkor ugyanis ő adta át a legtöbb és kiváló minőségű burley típusú dohányt a JTI vállalatnak. Akkoriban nyolc hold jó oromi földbe palántálta a növényt, mára pedig csak az változott, hogy még nagyobb területen termel, de a minőség továbbra is kifogástalan. Ahogy Attila elmesélte, munka az aztán bőven van, és meg lehet belőle élni. A falu szélén lévő takaros házuk ... |
|
|
A második generáció kezdte meg az idén ősszel a tanulmányait Horgoson a felnőttoktatásban. Idén 52 tanuló jár a helybeli Fészek napközibe, hogy esti tagozaton fejezze be az általános iskolát. Diákok nemcsak Horgosról, hanem a környező településekről is érkeznek. A tartományi oktatási titkárság támogatásának köszönhetően mostantól korszerű digitális eszközök segítik a tanítást.
Gulyás Oldal Anitát, a horgosi Kárász Karolina Általános ... |
|
|
A magyarkanizsai Nektár Méhészegyesület meghívására Dr. Hegedűs Dénes, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület szakmai elnökhelyettese tartott előadást a városháza dísztermében. A méhészeti témák mellett, szót ejtett a mezőgazdasági termelők felelősségvállalásáról is.
Dr. Hegedűs Dénes hosszú és részletes előadásában azokra az extrém környezeti változásokra is kitért, amelyek a méhlegelőket érintik. Rámutatott, hogy a méhek ... |
|
|
Magyarkanizsa község kis települése, Ilonafalva két nagy rendezvényt tudhat magáénak. Az egyik a juhászok találkozója, a másik pedig a behajtási ünnep. Mindkettőre igény mutatkozik, és nagy a látogatottsága, többen jönnek el ezekre a rendezvényekre, mint amennyien a faluban laknak. Legutóbb múlt vasárnap telt meg a Járás emberekkel, valamint jószággal is, hisz másodszor tartották meg a Behajtási Ünnepet és Csikósfesztivált, amely kezdetben Tóthfaluban zajlott, ... |
|
|
|
|
|
|
|

Szegeddel együttműködve egy határon átnyúló együttműködési programban vesz részt a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központ. Az Európai Unió által támogatott programnak az a célja, hogy a megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját elősegítse Magyarkanizsán és vonzáskörzetében, így a fogyatékkal élőket felkészítik a nyílt munkaerőpiacra. Dávid József, a projekt pénzügyi menedzsere elmondta, hogy készül egy felmérés a Magyarkanizsán és a vonzáskörzetében lévő cégek körében, hogy az egyes vállalatok, illetve egyéb szereplők mennyire alkalmasak megváltozott munkaképességű személyek alkalmazására, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, valamint milyen akadályozó tényezők merülnek fel. A tanulmány képet kíván adni a megváltozott munkaképességűek általános helyzetéről Magyarkanizsa térségében. A következő hétvégén a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központ alkalmazottai a 30 órás, úgynevezett Lantengi-módszer képzésén vesznek részt, amely módszer segít abban, hogy a megfelelő munkavállalót felkészítse a megfelelő munkakör betöltésére. Így a fogyatékkal élő személyek az egyéni igényeiknek leginkább megfelelő munkakörben dolgozhatnak, s a foglakoztatás fenntarthatósága is biztosítva van.
– A projekt teljes költségvetése majdnem 100 ezer euró, ebből több mint 83-at az EU ad. A Szociális Védelmi Szolgáltató Központnál egy mentort foglalkoztatunk, és a központ felhasználói közül legalább 2-3 ember a nyílt munkaerőpiacon fog elhelyezkedni a programnak köszönhetően. A mentor feladata, hogy a megváltozott munkaképességű személyt segítse a munkahelyén való beilleszkedésben, továbbá a munkáltatót is segíti majd a megfelelő munkakörülmények megteremtésében. Azoknak a személyeknek, akiknek a foglalkoztatásukhoz védett környezet szükséges, a meglévő infrastruktúrára támaszkodva új típusú tevékenységeket próbálunk kialakítani, elsősorban a növénytermesztés területén. Erre helyezzük a hangsúlyt. Az ehhez szükséges eszközöket is a projekt által tudjuk beszerezni. Az is fontos része ennek a határon átnyúló tevékenységnek, hogy a magyarkanizsai szakemberek részt vehetnek egy háromnapos tanulmányúton. A Szimbiózis Alapítvány által működtetett, a megváltozott munkaképességű személyeket foglalkoztató szociális farmot tekintik meg, és valószínűleg sok tapasztalattal gazdagodva térnek majd haza – mondta el Dávid József.
Bővebben:
A fogyatékkal élők is a munkaerőpiac részesei
|
|
|
|
|
|