A magyarkanizsai Keramika falicsempe és padlólapok gyártásával foglalkozó vállalatot 1980-ban alapították. A cégben a tégla- és cserépgyártás gazdag hagyományaira építkezve kezdődött meg a kerámialapok gyártása, ami immár több mint három és fél évtizedes hagyományokra és szaktudásra épül. A jelenleg külföldi tulajdonban lévő csempegyár a hazai és a külföldi piac igényeinek megfelelően folyamatos technológiai fejlesztéseken ment keresztül. Ennek legújabb példája a Prosperitati Alapítvány nagyvállalatokat támogató, munkahelyteremtő pályázata keretében valósult meg.
A Keramika pénzügyi igazgatója, Kadó Lívia arról számolt be a Magyar Szó hasábjain, hogy milyen fejlesztési elképzelésekkel indult a csempegyár a Prosperitati pályázatán.
– A Keramika tavaly jelentkezett a Prosperitati nagyvállalatok részére kiírt pályázatára, amelyen egy 3,5 millió euró értékű gépbeszerzési programmal indultunk, az összeg 25 százalékát az alapítvány biztosította, ehhez 35 százalék önrészt adtunk hozzá, és a fennmaradó 40 százalékot bankhitelből teremtettük elő. A januárban lezárt termelés-korszerűsítési projektumunk értéke meghaladja az ötmillió eurót.
Az új lapkészítő olasz gépsort és két, 5000 tonna nyomás kifejtésére képes présgépet szereztünk be, amelyek beszerelését teljes egészében a munkásaink végezték, az olasz gépgyártó szakembereinek az irányítása mellett.
Az új présgépek lehetővé teszik a tömörebb, strapabíróbb és kopásállóbb lapok gyártását. A korszerűsítésnek köszönhetően a Keramika továbbra is tartani tudja a lépést a fejlődő konkurenciával, és versenyképes termékeinkkel jelen tudunk lenni az Európai Unió igényes piacán is. A nagy értékű újítás tehát nem elsősorban mennyiségi, hanem minőségi előrelépést jelent a kanizsai lapgyártásban.
Bővebben:
Világszínvonalú csempegyártás Magyarkanizsán
|