| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Alig pár napja jelent meg a mezőgazdasági minisztérium támogatási naptára, de máris kérdések merülnek fel a termelők részéről. A gazdák tartanak a kifizetések csúszásától.
Közben az illetékesek szerint a naptár közzétételével teljesült a gazdálkodóknak tett egyik legfontosabb ígéret, amely arra vonatkozott, hogy az agrárpolitikának kiszámíthatónak és egyértelműnek kell lennie.
A termelők most először kapnak előre átfogó képet ... |
|
|
A Vajdasági Magyar Szövetség Ifjúsági Fóruma február 5-én, csütörtökön este Magyarkanizsán a Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központban tartotta meg a Lakhatás, lehetőség, jövő című panelbeszélgetés következő állomását. Az eseményen a résztvevőket a Vajdasági Magyar Szövetség szakpolitikusai és Prosperitati Alapítvány munkatársa tájékoztatta, akik beszámoltak az aktuális pályázatokról és hitelprogramokról.
Az eseményen ... |
|
|
Egyre népszerűbb a mozi Magyarkanizsán. Számos magyar és nemzetközi film is bemutatásra került már a helyi Művészetek Háza mozitermében. 2024-ben teremtődtek meg a feltételek, hogy aktuális filmek is bemutatásra kerülhessenek az intézményben. A legtöbb film magyar szinkronnal is bemutatásra kerül.
Egymást követik a jobbnál jobb mozifilmek Magyarkanizsán. A Művészetek Háza mozitermében az elmúlt hónapokban több nagyszabású film is bemutatásra került. ... |
|
|
Az eseményt és az azt megelőző tánciskolát már több mint négy évtizede szervezik meg a Tisza-mentén. 29 pár mérettette meg magát vasárnap délután Magyarkanizsán a Vizsgabálon. Szép ruhák, csillogás, mosolygó, boldog fiatalok - így jellemezhető a Vizsgabál, ami vasárnap délután került megszervezésre a magyarkanizsai Vajdasági Birkózóakadémián. A kezdetektől a fiatalokkal Cseszkó Károly táncoktató foglalkozik.
„A verseny részen az öt ... |
|
|
Az 5. Kárpát-medencei Nagy Diák Agrárteszt rekordszámú, több mint húszezer résztvevővel zárult. A vetélkedőt a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem szervezte. A magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tanulója, Papdi István az 1186 határon túli versenyző közül a legjobb külhoni játékosnak bizonyult.
Az online vetélkedő célja az volt, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését az agrárium iránt. A résztvevők olyan ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oláh Dóri, a Magyarkanizsáról indult grafikusunk mindenhol ott van. Szegeden a Tömörkény István Művészeti Szakközépiskolában végezte el középiskolai tanulmányait, ezt követően Egerben szerzett tervezőgrafikus művész végzettséget az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézetében. Jelenleg Budapesten él, közben rendszeresen jár haza Magyarkanizsára és a környékére. A Rakétaiskola darált húsból útinaplóját is több helyen kiállította és bemutatta már. A Malomfesztiválnak és a Középiskolások Művészeti Vetélkedőjének már több éve tervezi az arculatát. A grafikusi szakmáról, a tervekről és a fesztiválszervezésről beszélgetett Dórival a Magyar Szó újságírója.
Bővebben:
„Még mindig azt csinálom, amit a legjobban szeretek: rajzolok”
|
|
|
|
|
|