| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Terebélyes adventi koszorút állítottak fel a horgosi Művelődési Ház előtti téren. Az első gyertya meggyújtását a Palics Magyar Művelődési Egyesület népdal kórusának és a helyi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület Fülemüle csoport előadása előzte meg. Ezt követően Verebélyi Árpád plébános megáldotta a koszorút.
„Az advent egy olyan időszak amikor az ember megpróbál befelé fordulni és leginkább szembesül a maga emberi akaratával, ... |
|
|
A Magyarkanizsai Községi Tűzoltó Szövetség szervezésében húsz községbeli önkéntes tűzoltó tett vizsgát a négy hétvégén át lehallgatott tananyagból, amit a katasztrófavédelem szakemberei adtak elő.
A cél, hogy minél több tűzoltók kapjon magasfokú szakmai képzést, így növelve a község biztonságát és teljesítve a törvény által előírt kötelezettségeket. A vizsgára vasárnap délelőtt került sor a martonosi helyi közösség épületében, ... |
|
|
Lehet zimankó, eshet az eső akár egész nap is, de az embereknek semmi nem szegi kedvét, hogy részt vegyenek a Hurka- és Kolbászfesztiválon. Ezt bizonyították szombaton, amikor már reggel hét órakor javában pezsgett az élet Adorjánon. A helyi közösség, a Szőke Tisza Művelődési Egyesület és a Kontakt vállalat szervezésében tizennegyedik alkalommal sokszorozódott meg a faluban tartózkodók száma, akik a fesztivál miatt érkeztek ide, akár messze földről is. A Kontakt ... |
|
|
Egy délután Arannyal elnevezéssel irodalmi és képzőművészeti versenyt tartottak az oromhegyesi Arany János Általános Iskolában. Az eseményen mintegy 70 községbeli gyermek vett részt, akik több kategóriában is indulhattak. A verseny feladatai a költő munkásságára és a történelmi korára épültek. A megmérettetés fő célja, hogy a tanulók minél jobban megismerjék Arany János életét.
Horvát Alexandra tanuló elmondta: „Én most Arany János ... |
|
|
Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv a Horgos-Röszke közúti határátkelőnél, bár még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, ki igényelheti, és hogyan működik a november elsejétől elérhető rendszer. A november elsejétől működő új sávnak az a célja, hogy a rendszeresen átlépők gyorsabban átjussanak.
Az ingázók gyorsabb áthaladása érdekében a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a szerb határrendészeti ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Egy sajátos sakk-csapatverseny végéhez értek a zentai és a magyarkanizsai község sakkozói. Hat csapat részvételével szervezték meg a Falusi sakkligát, amelyben a csapatok 4 táblán 20-20 perces játszmákat játszottak.
A csapatverseny a Zentán megtartott negyedik fordulóval ért véget, ahol mindössze öt csapat ült asztalhoz. Itt az Orompart I. csapata bizonyult a legjobbnak 15 ponttal. A második helyet 13,5 ponttal a Tornyos szerezte meg a 12,5 pontos Kanizsa előtt. Az Orompart II. lett a negyedik 11, a Felsőhegy pedig ötödik, 8 megszerzett ponttal.
A csapatok tagjai ezután még két egyéni versenyen vesznek részt és utána hirdetik ki a Falusi sakkliga csapatversenyének végeredményét, ami a négy forduló után a következőképpen alakult: 1. Orompart I. (62 pont), 2. Kanizsa (56,5), 3. Tornyos (49), 4. Felsőhegy (32,5), 5. Orompart II. (30) és 6. Felsőhegyi ifik (10).
Az egyéni versenyekre március folyamán kerül sor.
Bővebben:
Az Orompart I. csapata nyerte a Falusi sakkliga versenyét
|
|
|
|
|
|