| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.02.18.
Jöjjön a tavasz, vesszen a tél!

Dobolás, kolompolás, és énekszó jelezte Adorján központjában ma délelőtt, hogy űzik a telet. A Szőke Tisza Művelődési Egyesület szervezésében farsangi mulatságot tartottak, mely a felvonulás mellett szórakoztató programokat is tartalmazott. A gyermekek felnőttek kíséretében gyülekeztek a művelődési otthon mögötti téren, ahonnan a legváltozatosabb jelmezekben vonultak a Tisza-partra, ahol elégették a kiszebábut a téltemetés részeként.


Barát ...

   2026.02.18.
Torkos szombat

Reggel hétkor már javában folyt a munka Horgos központjában a Juvenior Polgárok Egyesületének szervezésében. Három disznót dolgoztak fel, hogy mindenkinek jusson a finom disznótoros étkekből, aki szombaton ellátogatott Horgosra. A Torkos szombat elnevezésű rendezvény mára már hagyományossá vált, és a helyiek, de még a környékbeliek is várják, hisz tudják, hogy ilyenkor a friss sült vérből, a sült szalonnából, majd délután a töltött káposztából és a ...

   2026.02.13.
Nők tárlata Magyarkanizsán

Nagy hagyománya van már annak a kiállításnak, melyet a nőnap közeledtével szerveznek Magyarkanizsán. A Nők tárlatát csütörtök délután nyitották meg a Dobó Tihamér Képtárban, ahol megannyi technikával, megannyi témában készült alkotásokat mutattak be, elősorban a nőktől a nőknek, de azért néhány férfi is tiszteletét tette. A festmények mellett gyönyörű hímzések és szalmaképek is helyet kaptak, a látogatók legnagyobb örömére. 
A huszonhatodik ...

   2026.02.12.
Folytatódnak a megkezdett fejlesztések 2026-ban is

Több területen is egyszerre történnek fejlesztések és beruházások Magyarkanizsa községben. A helyi önkormányzat a 2026-os költségvetésébe számos tételt felvett, amelyek ezt tükrözik is. Ilyenek például a gazdasági ágazatokat erősítő projektek, vagy a turizmus-, illetve az infrastruktúra-fejlesztések és a helyi közösségek kezdeményezéseinek a megvalósítása is.  


A 2026-os évben is folytatandó beruházásokat már az elmúlt évben ...

   2026.02.11.
Jónak ígérkeznek a 2025-ös horgosi borok

A tavalyi szárazság ellenére is ízesnek ígérkeznek a termelők szerint az 2025-ös horgosi borok. A kevés csapadék miatt szerényebb volt a szüret, de a gyümölcs cukortartalma az eddigi évek legmagasabbja volt. Ennek eredményeként magas alkoholtartalmú, minőségi borok készültek. A homoki nedű egyre közkedveltebb, és egyre többet választják horgosi borokat. 


A Horgos környéki borok számos hazai és nemzetközi díjat nyertek az elmúlt években. ...

 
Keresés
 

   2018.01.23.
Liftet kap az idősek otthona

Tavaly itt tartották azt a szakmai tanácskozást, amely az idősek életvitelének jobbá tételével foglalkozott. Már akkor is érezni lehetett, mennyire fontosnak tartják ezt a témát, és arra törekednek a szakemberek, hogy folyamatos képzéssel és tapasztalatcserével is segítsék egymás munkáját, valamint a legkiszolgáltatottabb embertársainkat is. A magyarkanizsai állami intézmény kilencvenöt férőhellyel rendelkezik. Népszerűségét jelzi, hogy már várólistájuk is van, annyi a jelentkező. Hogy mi várható a közeljövőben, a még jobb ellátás érdekében mit tesznek, arról az igazgató, Vladimir Hajder számolt be.

– A tavalyi évet nagyon sikeresnek könyvelheti el intézményünk. Minden tervünket sikerült megvalósítanunk. Az élet az otthonban zökkenőmentes. Sok jelentkezőnk volt, akik mind a mi intézményünket szerették volna választani. Ez azt eredményezte, hogy az év végén már 8–10 személy szerepelt a várólistánkon. Lakóink nyolcvan százaléka községbeli polgár. A 95 férőhely fel van osztva két kategóriára: a magukat ellátni tudó és a mozgásképtelen idősek kapnak nálunk helyet. Jelen pillanatban 54 fekvő betegünk van. Nem is meglepő a jelenlegi életviszonyokat ismerve, hogy elöregedő társadalomban élünk.

Büszkén mondhatom, hogy nem volt olyan eset, hogy valaki elégedetlenség miatt távozott volna intézményünkből. Egy hónapra van szükség nagyjából, hogy a lakóink megszokják az új környezetet, ami minden bizonnyal nem egyszerű, hiszen az addigi körülményeiket felváltja valami egészen új, ám arra törekszünk, hogy otthonias környezetet alakítsunk ki, ami sokban hasonlít egy meleg családi fészekhez. Az ízekben is a hagyományos, vajdasági konyhát követjük, ügyelünk a környezetre, hogy az kellemes és élhető legyen. Ám ez nem egyszemélyes siker. Az intézményben 21 ember dolgozik, több éve a munkatársaink ugyanazok, két éve volt egy érezhető elvándorlási hullám, de akik maradtak, szívügyüknek tekintik az idősgondozást. Két orvosunk pedig folyamatos felügyeletet lát el.

Nagyon sokat segített az elmúlt időszakban a tartomány és a minisztérium is, emellett a község is kiváló együttműködő partner.

Bővebben:



Letöltés: Liftet kap az idősek otthona


Liftet kap az idősek otthona