| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.12.31.
Jubilál a tóthfalusi Lékó János kispályás emléktorna

Idén öt csapat vett részt a tornán, és azok a focisták léptek pályára, akikkel az első évben elkezdődött a sportesemény. Az emléktornának a sportcsarnok adott otthont. 
Az elmúlt években az eseményen utánpótlás-csapatok léptek pályára, most viszont a jubileumi évnek köszönhetően a szervezők azon környékbeli játékosokat hívták meg, akik 25 évvel ezelőtt is jelen voltak a tornán. 
A tóthfalusi Benkó Tihamér kiskora óta futballozik, ...

   2025.12.30.
Zuhan a tej felvásárlási ára

Folyamatosan csökken a tej felvásárlási ára Szerbiában. A tejgyárak ezt a többletmennyiséggel magyarázzák, míg a termelők szerint a problémát a külföldi behozatal okozza. 
Tovább bonyolódik a tejtermelők helyzete. Jelenleg nem csak a szerbiai gazdák vannak nehéz helyzetben, Európában is hasonló gondokkal küszködnek a tejtermelők az alacsony felvásárlási árak miatt. 
A vajdasági gazdák szerint instabillá vált az ágazat. Így véli Balázs ...

   2025.12.30.
Táncra perdülnek a magyarkanizsai nyolcadikosok

Több mint 50 nyolcadikossal elkezdődött a tánciskola Magyarkanizsán. Az oktatók szerint jó hír, hogy egyre népszerűbb a tánc a községben, és a fiatalok is elhívatottak. 
A tánciskola ideje alatt 16 stílussal ismerkednek meg a fiatalok. Öt világtánccal, hat latin-amerikaival, illetve olyan stílusokkal, amelyek napjainkban egyre közkedveltebbek.  
A diákok között van Ördög Viktória is: „Még az alaptáncokat tanuljuk. Én már kiskorom ...

   2025.12.29.
Az ünnepek között sem pihentek: tánctábort tartottak

Kétnapos téli tánctábort szerveztek Magyarkanizsán. Az esemény az MTE Bolero szervezésében valósult meg. Céljuk a fiatalok megmozgatása volt, és hogy a résztvevők megismerjék a különböző táncstílusokat. 
A nyári tánctábor után a szervezők úgy döntöttek, hogy a téli szünetben is meginvitálják a táncolni szerető fiatalokat. A résztvevők többsége már régebb óta táncol, de itt sokkal több idő jut egy-egy stílus bemutatására. 
A ...

   2025.12.26.
Falukarácsonnyal zárult az ünnepi programsorozat Horgoson

A rendezvényen kirakodóvásár, karácsonyi műsor, valamint ünnepi ételek és italok várták a látogatókat vasárnap este a Művelődési Házban. 
A kézművesvásár mellett megtekinthető volt Horgos mézeskalácsfaluja is, amely idén is nagy sikert aratott. 
Az ünnepi műsorban a helyi óvodások, a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület növendékei, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai léptek fel. Hagyományos finomságok, mákos ...

 
Keresés
 

   2018.01.12.
Telelésről, nyaralásról

Egyre többen érdeklődnek az exkluzív kiruccanások iránt

Habár mostanában sokkal enyhébb napokat élünk át, mint ahogy az januárban lenni szokott, mégis a nagykabátokat magunkra öltve ábrándozunk verőfényes napsütésről. És vannak, akik nemcsak méláznak a nyárra várva, hanem el is utaznak a meleg vidékekre. Ilyenekből is akad Magyarkanizsa községben, ám legtöbben már az igazi fürdőidényt tervezgetik. Ők azok, akik már októberben elkezdték fizetni az idei üdülésüket, hogy ne terheljék meg egyből a családi kasszát. Erről mesélt a város egyetlen utazási irodájának tulajdonosnője, Farkas Grubin Danica:

– Természetesen mindenki a pénztárcájához mérten a legjobbat szeretné kapni, és mi arra törekszünk, hogy ez teljesüljön. Visszamenőleg három-négy év távlatából elmondható, hogy a legnépszerűbbek a nyaralások, úti célként pedig Görögország a legfelkapottabb. Ami meglepő, hogy egyre több nászutas van, akik exkluzív kiruccanásokat keresnek. Így például Dubaj, a Maldív-szigetek, a Dominikai Köztársaság, Bali, ami eddig nem volt elterjedt szokás. Ennek több magyarázata lehet, de nem elsősorban az, hogy az embereknek több pénzük lenne. Tavaly ez még nem volt általános tendencia, mint ahogy az sem, hogy a repülővel megtett utakat részesítik előnyben. Ami a teleléseket illeti, nem mondhatóak igazán népszerűnek. Persze mindig vannak kivételek, de aki csak évente egyszer utazik, inkább a nyaralást szokta választani. Tíz családból, akik nyaralni mennek, legfeljebb kettő az, amely megengedheti magának a telelést is. Olyanok viszont kevesen vannak, akik csak a téli örömöket részesítik előnyben. Költségesebb is, mert átlagosan száz eurótól felfelé tendálnak a síbérletek. Aki mégis síelni menne, gondolnia kell a biztosításra is, hiszen a balesetveszély ez esetben hatványozott.

Bővebben:



Letöltés: Télből a nyárba


Telelésről, nyaralásról

Továbbra is Görögország a legnépszerűbb üdülőhely