| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

2024.04.30.
Megnyitotta kapuit a Tisza–parti kemping

Mindazok, akik lakókocsikkal vagy sátrakkal költöznek le, május harmadikáig ingyenesen használhatják ezt a szolgáltatást, megfizettetésre csak ezután kerül majd sor.

Egy kétszemélyes sátor esetében egyébként 260 dinár a napidíj, míg nagyságtól függően egy lakókocsinak 320 dinártól 350 dináros a parkolóhelye naponta. Mindamellett a május elsejei ünnepre díjmentesen használható a főzésre kijelölt terület is, egészen május hetedikéig. A látogatók ...

2024.04.30.
Gyermekfesztivál az ismerkedés és barátkozás jegyében

Magyarkanizsán 16. alkalommal rendezték meg április 26-án a Gyermekfesztivált. A Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola vetélkedőjén a helybeli diákok mellett a hazai és külföldi testvériskolák, illetve a szomszédos települések és községek tanintézményeinek a tanulói mérték össze tudásukat és ügyességüket. Idén mintegy 250 produkciót neveztek be. A rendezvényen mások mellett megjelent Varjú Potrebity Tatjana, a Magyar Nemzeti Tanács képviseletében, illetve ...

2024.04.30.
Középpontban a mesterséges intelligencia

Április 27-én délelőtt a magyarkanizsai Ifjúsági Otthonban gyülekeztek azok a fiatalok, akik többet szeretnének tudni a mesterséges intelligenciáról. Az önkormányzat támogatásával létrejött tanfolyam egészen augusztusig tart és az ErdSoft, valamint a Jusoft vállalkozás munkatársai tartják. Húsz helyet hirdettek meg, amelyre jelentkezni lehetett, de harminc érdeklődő volt, így azt is kilátásba helyezték, hogy akár egy újabb tanfolyamra is sor kerülhet.

A ...

2024.04.30.
Játszótéri elemekkel gazdagodott a tóthfalui óvoda

A szülők összefogtak, programokat szerveztek, vásárt, és a befolyt pénzt az oktatási intézmény felszereltségének javítására fordították.
Közel 300 ezer dinár értékben új játszótéri elemekkel és egyéb felszereléssel gazdagodott a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény tótfalusi kirendeltsége. A pénzt a szülők közreműködésével szervezett rendezvényekkel teremtették elő.
A jó idő kicsalogatta a tóthfalusi óvodás gyerekeket. ...

2024.04.30.
Képekben mért életek

Április 27-én, délután nyitották meg a martonosi helyi közösségben Puskás Károly, magyarkanizsai nyugdíjas építész, hobbifotós, kordokumentáló fényképész kiállítását. A Mortinus Faluvédő Egyesület szervezésében a Martonosi Kulturális Teaház programsorozat keretében most a kubikosok, vályogvetők és falverők kaptak teret Puskás Károly gyűjtésében, aki ezeknek az embereknek és ezeknek a megélhetési forrásoknak kívánt emléket állítani.
A ...

Keresés
| Sport |

2017.12.28.
Jobb eredmények a vártnál az atlétika klubban

A magyarkanizsai Partizan atlétái eredményesen szerepeltek az idén a különböző korosztályú országos bajnokságokon, kupaversenyeken és tornákon.

A Belgrádban rendezett országos terematlétikai egyéni bajnokságon a serdülő korosztályban Marina Živković a negyedik helyen végzett 60 méteres gátfutásban 9,43 másodperces idővel, és hatodik lett távolugrásban 4,81 méteres eredménnyel, Nikola Berić a kilencedik helyet szerezte meg súlylökésben 12,53 méteres eredménnyel.

A Belgrádban rendezett országos terematlétikai egyéni bajnokságon az ifjúsági korosztályban a negyedik helyen végzett Marina Živković távolugrásban 5,13 méteres eredménnyel és Bognár Csilla a 3000 méteres síkfutásban 12:05,43 perces idővel.

A palicsi Trón Atlétikai és Szabadidősportklub fennállásának 10. évfordulója alkalmából Palicson rendezett hét kilométeres futóversenyen Bognár Csilla az abszolút kategóriában a második helyet szerezte meg 29:43 perces idővel.

Az idősebb pionírok Zentán rendezett országos bajnokságán a dobószámokban második helyen végzett Magyari Ákos kalapácsvetésben 31,45 méteres eredménnyel. Csapatversenyben a 8–9. helyen végzett a Partizan.

A Zentán rendezett ifjúsági országos bajnokságon a dobószámokban második helyet szerzett Nikola Berić gerelyhajításban 54,53 méteres eredménnyel. Csapatversenyben a 7–8. hely jutott a magyarkanizsaiaknak.

A Zentán rendezett országos serdülőbajnokságon a dobószámokban első helyezést ért el Nikola Berić gerelyhajításban 54,20 méteres eredménnyel. E csapatversenyben a 4–5. lett a Partizan.

Mitrovicán rendezték meg az országos bajnokságot a tízezer méteres síkfutásban, amelyen Bognár Csilla, a magyarkanizsai Partizan atlétája az ifjúsági korosztályban a második helyet szerezte meg 50:19,3 perces idővel. Csapatban a Partizan a 4–7. helyen végzett ezzel az ezüstéremmel.

A Belgrádban rendezett országos serdülőbajnokságon 31 klub vett részt, köztük a magyarkanizsai Partizan atlétái is, akik két érmet szereztek. Első helyen végzett Nikola Berić gerelyhajításban 58,86 méteres eredménnyel, második helyezést ért el Marina Živković 100 méteres gátfutásban 14,89 másodperces idővel. Csapatban 15. lett a Partizan.

A Mitrovicán rendezett serdülő korosztályú országos többtusabajnokságon hétpróbában első helyen végzett és országos bajnoki címet szerzett Marina Živković 4378 ponttal. Részeredmények, 100 méteres síkfutás 15,06, magasugrás 1,57 méter, súlylökés 9,49 méter, 200 méteres síkfutás 27,48, távolugrás 5,11 méter, gerelyhajítás 29,50 méter, 800 méteres síkfutás 2:36,02. Csapatversenyben a Partizan az osztott 6–7. helyen végzett egy aranyéremmel.

A Mitrovicán rendezett idősebb pionír korosztályú országos bajnokságon első helyet és országos bajnoki címet szerzett Horvát Bertalan gerelyhajításban 45,18 méteres eredménnyel. Magyari Ákos harmadik helyezést ért el kalapácsvetésben 36,67 méteres eredménnyel, negyedik lett diszkoszvetésben 35,59 méteres eredménnyel és súlylökésben 12,25 méteres eredménnyel.

A szerbiai régiók Belgrádban rendezett országos serdülő korosztályú bajnokságán Vajdaság válogatottjában sikeresen szerepelt a magyarkanizsai Partizan két atlétája. Marina Živković a 4×100 méteres síkfutóváltó tagjaként a második helyen végzett 50,19 másodperces idővel, Nikola Berić szintén második helyet szerzett gerelyhajításban 53,20 méteres eredménnyel. Mindkét csapatversenyben Vajdaság válogatottja végzett az élen, a lányoknál 78 ponttal, a fiúknál 70 ponttal.

Az Újvidéken rendezett nyílt Vajdaság-bajnokságon az ifjúsági korosztályban második helyen végzett Marina Živković 100 méteres gátfutásban 15,43 másodperces idővel és magasugrásban 1,50 méteres eredménnyel, Anja Živković távolugrásban 5,08 méteres eredménnyel és a Partizan 4×100 méteres leány síkfutó-váltócsapata 53,08 másodperces idővel. Harmadik lett Bognár Csilla 1500 méteres síkfutásban 5:54,07 perces idővel.

Szintén Újvidéken rendezték meg Vajdaság nyílt bajnokságát a serdülő korosztályban, amelyen első helyet szerzett Nikola Berić gerelyhajításban 59,41 méteres eredménnyel. Második helyen végzett Marina Živković távolugrásban 5,19 méteres eredménnyel. Harmadik lett Sergej Miladinov távolugrásban 5,71 méteres eredménnyel.

Az Újvidéken rendezett Vajdaság-bajnokságon a fiatalabb pionírok korosztályában első helyen végzett Árok Anna magasugrásban 1,33 méteres eredménnyel, második helyet szerzett Pavle Sorajić vortexdobásban 55,40 méteres eredménnyel, harmadik lett Pavle Sorajić távolugrásban 5,02 méteres eredménnyel.

A Mitrovicán rendezett országos kupadöntőn az idősebb pionírok korosztályában első helyen végzett Horvát Bertalan gerelyhajításban 45,80 méteres eredménnyel, harmadik lett Magyari Ákos súlylökésben 13,52 méteres eredménnyel.