| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Nekünk, keresztényeknek a húsvét mutat rá, hogy a halál nem egy végpont, hanem egy új kezdet - ezt Verebélyi Árpád horgosi plébános mondta. A bácskai településen is szentmisére gyűltek össze a hívek, hogy megünnepeljék a húsvétot.
A húsvét a kereszténység legjelentősebb ünnepe, melyet Jézus Krisztus feltámadásának, valamint az emberiség megváltásának emlékére tartanak. Horgoson ez az ünnep különösen közösségi és kulturális ... |
|
|
1751 óta minden csütörtökön megtelik élettel a magyarkanizsai piac. Bár a hét több napján is várják az árusok a vásárlókat, a csütörtök továbbra is különleges, ilyenkor a standok roskadoznak a portékától, a tér pedig igazi közösségi találkozóhellyé alakul.
A húsvéti ünnepeket megelőző csütörtökökön különösen pezseg az élet Magyarkanizsán, hiszen piacnap van. Noha hétfő kivételével szinte minden nap találni árusokat, a csütörtöki ... |
|
|
A Házi Áldástól a gyöngyfűzésen át a festményekig megannyi csodálatos, kézzel készült alkotásban gyönyörködhetnek azok, akik Magyarkanizsára látogatnak. A Zmaj iskola Ady részlegében nyitották meg hétfőn az 54. MIRK-et, azaz a Nemzetközi Kézimunka és Gyűjtemény Kiállítást, mely csütörtökig tekinthető meg.
A kiállításon felléptek az Ozoray Árpád MME Cifraszűr kórusa, Pozder Damján citeraszólista és a Szent ... |
|
|
Minden egy teleszkóppal kezdődött. A nyolcadik születésnapjára kapta, és a szenvedély azonnal lángra kapott: az űrkutatás teljesen magával ragadta. A gyerekkori érdeklődés máig megmaradt, Kis Botond mögött számos eredményes megmérettetés szerepel, az érettségi után pedig a régió egyik legjobb felsőoktatási intézményében, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szeretné folytatni a tanulmányait.
Botond magyarkanizsai, a Bolyai Tehetséggondozó ... |
|
|
A locsolkodás a magyar húsvéti hagyománykör egyik legismertebb és legélőbb eleme, különösen a falvakban. Sok helyen még ma is a régi szokásokat őrzik általa. Az adorjáni Szőke Tisza Művelődési Egyesület tagjai húsvéthétfőn kora reggel zeneszóval vonultak az utcákon, hogy felkeressék a falubeli lányokat.
Faluhelyen a locsolkodás még ma is erősen közösségépítő szokás, és jobban ragaszkodnak a hagyományos elemeihez, mint a városokban. ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Az egykor jó bulijairól méltán híres OZ diszkó helyén ma már egy teljesen felújított, a mai kor igényeinek megfelelő, tiszta, világos és impozáns ifjúsági iroda működik. December 13-án adták át rendeltetésének a második emeleten lévő klubhelyiséget, amit egybekötöttek egy fotókiállítással is, amelyen a fiatalok által egy nemrégiben meghirdetett fotópályázatra érkezett munkák közül a legjobbakat mutatták be.
Vígi Sára, az ifjúsági iroda koordinátora elmondta, hogy az ifjúsági és sportminisztériumnál nyertek több mint félmillió dinárt, melynek egy részéből a klubhelyiséget is kialakították. A pályázati eszközöket április óta használják föl tevékenységeik kivitelezéséhez. Az irodának több partnere is volt a pályázatban, mégpedig az ICR, a Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont, valamint a Generáció civil szervezet. A céljuk minden aktivitással az volt, hogy egy helyre tömörítsék és összehozzák a községbéli fiatalokat, mint ahogy a projekt neve is mutatja: Aktív fiatalok közössége Magyarkanizsa községben. Aktivitásuk eddig több téren is megmutatkozott: új funkciókkal látták el a régi honlapjukat, kreatívírás-workshopot és előadásokat tartottak informatikai témában, a legutóbbi pedig az ifjúsági klubhelyiség kialakítása volt.
– Berendezésekkel töltöttük meg ezt a termet, babzsákokat, puffokat, könyvespolcokat, növényeket helyeztünk el a helyiségben, ezáltal téve barátságossá, ahol a fiatalok kellemesen és hasznosan tölthetik el szabadidejüket.
Bővebben:
Egy jó hely a fiataloknak
Felújított klubhelyiséggel gazdagodott Magyarkanizsa
Megnyílt a klubhelyiség az Ifjúsági Otthonban
|
|
Fotó: Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|