| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Ünneplőbe öltözött a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ugyanis tojásfákat díszítettek a helyi gyerekek. Mindenki a saját kézzel készült díszeit hozta el magával és helyezte fel a fákra. A kreatív alkotások mindegyike egyedi, és a közelgő húsvét hangulatát idézi.
Ismét gyerekzsivajtól volt hangos a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ahol ezúttal a húsvétra hangolódtak a legkisebbek. A sajátkezűleg létrehozott, színes papír- és hímes ... |
|
|
A Híd folyóirat legújabb, tematikus számának bemutatóját tartották kedden Magyarkanizsán, a József Attila Könyvtárban. A délután folyamán is, ahogy a tematikus szám kapcsán, Tolnai Ottóra emlékeztek, a költő és író gazdag életműve előtt tisztelegtek, halálának első évfordulóján. A résztvevők: Bakos Petra, Bicskei Gabriella, Maurits Ferenc, Sági Varga Kinga, Sagmeister Péity Laura, Oláh Tamás voltak, majd a közönség soraiból Darida Veronika és Nagy József ... |
|
|
A hideg, esős idő ellenére is voltak, akik kilátogattak a kispiaci vásárra. Bár az árusok száma némileg elmaradt a megszokottól, a kínálat továbbra is bőséges volt. Szinte minden megtalálható volt, ami egy igazi vásárhoz illik.
A hónap utolsó vasárnapja hagyományosan a kispiaci vásár ideje. A borongós idő ellenére sokan kilátogattak, hogy körülnézzenek, beszélgessenek vagy éppen beszerezzék a szükséges portékákat.
A tavasz ... |
|
|
A tavaszt próbálják előcsalogatni Magyarkanizsán a pénteken kezdődött Kikelet rendezvénnyel, amely még szombaton is tart. Az időjárás nem a tavaszkezdő arcát mutatja, hiszen jócskán lehűlt a levegő, de ez nem tántorítja el a szervezőket és a látogatókat sem. A városi téren a Meta Terra egyesület szervezésében és az önkormányzat támogatásával tavaszváró hangulatot teremtettek a központban, ahol a virágárusok mellett a kézművesek is kínálják portékáikat.
|
|
|
Nemzetközi Táncfesztivált tartottak szombaton Magyarkanizsán, immáron 33. alkalommal. A verseny már pénteken elkezdődött, hisz annyi táncos szerette volna megmutatni tudását, hogy egy napba bele se fértek, azonban még így is az éjszakába nyúlt a produkciók sokasága. Hat ország rátermett fiatalja érkezett a Gyógyfürdőbe, ahol a verseny zajlott, melynek ünnepélyes megnyitóján Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa község polgármestere is köszöntötte a résztvevőket.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusztus 25-én a Tisza-parti strandon a két évtizedes jubileumát ünneplő magyarkanizsai rádió gazdag műsorral köszönti a rádióhallgatókat.
Valamikor, a 90-es évek második felében, akkor, amikor egy cseppet sem volt fenékig tejfel az élet, egy magas fémkonstrukció emelkedett ki a magyarkanizsai töltés mellett élő Janjatović család udvarán. Az arra élők, arra járók sokáig tanakodtak, mi lehet az, hiszen ilyesmit korábban csak a Népi Technika udvarában láttak. A kisvárosban gyorsan híre ment, hogy a család egy magán rádiót indít. Sokan nem hittek a vállalkozásban, hiszen akkoriban magánadó még alig volt az országban, a mindenki által jól ismert család azonban hitet tett elképzelése mellett és rengeteg áldozat árán 1995-ben bejegyezte a Panda Rádiót, amely 2 évre rá, 1997. szeptember 11-én megkezdte a műsorsugárzást.
Ennek már kerek húsz esztendeje. Azóta sok minden megváltozott. Nem csak a működési feltételek, nem csak a hallgatók igényei, hiszen azóta újabb generációk nőttek fel, hanem maga az adás és annak készítői is, a tulajdonos azonban maradt a régi. Vladimir Janjatović minden nehézséget leküzdve a mai napig üzemelteti a környék első magánrádióját.
Az ünnepi műsorról Kiss Zenóbia, a Panda Rádió marketing menedzsere adott tájékoztatást:
- Noha a születésnapunk majd csak három hét múlva lesz, akárcsak az előző kerek évfordulókon, most is előrébb hoztuk az ünnepet, hogy minél többen el tudjanak jönni a rendezvényünkre. Az augusztus 25-i jubileumi műsor délután 5 órakor kezdődik a városi strandon. A színpadon elsőként a horgosi néptáncosok lépnek fel, 18 órától pedig Magyarkanizsa kedvenc együttese, a Tika and the Band koncertezik. Őket az ugyancsak magyarkanizsai és nagyon kedvelt Csaba-duó, majd pedig Dér Zsolt csantavéri hegedűművész követi. Az addigra már remélhetőleg nagyszerű hangulatot a šidi fúvósok igyekeznek fokozni, 22 órától pedig a fiatalok egyik kedvenc együttese, a magyarországi Dirty Slippers játszik majd. Éjfélkor egy tűzijáték is a programban szerepel. Nem kis örömünkre, utólag kiderült, hogy meghívásunknak eleget tudott tenni egy chilei etno táncsoport is, amely pezsgő ritmusú dél-amerikai dallamokkal és táncokkal kápráztatja majd el a közönséget.
A Panda Rádió mindenkit nagy-nagy szeretettel vár a jubileumi eseményre, legyen az helybeli, vidéki vagy akár magyarországi rádióhallgató!
Bővebben:
Letöltés: Ünnepel a Panda Rádió: Két évtized a 103,5 MHz-en
Húsz éves a magyarkanizsai Panda Rádió
20 éves a Panda Rádió
Szól a rádió…
|
|
|
|
|
|