| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.08.21.
Martonoson is megemlékeztek az államalapításról

Szent István királyra és az államalapításra emlékezett a martonosi közösség tegnap. A Mária Neve római katolikus templomban megtartott ünnepi szentmisén az új kenyeret is megáldották. 


Az ünnep a martonosiak számára nemcsak a történelmi örökség felidézéséről szól, hanem a hit és a hagyományok továbbadásának fontosságára is ráirányítja a figyelmet. 


A martonosiak számára augusztus 20-a évről évre fontos alkalom ...

   2026.08.21.
Szent István királyra és az államalapításra emlékeztek Horgoson is

Az augusztus 20-i ünnep ezúttal is a Havas Boldogasszony-templomban kezdődött. A hívek közösen vonultak be, az új búzából készült kenyeret pedig gyerekek vitték a szentmisére. A kenyér a horgosi közösség összetartozását is kifejezte, az idei évtől ugyanis új hagyományt kezdeményeztek: a kenyeret minden évben más helyi lakos készíti el, így az ünnephez évről évre egy-egy horgosi család is személyesen hozzáteheti a maga részét. 


A szentmisét ...

   2026.08.20.
Pöttöm Élménytábor Magyarkanizsán

Megtelt kicsikkel a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ. Az épület adott otthont a Pöttöm Élménytábornak. Ottjártunkkor éppen egy izgalmas kézműves foglalkozáson vettek részt a gyerekek, akik tengeri állatokat készítettek. A 35 gyereket egész héten át játék, alkotás és közös kalandok várták. Így a vakáció nem csak a pihenésről, hanem az új élmények felfedezéséről is szólt. 


Horváth Iskra, Horváth ...

   2026.08.20.
Pusztulásra ítélt terület?

A vízelvezetés veszélyezteti a magyarkanizsai Járás jövőjét. A rendkívüli szárazság miatt a magyarkanizsai Járáson a szikes legelő és a termőföldek teljesen kiszáradtak, a talajvízszint drasztikusan lecsökkent. Ennek ellenére a zentai DTD Vízgazdálkodási Vállalat munkagépei tovább mélyítik az esővíz-elvezető csatornákat. 


A lépés felháborodást váltott ki a környezetvédők és a szakemberek körében, hiszen ahelyett, hogy megtartanák ...

   2026.08.19.
Ingyenes okostelefon-kezelői képzés indul szépkorúaknak Magyarkanizsán

Szeptember második hetében ismét elindítja az Okostelefon-szelídítő: digitális kalandok szépkorúaknak elnevezésű ingyenes képzését a magyarkanizsai székhelyű Felnőttképzők Regionális Hálózata. A 30 órás, gyakorlatorientált tanfolyamra augusztus 31-éig jelentkezhetnek a Magyarkanizsa község területén élő szépkorúak. 


A képzés célja, hogy az idősebb korosztály tagjai magabiztosan, önállóan és biztonságosan tudják használni a mindennapi ...

 
Keresés
 

   2017.08.24.
Egy falunyi oromi

Augusztus 19-én, az oromi Arany János Általános Iskola udvarán egy falunyi embertömeg gyűlt össze, ugyanis ennyien voltak kíváncsiak az Oromiak Első Nagy Világtalálkozójára. A megközelítőleg ezer ember már reggel nyolctól készülődni kezdett, ekkor gyújtottak a bográcsok alá azok, akik részt vettek a főzőversenyben. Paprikások és sültek illata lengte be a teret akkor, amikor megkezdődött az ünnepi műsor, melyben olyan méltán ismert nevek vonultak a tikkasztó hőségben a színpadra, mint Baráth (Szabó) Emília és Szabó Ede zeneművészek, Tolnai Ottó Kossuth-díjas író, Kovács Frigyes Jászai Mari-díjas színművész. Ők mindannyian kötődnek ehhez a vidékhez. A helybeli néptáncosok is bemutatkoztak, de természetesen a helyi és községi vezetők is tiszteletüket tették az eseményen, melynek kiötlője Nyilas Mihály, Orom Helyi Közösség alelnöke, a falu szülötte, a tartományi kormány alelnöke, akire joggal lehetnek büszkék a helybeliek. A községben egyedülálló rendezvény ugyanis igen jó ötletnek bizonyult, nemcsak amiatt, hogy sokan eljöttek, hanem azért is, mert a folyamatos beszélgetés, a kötetlen társalgás jelezte, hogy amellett, hogy színvonalas, ökumenikus istentisztelettel egybekötött előadásokat nézhettek meg, a régi ismerősök is találkozhattak. Többen kifejezetten erre a napra időzítették hazajövetelüket külföldről. Olyanok is akadtak közöttük, akik egészen Németországból autóztak haza augusztus 19-ére, de jelenleg Angliában élő résztvevő is volt az oromiak között, akik ezen a napon minden bizonnyal úgy érezhették, a világ jött Oromra. Éppen ez is volt a cél!

A világtalálkozóra az iskola előcsarnokában egy kézimunka-, dokumentum- és fotókiállítás nyílt, valamint felavatták Bosznai József egykori iskolaigazgató emléktábláját is, aki rengeteget tett azért, hogy a faluban létrejöhessen a nyolcosztályos oktatás.

Az eseményt gazdag kirakodóvásár és oldtimer-bemutató kísérte, de dr. Forró Lajos Oromról szóló előadása is sikert aratott. A világtalálkozó gyermekprogramokkal ért véget.

A szervezők csaknem egyéves munkája meghozta gyümölcsét, és a tervek szerint folytatása is lesz, jövőre még több embert várnak augusztusban Oromra, ahol mint az szombaton kiderült, jó lenni!

 

Bővebben:



Letöltés: Telitalálat lett az Oromiak Első Nagy Világtalálkozója


Egy falunyi oromi

Oromi világtalálkozó: Az otthon ott van, ahol a kezdet!

Telitalálatnak bizonyult az Oromiak Világtalálkozója

Készülődés az oromiak világtalálkozójára

Jól sikerült az Oromiak Első Nagy Világtalálkozója

Oromiak Első Nagy Világtalálkozója, augusztus 19.

"Orom mindig is a szeretet kis szigete marad a szívünkben"


Fotó: Pósa Szilvia és Lóránt