| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Már igényelhető a horgászengedély Szerbia-szerte, viszont ebben az évben nem engedélyezett a halászat a Tiszán. Ez idővel halhiányhoz vezethet, ami viszont megemelheti a hal élősúlyának az árát - vélik az érintettek.
Érkezésünk előtt pár perccel érkezett meg a friss tükörponty a magyarkanizsai halas boltba. A tulajdonos három halastóval és három hivatalos tiszai halásszal dolgozik együtt. Napi szinten legalább öt halfajta kapható, amit egyelőre ... |
|
|
Itt a tavasz, és sokan már a nyaralásukat tervezik. Magyarkanizsán olyan szempontból nincs nehéz dolguk az embereknek, hogy van egy utazási iroda, élén egy nagyon kedves és segítőkész vezetővel, aki sok év tapasztalattal a legprofibb utakat keresi meg nekik.
Danica Farkas Grubinhoz, a New Travel+ magyarkanizsai utazási iroda tulajdonosához sokan fordulnak, most már nemcsak a környékből, hanem távolabbról is. Az ő utazási irodája nem szervez, hanem ... |
|
|
Az óvodák világnapjának alkalmából tett látogatást kedden dr. Juhász Bálint, a tartományi képviselőház elnöke és Ótott Róbert, a tartományi kormány alelnöke, tartományi oktatási, jogalkotási, közigazgatási és nemzeti kisebbségi – nemzeti közösségi titkár a martonosi Szivárvány óvodában, ahol a Vajdasági Magyar Szövetség tartományi szerepvállalásának köszönhetően befejeződött az épület hőszigetelése és festése, valamint ... |
|
|
A műhelymunkát a FERHA szervezte. Az alaptudás megszerzése mellett komolyabb technikákat is elsajátíthattak az érdeklődők. Először alapfestékkel borították be a sámlikat, majd ezt követően lecsiszolták azokat. A következő lépés a minta kiválasztása volt. A bútorfestésre mintegy négy órájuk volt a résztvevőknek.
Részt vett a foglalkozáson a túthfalui Dukai Tímea is: „Ez már a második alkalom, hogy itt vagyok. Első ... |
|
|
A természet szeretete, a természet iránt való rajongás, kötődés nem új keletű dolog. Ha végig gondoljuk a művészeti irányzatokat, igen sokban fellelhető a természet közelsége, a természetbe való kivonulás vagy akár a természeti motívumok megjelenése, alakváltozata. Lehet ez zene, irodalom vagy akár a képzőművészet. Gondoljunk csak Szinyei Merse Pál, Claude Monet vagy akár Georges Seurat festményeire, amelyeken a zöld pázsit, park jelenik ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Januárban Magyarkanizsa község nyilvánossága megismerhette Szintiát és Istvánt, az oromhegyesi hatgyermekes fiatalokat, akiknek akkor – a közösség összefogásának köszönhetően – valamelyest javult az életük. Előtte egy olyan házban laktak, amely nemhogy a mai kor igényeit nem elégítette ki, de szinte nem volt alkalmas lakhatásra, sőt életveszélyessé vált a lakhelyük. Szintia öt gyermekkel érkezett Oromhegyesre, ahol István mellett találta meg a boldogságot, az előző kapcsolatából származó utódok sem tántorították el a férfit, hogy új életet kezdjenek.
Az önkormányzati dolgozók és civil összefogás eredményeképp rengeteg felajánlás érkezett hozzájuk, hiszen az embereket megérintette az akkor hatgyermekes család sorsa. Felismerve azt, hogy segíteni kell, sikerült átköltözniük lakható élettérbe, egy másik házba Oromhegyesen egy jótevőnek köszönhetően, aki rendelkezésükre bocsátotta addig lakatlan házát.
Most, júliusban pedig ismét fordulóponthoz érkezett az életük. Immár hét gyermekkel. A sorsukat végig figyelemmel kísérő és egyengető Csikós László, a magyarkanizsai önkormányzat szociális és egészségvédelemmel megbízott tanácstagja segítőjével, Teslić Zorannal együtt, aki helybeliként teljesen rálátott a fiatalok hétköznapjaira, folyamatosan egyengette a család életét. Július 19-én, most már mondhatjuk, Kávaiék hivatalosan is – egybekeltek.
Hivatalosan is egy család lettek Kávaiék, akik példái annak, hogy az új, jobb élet megkezdése sosem késő, még ha több gyermek is van az egyik oldalon, a segítség érkezik, nevezzük azt gondviselésnek vagy akármi/akárki másnak.
Bővebben:
Hétgyermekes anyát adtak férjhez
|
|
|
|
|
|