|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
A biztonságos és felelősségteljes közlekedés fontosságára hívták fel a figyelmet a magyarkanizsai középiskolában. A ballagásra autó nélkül elnevezésű ifjúsági közlekedési fórum a Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpontban zajlott kedden délben, és elsősorban a végzős középiskolásokat célozta meg. A diákok részletes tájékoztatást kaptak arról, hogy milyen feltételekkel üljenek volán mögé a friss jogosítványukkal. A látottak és ... |
|
Magyarkanizsán, a Tisza partján élők számára a folyó nemcsak természeti kincs, hanem a megélhetési lehetőség is. Azonban az elmúlt években egyre gyakrabban kerül szóba a hallopás, vagyis az orvhalászat jelensége, amely komoly aggodalmat kelt a helyi közösségben. Bár sok eset rejtve marad, a tapasztalatok szerint nem ritka, hogy engedély nélküli, tiltott eszközökkel zajlik a halfogás. Ez nemcsak a halállományt tizedeli meg, hanem a tisztességes horgászok munkáját ... |
|
Elültették az „Újszülöttek fáját” a 2024-ben született gyermekeknek Horgoson.
Az eseményt a Juvenior Polgárok Egyesülete szervezte azzal a céllal, hogy maradandó emléket állítson az újszülöttek számára. A faültetés során minden gyermek nevét külön szalagra írták, amelyeket az elültetett fára kötöttek fel. A gesztus a közösség összetartozását, az új életet és a jövőbe vetett hitet szimbolizálta. Az eseményen számos család vett részt, ... |
|
Magyarkanizsán lépett fel a kétszeres EMeRTon-díjas magyar színész és énekes, Gergely Róbert. Zenés estjén az igen korán és fiatalon elhunyt Szécsi Pálra emlékeztek legszebb és legismertebb dalaival.
Telt ház előtt lépett fel Gergely Róbert Magyarkanizsán. A művész és csapata által előadott 80 perces koncertre fiatalok és idősek egyaránt ellátogattak.
Bajtai Katalin Martonosról érkezett az eseményre: „Mióta megtudtam, hogy lesz Gergely Róbert, ... |
|
A Vajdaságban egyedülállónak mondható esemény családoknak, fiataloknak és idősebbeknek is egyaránt remek szórakozást és kikapcsolódási lehetőséget kínált. Immár negyedik alkalommal szervezték meg, kitűnő hangulatban és színes programokkal.
Vajon hol lehet már négy nappal május elseje előtt összegyűlni, enni, inni, barátkozni és élvezni egy kicsit az év leglazább ünnepének hangulatát? A válasz: Horgoson. A horgosi előmajális éppen most kezdődik, ... |
|
|
|
|
|
|
|
A magyarkanizsai helyi közösség vezetősége szerette volna megoldani a strand biciklitartókkal való ellátását, ennek érdekében két hónappal ezelőtt felmérést végeztek, hány kerékpártartóra van szükség. Ezek beszerzéséhez kérték az önkormányzat segítségét. Mivel a strandon idényjellegűen lesznek csak kihasználva, ezért úgy döntöttek, az új eszközöket a Fő utca két oldalán helyezik el, míg az innen felszabadult, még használható állapotban lévőket a strandra viszik le a medence és a tőszomszédságában lévő étterem terasza mellé.
Ami még fennmarad, azt a periférián helyezik el, többek között intézmények elé, de reményeik szerint a piactérre is kerül belőlük az elkövetkezendő napokban. Összesen kilencven darabról van szó, amelyekbe 270 kerékpárt állíthatnak le.
Lackó Róbert, a helyi közösség elnöke elmondta, hogy így két legyet üthetnek egy csapásra. Továbbá hangsúlyozta, hogy az önkormányzat és a helyi közösség sikeres együttműködésének köszönhetően pénteken már be is fejezik a munkálatokat az önkéntes csapattal.
A négyszázezer dináros beruházást az önkormányzat támogatta.
Bővebben:
Kerékpártartók cseréje
270 kerékpártartót helyeznek el Magyarkanizsa területén
Új kerékpártartók elhelyezése Magyarkanizsán
Új gyógyszertár nyílt Oromon
|
|
Fotó: Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|