Sok résztvevő az úszóversenyen
A magyarkanizsai községhez tartozó Velebiten szombaton tartották a falunapot, a programba beépült az úszóverseny is, amelynek a tavuk adott otthont
A magyarkanizsai úszóklub szervezésében negyedik éve, hogy nyaranta az amúgy nem nagy látogatottsággal büszkélkedő tó megtelik versenyzőkkel.
Igaz, a környékbeliek le-lejárnak fürdőzni és horgászni, de a szombati nap kuriózumnak számított a tekintetben, hogy úszóktól volt hangos a máskülönben nagyon is élvezhető, csendes tókörnyék. A velebiti maratont hosszútávúszásban korcsoportos versenyként bonyolították le, illetve a kisebb korosztálynak rövidebb távú: 100, 200, 400 és 800 méteres úszást is beiktattak. A kicsik között tizenkét nevező volt, míg a hosszútávra 61 versenyző nevezett be, akik Vajdaság különböző pontjairól érkeztek, illetve jöttek Magyarországról: Szegedről, Szentesről, Csongrádról, és idén először egy macedóniai résztvevő is volt.
Bővebben:
FALUNAP VOLT VELEBITEN
|