| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.12.30.
Zuhan a tej felvásárlási ára

Folyamatosan csökken a tej felvásárlási ára Szerbiában. A tejgyárak ezt a többletmennyiséggel magyarázzák, míg a termelők szerint a problémát a külföldi behozatal okozza. 
Tovább bonyolódik a tejtermelők helyzete. Jelenleg nem csak a szerbiai gazdák vannak nehéz helyzetben, Európában is hasonló gondokkal küszködnek a tejtermelők az alacsony felvásárlási árak miatt. 
A vajdasági gazdák szerint instabillá vált az ágazat. Így véli Balázs ...

   2025.12.30.
Táncra perdülnek a magyarkanizsai nyolcadikosok

Több mint 50 nyolcadikossal elkezdődött a tánciskola Magyarkanizsán. Az oktatók szerint jó hír, hogy egyre népszerűbb a tánc a községben, és a fiatalok is elhívatottak. 
A tánciskola ideje alatt 16 stílussal ismerkednek meg a fiatalok. Öt világtánccal, hat latin-amerikaival, illetve olyan stílusokkal, amelyek napjainkban egyre közkedveltebbek.  
A diákok között van Ördög Viktória is: „Még az alaptáncokat tanuljuk. Én már kiskorom ...

   2025.12.29.
Az ünnepek között sem pihentek: tánctábort tartottak

Kétnapos téli tánctábort szerveztek Magyarkanizsán. Az esemény az MTE Bolero szervezésében valósult meg. Céljuk a fiatalok megmozgatása volt, és hogy a résztvevők megismerjék a különböző táncstílusokat. 
A nyári tánctábor után a szervezők úgy döntöttek, hogy a téli szünetben is meginvitálják a táncolni szerető fiatalokat. A résztvevők többsége már régebb óta táncol, de itt sokkal több idő jut egy-egy stílus bemutatására. 
A ...

   2025.12.26.
Falukarácsonnyal zárult az ünnepi programsorozat Horgoson

A rendezvényen kirakodóvásár, karácsonyi műsor, valamint ünnepi ételek és italok várták a látogatókat vasárnap este a Művelődési Házban. 
A kézművesvásár mellett megtekinthető volt Horgos mézeskalácsfaluja is, amely idén is nagy sikert aratott. 
Az ünnepi műsorban a helyi óvodások, a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület növendékei, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai léptek fel. Hagyományos finomságok, mákos ...

   2025.12.26.
Másfél ezer adag ingyen halászlé

Ünnepi hangulat és közösségi összefogás jellemezte a magyarkanizsai Városháza előtti teret december 24-én. A délelőtti órákban 14 bográcsban rotyogott a halászlé, a hagyományokhoz híven idén is ingyen osztották a lakosságnak. 
A kezdeményezést idén is egy helyi magánvállalat szervezte, amelynek köszönhetően karácsony előtt sokak asztalára kerülhetett ünnepi étel. A helyiek hosszú sorokban, türelmesen várakozva érkeztek a Városháza előtti ...

 
Keresés
 

   2017.05.31.
Konferencia az elvándorlásról

Nincs olyan nap, hogy valahonnan ne köszönjön vissza akár a médiából, akár a hétköznapi életből az, hogy éppen kik hová tartanak vagy terveznek költözni, vagy éppen elmentek. Van, akinek csak ötlet szintjén marad a dolog, megreked a gondolatnál, mások pedig, hátrahagyva maguk mögött minden addig megszokottat, úgy döntenek, hogy a könnyebb pénzszerzés érdekében idegen országba távoznak. Akik maradnak, megoldást keresnek arra, hogy itt és most boldoguljanak, hogy az élet ne csak arról szóljon, túléljük valahogyan az egyik napot a másik után.

Hogy mások se a sátorfájuk szedését tartsák minden bajuk megoldásának, a magyarkanizsaiak a YOUMIG című projektum keretében foglalkoztak május 19-én a fiatalok nemzetközi vándorlásának hatásaival, valamint az intézményi eszköztár és együttműködési lehetőségek fejlesztésével.

Vígi László, a program kommunikációs menedzsere is érdekes gondolatokat osztott meg velünk, mégpedig, hogy szerették volna egy helyre gyűjteni az intézményvezetőket (helyi közösség, szociális központ, iskolák, tanácsnokok), helyi döntéshozókat, hogy megvitassák a községben végbemenő és főképp az ifjúság körében érezhető migrációs folyamatokat, hogy azok hogyan hatnak ki a község mindennapjaira. A konferencia egyik fő célja az volt, hogy bemutassa a projektet, amelyet létrehoztak annak érdekében, hogy mindenki elé tárják a migráció kérdésének és a folyamatoknak a mibenlétét.

Magyarkanizsán film is készül olyan fiatalok részvételével, akik egyszer már úgy döntöttek, útnak indulnak, aztán mégiscsak itthon lelték meg a nyugalmukat. A konferencia olyan érzékeny témákat is érintett, amelyek felett a mindennapokban elsiklunk vagy hivatalos formában még nem tárgyaltak meg. Például azt, hogy a község milyen irányba fejlődhet, és milyen lépéseket kell megtennie, hogy a fiatalok itthon maradását is szavatolja. Vitaindítóként kiválónak bizonyult a kérdésfelvetés. Magyarkanizsa polgármestere elmondta, hogy valójában egy Duna menti, harminc hónapos együttműködésről van szó, az Európai Unió támogatásával, és Magyarkanizsa önkormányzata egyik projektpartnere az érintett intézményeknek. Nyolc ország kapcsolódott be a munkába: Németország, Ausztria, Szlovénia, Magyarország, Szlovákia, Románia, Bulgária és Szerbia.

A fiatalok migrációja nagymértékben jelen van az önkormányzatok életében, mindent befolyásol, de mit lehet ellene tenni, arra vártak válaszokat a tanácskozáson, hogy lassítható-e, megállítható-e ez a folyamat.

Bővebben:



Letöltés: Miért maradjunk itthon?


Maradásra ösztönözve

Konferencia az elvándorlással kapcsolatban


Fotó: Puskás Károly építészmérnök