| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Horgos adott otthont szerdán a XV. Dunán innen, Tiszán túl Kárpát-medencei Ifjúsági Népművészeti Tehetségkutató mesemondó délvidéki elődöntőjének.
Az idei elődöntőre 21 mesemondó érkezett, a legtöbben Felsőhegyről, Hajdújárásról, Ludasról és Zentáról – emelte ki Csányi Tamara szervező. Hozzátette, hogy a gyerekek változatos mesékkel készültek, egyetlen történet sem ismétlődött, így a közönség és a zsűri 21 különböző ...
|
|
|
A méztermelés szempontjából, különösen a repceméz tekintetében, eddig inkább közepes, sőt gyengébb évnek ígérkezik az idei Vajdaságban. A legnagyobb gondot idén is az időjárás okozta, ugyanakkor az akácból legalább valamennyi mézet sikerült pergetni, ami az elmúlt évekhez viszonyítva már önmagában is pozitívumnak számít, derült ki a méhészek beszámolóiból.
Az idei tavasz több hullámban hozott lehűlést, erős szelet és helyenként ...
|
|
|
Közeleg a tanév vége. A tanulók és az iskolák számára egyaránt kihívásokkal teli ez az időszak. A diákok azért aggódnak, hogy sikerül-e az érettségi vizsgájuk, és olyan szakra iratkozhatnak-e, amilyenre szeretnének, az iskolák pedig abban reménykednek, hogy az új tanévben is sikerül feltölteniük a diáklétszámot a minisztérium által jóváhagyott szakirányokon.
Papdi István, mezőgazdasági technikus szakon érettségiző tanuló ...
|
|
|
Egyre többen érdeklődnek, hogy mikor virágzik a Tisza. A június közepe táján, 10-e és 15-e között esedékes látványos kérészrajzásra sokan kíváncsiak. Kevés hasonló természeti csodában lehet részünk szűkebb pátriánkban. Az idei kérésznász előjelei már csalhatatlanul mutatkoznak a Tisza egyes szakaszain, különösen ott, ahol a folyóvíz sodrása miatt a meder nem tud eliszaposodni. Ilyen ideális, szilárd aljzatú, agyagos medrű tiszavirág-élőhely a Magyarkanizsa ... |
|
|
Első alkalommal adott otthont Szerbia a balneológia és klimatológia területét érintő témák világkongresszusának.
A banja koviljačai gyógyfürdőben megtartott nemzetközi szakmai találkozón a világ számos országából érkezett kutatók és orvosok osztották meg tapasztalataikat a gyógyvizek, gyógyiszapok és a klímaváltozás egészségügyi hatásai kapcsán.
Dr. Klímó Attila, a Magyarkanizsai Gyógyfürdő főorvosa elmondta: ...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A felújított magyarkanizsai vásártéren április 23-án tartották meg az idei első áru-, jószág- és kézműves kirakodóvásárt. A vásár keretében bemutatták a Prosperitati Alapítvány pályázatain nyert mezőgazdasági gépeket és eszközöket is.
A kissé borús és szeles időjárás ellenére sok árus jelent meg a vásáron, de nem volt hiány szórakoztató és gasztronómiai tartalmakból sem. A vásár színfoltja a mezőgazdasági bemutató volt, amelyen a Prosperitati Alapítvány pályázatain nyert mezőgépeket és kapcsolható eszközöket tekinthették meg az érdeklődők. A vásártérre látogatott Menyhárt Attila, a szabadkai magyar főkonzulátus vezető konzulja és Juhász Bálint, a Prosperitati Alapítvány ügyvezetője is, akik Fejsztámer Róbert polgármester társaságában beszélgettek a nyertes termelőkkel.
A Prosperitati első három körében a magyarkanizsai községben 798 sikeres pályázat valósult meg, amelyek összértéke 511 millió dinár.
Magyarkanizsa helyi közössége legközelebb június 23-án, majd október 22-én szervez vásárt. A tematikus tartalmak közül a jövőben az első vásár mindig a mezőgazdaságra épül, a nyári a szórakoztató, könnyed tartalmakra, az októberin pedig az őszi és téli tematikájú tartalmakra helyezik majd a hangsúlyt.
Bővebben:
Letöltés: Jó vásárt csinált a helyi közösség
Letöltés: Bemutatták mezőgépeiket a Prosperitati nyertesei
Megtartották az idei első vásárt Magyarkanizsán
Az év első vására Magyarkanizsán
A vásár egyik színfoltja a bemutató volt
A Prosperitati támogatásával megvásárolt mezőgépek bemutatója a magyarkanizsai vásárban
|
|
Fotó: Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|