|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Magyarkanizsa községben az árpa nagy részét már learatták, vannak parcellák, ahol az olajrepce is sorra került és napokon belül beérik a búza is. A hozammal elégedett a termelők többsége, viszont a felvásárlási árakban idén is csalódtak.
Orom határában az árpa nagy részét már betakarították, a környéken már egy hete elkezdődött az aratás. A holdankénti hozam 3,5-4 tonna között alakul. Az illetékesek szerint az aratási munkálatok vontatottan ... |
|
Szerda délelőtt a tóthfalusi önkéntes tűzoltóknak sajnos bőven akadt dolguk. A falu szélén a szántóföldeken keletkezett ismeretlen okból tűz, aminek terjedését a gyors reagálásnak köszönhetően időben sikerült megfékezni. A tóthfalusiak tizenegy emberrel és két járművel siettek a helyszínre, és a segítség is megérkezett a magyarkanizsai hivatásos egység és az önkéntes tűzoltók személyében, illetve az oromhegyesi és az oromi tűzoltók is bekapcsolódtak ... |
|
A multikulturalizmus és a tolerancia megerősítése Vajdaságban elnevezésű projektje keretében a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság Magyarkanizsán szervezte meg, immáron tizedik alkalommal a Multikulturalizmus tábort. Az esemény a tartományi titkárság, a helyi Bro’s Gym Sportegyesület és Magyarkanizsa község önkormányzata szoros együttműködésének köszönhetően valósul meg.
|
|
Az elmúlt néhány napban, ha szégyenlősen is, de megindult a Tisza virágzása, a kérészrajzás, ami leglátványosabb a Magyarkanizsa feletti folyókanyarban. A kérészek számára eddig hideg volt a Tisza vize, amely csak a napokban melegedett fel 22 fok fölé, ami az egyik előfeltétele a tömeges rajzás beindulásának, amely mától, vasárnaptól esedékes.
A késő délutáni órákban, általában hat óra tájban jelennek meg a víz felszínén a hím kérészek, ... |
|
Nem kell ahhoz messzire utaznunk, hogy rendezett környezetben, otthonosan, mégis vízparton hűsöljünk. Szerencsések a magyarkanizsaiak, mert minden adott számukra ahhoz, hogy kényelmesen, tiszta, szép körülmények között töltsék el napjaikat olyankor, amikor a hőség kikényszeríti az őket a vízpartra. Nemcsak a helyieknek biztosít kikapcsolódást és megpihenést a helyi Tisza-part, hanem a távolabbról érkezőket is tárt karokkal várja.
Ahogy leérünk a ... |
|
|
|
|
|
|
|
Megszokhattuk már, hogy Tóthfalu az a kis gyöngyszem, ahol mindig történik valami. Ha kell, összefognak és önerőből építkeznek, de pályázatokat is benyújtanak, hogy fiatal és idős karonfogva alkosson valami újat vagy továbbvigye a régit. A NIS pályázatának köszönhetően az idei telet sem töltötték tétlenül, mert egyszerre három tábor is zajlott, és még koránt sincs vége. A Nyers István Akadémia labdarúgói focitáborban, a faluban tanuló zenészpalánták zenetáborban voltak, míg a régi mesterségeket kézművestáborban sajátították el a gyerekek a helybeli asszonyoktól az ifjúsági otthonban.
A gyerekek a szövés, a fonás, a hímzés, a táskakészítés fortélyait lesték és tanulták el az idősebb korosztálytól, érdekes módon örömmel jöttek el a számítógép elől. Zsoldos Rózsa szervező elmondása szerint a harminc gyerek már hónapok óta tanulja ezeket a régi mesterségeket, de a téli szünetben még több idő jutott az effajta foglalkozásokra. A zenészekkel Berec Katinka foglalkozott, aki az akadémia egyik nevelőtanára, nem mellesleg a kántori teendőket is ellátja Tóthfaluban és Oromon.
Bővebben:
Csikós Árpád az egyik példakép
|
|
|
|
|
|