|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Az idei második vásár igazán tartalmas és sikeres volt most vasárnap Magyarkanizsán. Sokan voltak, nagy volt a kínálat, nagy volt a hőség is, mégis kellemesen elfért minden és mindenki a nagy vásártéren, ahol plusz tartalmakkal is bővítették a most már újra régi fényében tündöklő, közösségi eseményt. Ezúttal a már jól megszokott vérnyomás és vércukorszint mérés és természetesen az árusok, lovasok és gyermekprogramokat szolgáltatók mellett új tartalommal ... |
|
Mindenkiben ott van a természethez való ragaszkodás, kiben mélyen elrejtve, kiben egészen közel a felszínhez. Lelkünk egy kevésbé, vagy nagyon rejtett része emlékszik arra, hogy egy tőről fakadunk, és őseink a föld szagát mélyen belélegezve, verejtékcseppekkel is behintve azt – éltek egykor lassabban és jobban tisztelve az éltető erőt adó termőt.
Erre az ősi erőre emlékeztet az az egy holdnyi lilaság is, mely a forgalmas Magyarkanizsa-Zenta közti ... |
|
A Szabadkai Egyházmegye elsőáldozóinak találkozóját idén is Tóthfaluban rendezték meg szombaton, június 21-én. A találkozón a gyerekek megtanulhatták, milyen fontos szerepe van a hitnek az életükben, hiszen először közös imán vettek részt a templomban.
A rendezvény célja a barátkozás és a vallás gyakorlása játékosan, sporttal egybekötve. A foglalkozásokba a plébánosok is bekapcsolódtak, akik megmutatták az idei elsőáldozóknak, hogy az ... |
|
Horgoson a néptáncnak és a népzenének nagyon erős, mélyre gyökerező hagyományai vannak - mondta Szécsi Zsolt, az egyesület művészeti vezetője.
Az 1933 óta aktívan működő intézmény népművészeit telt ház fogadta a helyi Művelődési Ház színháztermében. A népművészeti szakcsoportok éves munkáját tekinthette meg a közönség.
Szécsi Zsolt művészeti vezető elmondta: „Itt, Horgoson a néptáncnak és a népzenének nagyon ... |
|
Szentmisével kezdődött a Barátkozási nap Horgoson, amelyet Szél József kispiaci plébános celebrált. A Keresztény Értelmiségi Kör rendezvényének több mint 90 résztvevője volt. Sokan érkeztek Bánátból a Keresztény Értelmiségi Kör rendezvényére, a Barátkozási napra a Horgos melletti Domus Pacis Ferences Lelkigyakorlatos Házba.
Színvonalas előadásokat is hallhattak a résztvevők, köztük Dömösi Mária: „Elsősorban azért jövünk, mert tudáspótló ... |
|
|
|
|
|
|
|

Néhány napja az tapasztalható a Tisza magyarkanizsai szakaszán, hogy megindult a jégzajlás a folyón. A folyóvíz nem egyenletesen fagy be, mint a tavak állóvizei, mivel a folyás alulról nyaldossa a jeget, van ahol vastagabb, van ahol vékonyabb a jég, helyenként pedig a talajból előtörő, felfelé irányuló melegebb víz teszi meg ugyanezt, amiből felülről semmit sem lehet látni és érzékelni. Ezért nagyon veszélyes a Tisza jegére merészkedni, különösen manapság, amikor nincsenek is akkora hidegek, hogy a jégpáncél biztonságosnak tűnő vastagságúra hízzon. A jégzajlás egyéb veszélyekkel is jár. A parthoz kikötött mólókat, stégeket, a vízen hagyott csónakokat is összeroppanthatja a hatalmas erő, gyakran hajók kerülnek a jég fogságába. Mivel a meteorológusok szerint ezen a héten lényegesen nem változik vidékünk időjárása, a Magyarkanizsa alatti Tisza-szakasz egy-két napon belül teljes szélességében befagy. Remélhetőleg nagyobb károkat nem fog okozni, de óva intünk mindenkit, hogy a jég beálltával a folyóra merészkedjen. Életveszélyes!
Bővebben:
Letöltés: A befagyott Tisza NEM KORCSOLYAPÁLYA
Zajlik a jég a Tiszán!
|
|
|
|
|
|