| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta.
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet.
Hubai Olivér tanuló ... |
|
|
Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ... |
|
|
A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában.
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén.
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ... |
|
|
Úti beszámolót tartottak a magyarkanizsai Művészetek Háza pinceklubjában. A rendezvényt a Természetjáró Egyesület szervezte. Vendégük volt Szabó Tönki Károly, aki Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább kalauzolta az érdeklődőket.
Szabó Tönki Károly felidézte több ezer kilométeres útjának fő állomásait, mindennapjait és az első élményeket, amelyek Kínában érték. Elmondta, hogy idén áprilisban valósult meg az utazás, és több mint 40 ... |
|
|
Tizedik alkalommal tartották meg a Neked adom jótékonysági délutánt vasárnap Oromon, a Művelődési Otthonban. Az eseményt a Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébániai Caritas szervezte, és az oromi iskolás gyerekek léptek színpadra.
A programban az iskolások harmonikáztak, fuvoláztak, gitároztak, valamint közös koreográfiát adtak elő. A felsősök énekkara is színpadra lépett, kórusban adták elő a Vigyázz a madárra című dalt.
A szervezők ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
A múlt héten tették le záróvizsgájukat és vehették át oklevelüket azok az 55 éven felüli magyarkanizsaiak, akik részt vettek az október vége óta tartó számítástechnikai tanfolyamon. A harmincórásra tervezett tanmenet heti háromszori találkozó során valósult meg a Cnesa Oktatási és Művelődési Intézményben, a KárpátHáló Közösségi Együttműködés a Szépkorúakért Egyesület, valamint a veszprémi Oktker-Nodus Kiadó Kft. támogatásával, Magyari Attila mérnök-oktató vezetésével.
Búzás Hedvig oktatásszervező elmondta, hogy a magyarországi partnerintézménytől kapták a lehetőséget és a felkérést, hogy itteni hallgatóknak tegyék teljesen ingyenessé ezt a harmincórás képzést. Mivel 15 férőhellyel rendelkezik a számítógépes tantermük, így ekkora létszámot tudtak fogadni, bár jelentkező lett volna bőven. Kilencvenhét 55 évnél idősebb magyarkanizsai jelentkezett, hogy bevezessék őket a számítógépes ismeretek alapjaiba.
– A túljelentkezés okot ad arra, hogy további képzéseket szervezzünk, de ezt csak a jövő évre tudjuk tervezni. További csoportokat tudunk indítani, de ingyenessé csak akkor tehetjük, ha pályázatokat nyerünk.
Itt olyan alapvető dolgokat sajátítottak el a „tanulók” mint a bekapcsolás, a mappa- és fájllétrehozás, internetezés, szövegszerkesztés.
A résztvevők az Oktker-Nodus jóvoltából látogatási igazolást kaptak, mivel ez a képzés Magyarországon akkreditált.
Bővebben:
Letöltés: Nem csak a húszéveseké...az internet!
Internetező idősek
Számítástechnikai alaptanfolyam a szépkorúak számára
|
|
|
|
|
|