A magyarkanizsai VI. Kanizsa Kupa nemzetközi férfi kézilabdatornán a papírformának megfelelő eredmények születtek. A szakemberek ugyanis már a csütörtöki nyitányon a szegedi és a fehéroroszországi együttest várták a döntőbe. A két csapat azoknak a skalpján jutott be a döntőbe, akik esetleg borsot törhettek volna az orruk alá. A szombati utolsó csoportmérkőzéseken ugyanis a MOL-Pick Szeged a našicei Nexe csapatát győzte le 24:21 arányban, a Breszt pedig szkopjei Metalurgot verte 27:21-re.
A két vesztes vasárnap délután mérkőzött meg a harmadik helyért. A csatát a Nexe nyerte, és 28:22 arányú győzelmével a negyedik helyre szorította le a Magyarkanizsán először vendégeskedő macedónokat. Ezt megelőzően lejátszották az ötödik helyért folyó mérkőzést is amelyen a belgrádi Partizan fiatal gárdája 35:32 arányú győzelmet ünnepelt a román Dobrogea Sud Constanta felett.
Maga a döntő a torna leggólszegényebb mérkőzésének bizonyult. A MOL-Pick Szeged 22 góljára a Breszt 20-szal tudott válaszolni. A kevés gól ellenére a sok szegedi és helybeli szurkoló nagy csatát látott. A szegediek már 5 perc után két góllal elhúztak, de a Breszt hamarosan egyenlített, sőt két alkalommal egygólos vezetésre tett szert. Az első félidő hajrájában Juan Carlos Pastor gárdája rákapcsolt, úgyhogy a félidőre 11:9-es szegedi vezetéssel tértek a csapatok.
A folytatásban sem változott a játék képe. Mindkét oldalon voltak szép akciók, látványos gólok, de elpuskázott helyzetek is, úgyhogy a csapatok végig fej-fej mellett haladtak. A második félidő derekán a MOL-Pick Szeged öt góllal elhúzott, a Breszt azonban faragott a hátrányból, de beérnie már nem sikerült ellenfelét, így hatvan perc leteltével nem nagy arányú, de biztos szegedi győzelem született.
Bővebben:
Letöltés: VI. Kanizsa Kupa - Kupagyőztes a MOL-Pick Szeged
A MOL-Pick Szeged diadala Magyarkanizsán
Egy barátságos és két tétmérkőzés a Kanizsa Kupa rajtján
Szegedi erődemonstráció
VI. Kanizsa Kupa
Folytatódott a VI. Kanizsa Kupa nemzetközi férfi kézilabdatorna Magyarkanizsán
VI. Kanizsa Kupa
A MOL-PICK Szeged nyerte a VI. Kanizsa Kupát
Európai élcsapatok Magyarkanizsán
Magabiztos győzelemmel kezdett a MOL-Pick Szeged Magyarkanizsán
A Szegedé a serleg
|