| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A természet szeretete, a természet iránt való rajongás, kötődés nem új keletű dolog. Ha végig gondoljuk a művészeti irányzatokat, igen sokban fellelhető a természet közelsége, a természetbe való kivonulás vagy akár a természeti motívumok megjelenése, alakváltozata. Lehet ez zene, irodalom vagy akár a képzőművészet. Gondoljunk csak Szinyei Merse Pál, Claude Monet vagy akár Georges Seurat festményeire, amelyeken a zöld pázsit, park jelenik ... |
|
|
Nem mindennapi találkozót tartottak Magyarkanizsán április harmadik hétvégéjén. Az egykori diákok, akik fél évszázada fejezték be általános iskolai tanulmányaikat, a Galaxis étteremben ünnepelték meg azt, hogy egykor egy iskola padjait koptatták. A Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola Ady részlegébe jártak ők ötven éve, most pedig az étteremben gyűltek össze emlékezni és ünnepelni. A találkozóról az egyik fő szervező, Szajkó Erzsébet számolt ... |
|
|
Nyílt, ügyességi íjászversenyt szervezett a magyarkanizsai Íjászkör az új erdei ösvényen. Izgalmas célpontok várták a versenyzőket, 9 évestől egészen a veterán korosztályig, Vajdaság egész területéről.
A versenyzők összesen 12 mozgó és álló célpontra lőhettek 3-3 vesszővel, két körben. A hobbiíjászok, akik különösen szeretik a mozgó célokat, szívesen eljöttek; számukra nemcsak az eredmény volt fontos, hanem a barátkozás és a természetben ... |
|
|
A horgosi Verskötél rendezvényt idén ötödik alkalom szervezték meg. Ennek keretében a település lakói minden évben megemlékeznek József Attila születésnapjáról, és egyben a magyar költészet napjáról. A program a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtára és a Művelődési Ház szervezésében valósult meg.
A szerda délelőtti órákban a helyi óvodások és általános iskolások látogattak ki a Verskötélhez, ahol rendhagyó ... |
|
|
Lehet zimankó vagy kánikula, a vadakról mindig gondoskodni kell, ezt a jó vadászok tudják, és tesznek is érte. A mintegy harmincezer hektáron elterülő vadászterületet és öt körzetet magában foglaló Kapitány-réti Vadászegyesület Magyarkanizsa község településein végez aktív munkát.
Az egyesület elnöke, Boris Bajić okleveles állattenyésztési mérnök arról számolt be lapunknak, hogy jelenleg a turistákat várják tárt karokkal, de ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Paskó atya előadása Magyarkanizsán
A hét elején a nagy népszerűségnek örvendő kelebiai plébános, főtisztelendő, Paskó Csaba, a Vajdasági Pax Romana keresztény civil szervezet elnöke tartott előadást a magyarkanizsai József Attila Könyvtárban egy, a napjainkban igencsak aktuális kérdést érintő témakörben a keresztény Európa és az iszlám kapcsolatáról. A közel másfél órás, kollokviumi szintű, mégis közérthető tájékoztatót nagy érdeklődés övezte, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy színültig telt a Koncz István terem.
A főtisztelendő urat az előadás házigazdájaként Dobó Róbert magyarkanizsai kántor köszöntötte, aki egyben a Pax Romana helyi tagozatának újonnan megválasztott elnöke.
Paskó atya bevezetőjében elmondta, hogy a 80 évvel ezelőtt Nyugat-Európába menekült magyarok által alapított Pax Romana (Róma békéje) Keresztény Értelmiségi Mozgalom, valamint annak különböző, tájegységenként alakult szervezetei és tagozatai azokat a gondolkodó keresztényeket foglalja magában, akiket kérdések foglalkoztatnak, szeretnek közösen gondolkodni, különböző feltevéseik vannak, és akik mindezt közös fórumokon meg szokták beszélni. Előadásokat szerveznek, ahová teológusokat, szociológusokat, pszichológusokat hívnak, akik segítségével egy keresztény értékrendet követve a felvetődött kérdést körbejárják, erre reflektálnak, majd megpróbálják az adott témakört magukban is letisztázni.
Bővebben:
A keresztény Európa és az iszlám
|
|
Fotó: Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|