| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.02.12.
Folytatódnak a megkezdett fejlesztések 2026-ban is

Több területen is egyszerre történnek fejlesztések és beruházások Magyarkanizsa községben. A helyi önkormányzat a 2026-os költségvetésébe számos tételt felvett, amelyek ezt tükrözik is. Ilyenek például a gazdasági ágazatokat erősítő projektek, vagy a turizmus-, illetve az infrastruktúra-fejlesztések és a helyi közösségek kezdeményezéseinek a megvalósítása is.  


A 2026-os évben is folytatandó beruházásokat már az elmúlt évben ...

   2026.02.11.
Jónak ígérkeznek a 2025-ös horgosi borok

A tavalyi szárazság ellenére is ízesnek ígérkeznek a termelők szerint az 2025-ös horgosi borok. A kevés csapadék miatt szerényebb volt a szüret, de a gyümölcs cukortartalma az eddigi évek legmagasabbja volt. Ennek eredményeként magas alkoholtartalmú, minőségi borok készültek. A homoki nedű egyre közkedveltebb, és egyre többet választják horgosi borokat. 


A Horgos környéki borok számos hazai és nemzetközi díjat nyertek az elmúlt években. ...

   2026.02.11.
Szűrővizsgálatok mindenkinek!

Magyarkanizsa településein is elérhetőek azok az egészségügyi szűrővizsgálatok, melyeket betegkönyvvel bárki igénybe vehet, akinek lakcíme a község területén van. A szűrővizsgálatokat a szív- és érrendszeri betegségek, a diabétesz és a depresszió megelőzése érdekében szervezik február 24-étől március 20-áig a Magyarkanizsai Egészségház rendelőiben. A program ezúttal egy sikeres önkormányzati pályázatnak köszönhetően valósulhat meg, melynek támogatója ...

   2026.02.10.
Farsangoltak Kispiacon is

Farsangi kreatív kuckó néven tartottak kézműves foglalkozást Kispiacon. A Jókai Mór Művelődési Egyesületben a farsangi szokásokat ismertették meg a gyerekekkel. 


A program közös kézműveskedéssel vette kezdetét, ahol különféle technikával és anyagok felhasználásával farsangi álarcokat és asztali díszeket készítettek a gyerekek. A gyerekek szeretik a farsangi időszakot, hiszen ezek a napok a mulatságról és a hangoskodásról szólnak. 


   2026.02.09.
Kimeríthetetlen zeneszeretet

A magyarkanizsai nyugalmazott zenepedagógus, karnagy, Losoncz Piroska odaadó és szerteágazó munkáját nemrég a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség Magyar Életfa díjjal ismerte el. A pedagógus 2022-ben átvette a Magyar Bronz Érdemkeresztet, de felsorolni is nehéz lenne, mennyi mindent ért el a pályája során, és a hatására hányan léptek a zene útjára. 
* Hogyan került közel a zenéhez, és milyen élmények vezették később a zenetanári pálya felé? 

 
Keresés
 

   2016.05.05.
Másfél évtized az éneklés bűvöletében

Telt ház előtt ünnepelte fennállásának másfél évtizedes jubileumát a magyarkanizsai Cantilena Kamarakórus, amely 2001-ben a helyi Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola centenáriumára alkalmi pedagóguskórusként alakult meg. Az iskolaköszöntő fellépés annyira jól sikerült, hogy a kórustagok, Losonc Piroska karnagy vezetésével elhatározták, nem hagyják abba. Azóta eltelt 15 esztendő és a Cantilena egy magas színvonalon éneklő, gazdag repertoárral rendelkező, határokon innen és túl is ismert és elismert, sikeres és felettébb közkedvelt kórussá vált.

A kórus megalakulásakor még nem is gondoltak arra, hogy ebből akár egy sikertörténet is lehet, mondta Gutási Márta alapító kórustag, aki egyben a Cantilena szóvivője is.

Az ünnepi hangversenyen elsőként az ünnepelt Cantilena Kamarakórus lépett közönség elé. Vidám, kellemes hangulatú összeállításával nagy sikert aratott. A Kiskunhalasi Városi Vegyes Kar szokásához híven ezúttal is egy szép összeállítással köszöntötte az ünnepeltet. A Magyar Országgyűlés képviselőinek énekkara, a Szená-Torok immár 20 éve létezik. Soraiban a magyar közmédiából ismert arcokat is láthatott a közönség. Fellépésük nagy zenei élmény volt.

Az est végén a három kórus közösen, mindhárom karnagy vezetésével elénekelt egy-egy dalt, majd megajándékozták egymást. Természetesen nem feledkeztek meg Losonc Piroskáról, a Cantilenát 12 éven át vezető karnagyról sem, aki köszönő szavaiban további sikeres munkát és az eddigiekhez hasonló szoros együttműködést kívánt egykori kórusának, de az ünnepség többi fellépőjének is.

Az alkalomhoz illő, többségében magyar szerzők műveiből összeállított, vidám és felettébb hangulatos műsorukkal a kórusok nem egy alkalommal kiérdemelték a zenekedvelő magyarkanizsai közönség hosszan tartó vastapsát.

Bővebben:



Letöltés: Jubileumi koncert vendégkórusokkal


Másfél évtized az éneklés bűvöletében

Tizenöt éves a magyarkanizsai Cantilena Kamarakórus

Jubileumot ünnepelt a Cantilena

15 éves a Cantilena Kamarakórus


Fotó: Puskás Károly építészmérnök