| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Horgos adott otthont szerdán a XV. Dunán innen, Tiszán túl Kárpát-medencei Ifjúsági Népművészeti Tehetségkutató mesemondó délvidéki elődöntőjének.
Az idei elődöntőre 21 mesemondó érkezett, a legtöbben Felsőhegyről, Hajdújárásról, Ludasról és Zentáról – emelte ki Csányi Tamara szervező. Hozzátette, hogy a gyerekek változatos mesékkel készültek, egyetlen történet sem ismétlődött, így a közönség és a zsűri 21 különböző ...
|
|
|
A méztermelés szempontjából, különösen a repceméz tekintetében, eddig inkább közepes, sőt gyengébb évnek ígérkezik az idei Vajdaságban. A legnagyobb gondot idén is az időjárás okozta, ugyanakkor az akácból legalább valamennyi mézet sikerült pergetni, ami az elmúlt évekhez viszonyítva már önmagában is pozitívumnak számít, derült ki a méhészek beszámolóiból.
Az idei tavasz több hullámban hozott lehűlést, erős szelet és helyenként ...
|
|
|
Közeleg a tanév vége. A tanulók és az iskolák számára egyaránt kihívásokkal teli ez az időszak. A diákok azért aggódnak, hogy sikerül-e az érettségi vizsgájuk, és olyan szakra iratkozhatnak-e, amilyenre szeretnének, az iskolák pedig abban reménykednek, hogy az új tanévben is sikerül feltölteniük a diáklétszámot a minisztérium által jóváhagyott szakirányokon.
Papdi István, mezőgazdasági technikus szakon érettségiző tanuló ...
|
|
|
Egyre többen érdeklődnek, hogy mikor virágzik a Tisza. A június közepe táján, 10-e és 15-e között esedékes látványos kérészrajzásra sokan kíváncsiak. Kevés hasonló természeti csodában lehet részünk szűkebb pátriánkban. Az idei kérésznász előjelei már csalhatatlanul mutatkoznak a Tisza egyes szakaszain, különösen ott, ahol a folyóvíz sodrása miatt a meder nem tud eliszaposodni. Ilyen ideális, szilárd aljzatú, agyagos medrű tiszavirág-élőhely a Magyarkanizsa ... |
|
|
Első alkalommal adott otthont Szerbia a balneológia és klimatológia területét érintő témák világkongresszusának.
A banja koviljačai gyógyfürdőben megtartott nemzetközi szakmai találkozón a világ számos országából érkezett kutatók és orvosok osztották meg tapasztalataikat a gyógyvizek, gyógyiszapok és a klímaváltozás egészségügyi hatásai kapcsán.
Dr. Klímó Attila, a Magyarkanizsai Gyógyfürdő főorvosa elmondta: ...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Két súlyos beteg, izomsorvadásban szenvedő fiú gyógyításának támogatására indított akciót a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. A húszéves Kolompár Erik és öccse, a tizenöt éves Dániel gyógyíthatatlan izomsorvadásban szenved.
Kolompár Attila feleségével, Veronkával és öt gyermekével él együtt. A család megélhetését szociális támogatásokból biztosítják. A családapa nem tud dolgozni, mivel két szívinfarktuson esett át. Ezt csak tetőzi, hogy néhány évvel ezelőtt két fián az izomsorvadás jelei mutatkoztak. Ma már önállóan járni sem tudnak.
A horgosi Kárász Karolina Általános Iskola mindent elkövet annak érdekében, hogy segítse a fiúk gyógyulását, akik az iskola szorgos tanulói voltak, betegségük azonban megakadályozta őket tanulmányaik befejezésében. Az intézmény szakszolgálata Ágyas Sándor házitanítóval együtt egy újbelgrádi humanitárius alapítvánnyal kötött szerződést a segélyakció lebonyolításáról, hogy pénzadományok, illetve sms-üzenetek révén finanszírozni tudják a két fiú műtéti költségeit, ami kettejükre összesen 2 millió 400 ezer dinár.
Amennyiben támogatni szeretné a két beteg fiú gyógykezelését, akkor azt megteheti SMS-ben, a 3030-as számra küldje a 136-os számot.
Bővebben:
Letöltés: Próbáljunk meg segíteni! – Az izomsorvadásban szenvedő Kolompár gyerekek műtétjére gyűjt a horgosi iskola
A beteg testvérpár megsegítésére indított akciót a horgosi iskola
|
|
|
|
|
|