| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Diákhangversenyt tartottak a magyarkanizsai Művészetek Háza nagytermében december 3-án, szerda délután.
A Magyarkanizsai Alapfokú Zeneiskola rendszeresen megszervezi a diákok fellépését, hiszen sikerélményt nyújt nekik, valamint ezáltal mutatják be az eddig tanultakat. Az esten a klasszikus dallamok mellett modern zene is felcsendült.
Atyimcsev Judit igazgató elmondta: „A diákhangversenyeinket minden hónapban megszervezzük Magyarkanizsán ... |
|
|
Véradási akciót tartottak Horgoson, amelyre a helyi általános iskola alsós tanulói is ellátogattak, hogy testközelből megnézzék, hogyan zajlik a véradás.
Véradási akciót tartottak Horgoson a helyi Vöröskereszt és a Szabadkai Közkórház transzfúziós osztályának közös szervezésében. Magyarkanizsa községben idén már 32 alkalommal szerveztek véradást.
Az országos vértartalékok kritikus szintre csökkentek, minden vércsoportból hiány ... |
|
|
Terebélyes adventi koszorút állítottak fel a horgosi Művelődési Ház előtti téren. Az első gyertya meggyújtását a Palics Magyar Művelődési Egyesület népdal kórusának és a helyi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület Fülemüle csoport előadása előzte meg. Ezt követően Verebélyi Árpád plébános megáldotta a koszorút.
„Az advent egy olyan időszak amikor az ember megpróbál befelé fordulni és leginkább szembesül a maga emberi akaratával, ... |
|
|
A Magyarkanizsai Községi Tűzoltó Szövetség szervezésében húsz községbeli önkéntes tűzoltó tett vizsgát a négy hétvégén át lehallgatott tananyagból, amit a katasztrófavédelem szakemberei adtak elő.
A cél, hogy minél több tűzoltók kapjon magasfokú szakmai képzést, így növelve a község biztonságát és teljesítve a törvény által előírt kötelezettségeket. A vizsgára vasárnap délelőtt került sor a martonosi helyi közösség épületében, ... |
|
|
Lehet zimankó, eshet az eső akár egész nap is, de az embereknek semmi nem szegi kedvét, hogy részt vegyenek a Hurka- és Kolbászfesztiválon. Ezt bizonyították szombaton, amikor már reggel hét órakor javában pezsgett az élet Adorjánon. A helyi közösség, a Szőke Tisza Művelődési Egyesület és a Kontakt vállalat szervezésében tizennegyedik alkalommal sokszorozódott meg a faluban tartózkodók száma, akik a fesztivál miatt érkeztek ide, akár messze földről is. A Kontakt ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Szent Miklós püspök ünnepe a megszokottnál is ünnepélyesebb volt a magyarkanizsai Batthyáneum, az idősek egyházi otthona lakói számára. Hozzájuk is ellátogatott a Mikulás. A Batthyáneumba angyalkái és krampuszai kíséretében az otthon kápolnájában megtartott szentmisét követően érkezett meg a Mikulás. Az angyalkák előbb énekeltek, majd egy szép kis történetet olvastak fel néhai Szent Miklós püspökről, a Mikulás pedig minden bennlakónak egy kis ajándékcsomagot adott át.
Az idősek egyházi otthonában jelenleg több mint tízen laknak, de a jövő héttől újabb lakók érkeznek. Az otthont alapító Savelin Zoltán atya, aki a szentmisét is bemutatta a lakóknak és hozzátartozóiknak, úgy vélekedik, hogy egy ilyen otthon nemcsak gondozást és törődést biztosít lakóinak, hanem lelki megnyugvást és szeretetet is nyújt. Az otthon vezetői elmondták, már készülnek a karácsonyra, amikor várhatóan húsz fölött lesz az egyébként harminc személy befogadására alkalmas otthon lakóinak száma.
Bővebben:
Letöltés: Szeretet járt a szeretet otthonában
Szent Miklósra emlékeztek az idősek egyházi otthonában
Az idősek egyházi otthonában is járt a Mikulás
Az idősek egyházi otthonában is járt a Mikulás
|
|
|
|
|
|