| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.08.21.
Martonoson is megemlékeztek az államalapításról

Szent István királyra és az államalapításra emlékezett a martonosi közösség tegnap. A Mária Neve római katolikus templomban megtartott ünnepi szentmisén az új kenyeret is megáldották. 


Az ünnep a martonosiak számára nemcsak a történelmi örökség felidézéséről szól, hanem a hit és a hagyományok továbbadásának fontosságára is ráirányítja a figyelmet. 


A martonosiak számára augusztus 20-a évről évre fontos alkalom ...

   2026.08.21.
Szent István királyra és az államalapításra emlékeztek Horgoson is

Az augusztus 20-i ünnep ezúttal is a Havas Boldogasszony-templomban kezdődött. A hívek közösen vonultak be, az új búzából készült kenyeret pedig gyerekek vitték a szentmisére. A kenyér a horgosi közösség összetartozását is kifejezte, az idei évtől ugyanis új hagyományt kezdeményeztek: a kenyeret minden évben más helyi lakos készíti el, így az ünnephez évről évre egy-egy horgosi család is személyesen hozzáteheti a maga részét. 


A szentmisét ...

   2026.08.20.
Pöttöm Élménytábor Magyarkanizsán

Megtelt kicsikkel a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ. Az épület adott otthont a Pöttöm Élménytábornak. Ottjártunkkor éppen egy izgalmas kézműves foglalkozáson vettek részt a gyerekek, akik tengeri állatokat készítettek. A 35 gyereket egész héten át játék, alkotás és közös kalandok várták. Így a vakáció nem csak a pihenésről, hanem az új élmények felfedezéséről is szólt. 


Horváth Iskra, Horváth ...

   2026.08.20.
Pusztulásra ítélt terület?

A vízelvezetés veszélyezteti a magyarkanizsai Járás jövőjét. A rendkívüli szárazság miatt a magyarkanizsai Járáson a szikes legelő és a termőföldek teljesen kiszáradtak, a talajvízszint drasztikusan lecsökkent. Ennek ellenére a zentai DTD Vízgazdálkodási Vállalat munkagépei tovább mélyítik az esővíz-elvezető csatornákat. 


A lépés felháborodást váltott ki a környezetvédők és a szakemberek körében, hiszen ahelyett, hogy megtartanák ...

   2026.08.19.
Ingyenes okostelefon-kezelői képzés indul szépkorúaknak Magyarkanizsán

Szeptember második hetében ismét elindítja az Okostelefon-szelídítő: digitális kalandok szépkorúaknak elnevezésű ingyenes képzését a magyarkanizsai székhelyű Felnőttképzők Regionális Hálózata. A 30 órás, gyakorlatorientált tanfolyamra augusztus 31-éig jelentkezhetnek a Magyarkanizsa község területén élő szépkorúak. 


A képzés célja, hogy az idősebb korosztály tagjai magabiztosan, önállóan és biztonságosan tudják használni a mindennapi ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2015.12.01.
Csodasarok-átadások a községben

A magyarországi nemzetpolitikai államtitkárság rendszeresen tematikus évet szervez a külhoni magyarság számára, idén a szakképzés évét hirdették meg, emellett az előző évek sikeres programjai továbbra is folytatódnak. Ilyen volt a kisiskolások évében szervezett Csodasarok-program.

A horgosi Kárász Karolina Általános Iskolában november 26-án került sor a nyereménycsomag átadására.

– Évről évre többen jelentkeznek a versenyre, mivel látják a gyerekek, hogy milyen kreatív időtöltést tud nyújtani a játék, így idén Vajdaságból már több mint háromezer gyermek vett részt a játékban, nagyon szép eredményekkel, amit bizonyít az, hogy a vajdasági általános iskolákba 11 csodasarok kerül, amelyeknek az értéke egyenként százezer forint. Az én szememben ez egy motiváció, mert így nevelünk olyan gyermekeket, akik a közösségért tudnak és akarnak is tenni – mondta Nyilas Leonov Anita, a Magyar Nemzeti Tanács alelnöke, aki a horgosi iskolában személyesen adta át a díjat Tilinkó Luca második osztályos tanulónak.

Az oromhegyesi Arany János Általános Iskolában egyénileg és csapatban is jelentkeztek versenyzők, így ott két csodasarkot sikerült szerezniük a diákoknak.

Bővebben:




Csodasarok-átadás a Tisza-vidéken

Horgosra és Oromhegyesre is jutott a Csodasarokból

Csodasarok került Horgosra