| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Magyarkanizsa községben is jelentősen csökkent a házasságkötések száma tavaly. A koronavírus- járvány jócskán közbeszólt a házasodni vágyóknak, többen későbbi időpontra tették át a nagy napot, de olyanok is akadtak, akik a korlátozások ellenére összeházasodtak.
Az oromi anyakönyvi kerületben is lecsökkent az esküvők száma az elmúlt évben. Lékó Róbert oromi anyakönyvezető elmondta, hogy mindössze 6 házasságot kötöttek tavaly, ez pedig jelentősen ... |
|
|
Karácsonyi kőttes és bejgli-készítő versenyt hirdettek Horgoson. Az illatos és szebbnél szebb édes és sós süteményeket a helyi Művelődési Házban négytagú zsűri értékelte.
Tíz vállalkozó szellemű háziasszony nevezett be a versenyre. Bálint Margit hagyományos mákos ízesítésű bejglivel nevezett be a megmérettetésre és finom süteményének köszönhetően ki is érdemelte a legjobbnak járó elismerést.
A négytagú zsűri a kóstolás során ... |
|
|
Szűk körben ünnepelték meg november 13-án Orom napját, amelyet a vasúti forgalom 1889-es beindulásának emlékére tartanak meg. A három települést: Oromot, Újfalut és Völgyest magában foglaló helyi közösség idén elismerésekkel jutalmazta a faluért sokat tevőket. Díszpolgárrá a falu monográfiáját megíró Pósa Máriát választották, akinek már második könyvét várják a nyomdából. Bognár Georgina harmonikaművészt és Pletikoszity Árpádot Oromért címmel ... |
|
|
Horgoson is megemlékeztek az 1956-os forradalomról és szabadságharcról. A helyiek rövid alkalmi műsorral készültek, majd megkoszorúzták a 2015-ben felavatott emléktáblát, amely a 1956-os forradalom vajdasági menekültjeinek állít emléket.
A rövid alkalmi műsor keretében felléptek a helyi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület tagjai, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai versekkel, szöveg részletekkel emlékeztek meg az ´56-os eseményekről. ... |
|
|
Magyarkanizsa községben Adorjánon, Martonoson, Oromhegyesen és Tóthfaluban 7 tanácstagból, Velebiten 5, Magyarkanizsán 15, Kispiacon és Oromon 11, valamint Horgoson 9 tanácstagból áll össze a helyi közösség tanácsa, akik majd maguk közül, szavazással döntik el az alakuló ülésen, hogy ki lesz az elnök, illetve az alelnök. Az eredmények alapján Adorjánon a legtöbb szavazatot Borsos Csaba kapta, Martonoson Körmöci László, a hozzá tartozó Kishomokon Sors Endre, ... |
|
|
Ajvár-bajvívó bajnokságot rendeztek szeptember 13-án Velebiten, ahol a helyiek mérhették össze ajvárfőző tudásukat. Az országjáró rendezvény célja, hogy megtalálják a sokak által közkedvelt ajvár legjobb receptjét.
Gordana Dejanović már nem először ragadott fakanalat. Családjával ötödik alkalommal vett részt a megmérettetésen. Mint mondja, mindig szeretettel jönnek Velebitre a hangulat és a jó társaság miatt: „Nagyon szeretünk itt lenni, ... |
|
|
|
|
|
|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Magyarkanizsa községben is jelentősen csökkent a házasságkötések száma tavaly. A koronavírus- járvány jócskán közbeszólt a házasodni vágyóknak, többen későbbi időpontra tették át a nagy napot, de olyanok is akadtak, akik a korlátozások ellenére összeházasodtak.
Az oromi anyakönyvi kerületben is lecsökkent az esküvők száma az elmúlt évben. Lékó Róbert oromi anyakönyvezető elmondta, hogy mindössze 6 házasságot kötöttek tavaly, ez pedig jelentősen ... |
|
|
Karácsonyi kőttes és bejgli-készítő versenyt hirdettek Horgoson. Az illatos és szebbnél szebb édes és sós süteményeket a helyi Művelődési Házban négytagú zsűri értékelte.
Tíz vállalkozó szellemű háziasszony nevezett be a versenyre. Bálint Margit hagyományos mákos ízesítésű bejglivel nevezett be a megmérettetésre és finom süteményének köszönhetően ki is érdemelte a legjobbnak járó elismerést.
A négytagú zsűri a kóstolás során ... |
|
|
Szűk körben ünnepelték meg november 13-án Orom napját, amelyet a vasúti forgalom 1889-es beindulásának emlékére tartanak meg. A három települést: Oromot, Újfalut és Völgyest magában foglaló helyi közösség idén elismerésekkel jutalmazta a faluért sokat tevőket. Díszpolgárrá a falu monográfiáját megíró Pósa Máriát választották, akinek már második könyvét várják a nyomdából. Bognár Georgina harmonikaművészt és Pletikoszity Árpádot Oromért címmel ... |
|
|
Horgoson is megemlékeztek az 1956-os forradalomról és szabadságharcról. A helyiek rövid alkalmi műsorral készültek, majd megkoszorúzták a 2015-ben felavatott emléktáblát, amely a 1956-os forradalom vajdasági menekültjeinek állít emléket.
A rövid alkalmi műsor keretében felléptek a helyi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület tagjai, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai versekkel, szöveg részletekkel emlékeztek meg az ´56-os eseményekről. ... |
|
|
Magyarkanizsa községben Adorjánon, Martonoson, Oromhegyesen és Tóthfaluban 7 tanácstagból, Velebiten 5, Magyarkanizsán 15, Kispiacon és Oromon 11, valamint Horgoson 9 tanácstagból áll össze a helyi közösség tanácsa, akik majd maguk közül, szavazással döntik el az alakuló ülésen, hogy ki lesz az elnök, illetve az alelnök. Az eredmények alapján Adorjánon a legtöbb szavazatot Borsos Csaba kapta, Martonoson Körmöci László, a hozzá tartozó Kishomokon Sors Endre, ... |
|
|
Ajvár-bajvívó bajnokságot rendeztek szeptember 13-án Velebiten, ahol a helyiek mérhették össze ajvárfőző tudásukat. Az országjáró rendezvény célja, hogy megtalálják a sokak által közkedvelt ajvár legjobb receptjét.
Gordana Dejanović már nem először ragadott fakanalat. Családjával ötödik alkalommal vett részt a megmérettetésen. Mint mondja, mindig szeretettel jönnek Velebitre a hangulat és a jó társaság miatt: „Nagyon szeretünk itt lenni, ... |
|
|
|
|
|