| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.08.17.
Овог викенда у Тотовом селу све је у знаку коња

И ове године организован је традиционални Коњички камп доживљаја. Програму се овога пута придружило више од 30 младих из Војводине, који су имали прилику да се из непосредне близине упознају са светом коња. 


Двориште старе школе у Тотовом селу поново је оживело, ...

   2026.08.17.
Различити смо, али заједно вредимо више

То је био мото кампа посвећеног промоцији толеранције, који је ове недеље одржан у Мартоношу. 
Деца узраста од 5 до 10 година учествовала су у различитим креативним и едукативним активностима, током којих су разговарала о прихватању, међусобном разумевању и поштовању ...

   2026.08.14.
Ове недеље Кањижа у знаку ножног тениса

У Кањижи је поново организовано првенство у ножном тенису, које већ више од 30 година ужива велику популарност. Ове године за турнир се пријавио рекордан број учесника – укупно 26 парова. 
Првенство подржавају локална предузећа и локална самоуправа Кањиже. На терену ...

   2026.08.13.
Врућина убрзала сазревање грожђа

Произвођачима је у овом периоду посебно важно да пронађу прави тренутак за бербу, јер се садржај шећера и киселина у грожђу непрестано мења. Док би до уобичајеног периода бербе требало сачекати још неколико недеља, војвођански произвођачи већ увелико раде у виноградима. 

   2026.08.03.
Такмичење у састављању моторних ватрогасних пумпи

На фудбалском терену у Кањижи одржано је такмичење у састављању преносних моторних ватрогасних пумпи. 


Једно од кола Државног првенства Мађарске у састављању преносних моторних ватрогасних пумпи први пут је организовано у Војводини. На такмичењу намењеном ватрогасцима ...

 
Претрага
 

   2023.07.25.
У Хоргошу се свакодневно спроводе полицијске акције

У Хоргошу је потпуно мирно захваљујући сталној присутности полицијских снага и континуираном прикупљању миграната. Илегални мигранти сада углавном радије избегавају ово насеље на северу Бачке. 
Мештани Хоргоша су ипак и даље у страху јер, како кажу, не могу да забораве пуцњаве и обрачуне мигрантских група које су се дешавале пре неколико месеци. 
У Прихватни центар у Суботици примљени су само мигранти који су се регистровали приликом уласка у Србију. Већина новопридошлих миграната, углавном су авганистански мигранати у питању, се не региструју при уласку, па из тог разлога немају идентификациону картицу и немају право на бенефиције. Већина миграната још увек тврди да су ратне избеглице. 
“Ја сам Мухамед из Сирије, идем у Немачку. Зато што је у Сирији рат и живот нам је у опасности.” 
Код Хоргоша, салаш поред ауто-пута, где су се окупљали мигранти, сада је потпуно празан. Иако свакодневно пристижу нове групе миграната, полиција их одмах прикупља и превози у прихватне центре. Према тврдњама мештана, ситуација је сада пуно боља, али су и даље у страху. 
Рожа Хусар каже: "Још увек се бојимо миграната, закључавамо све. Не идем често у село, али сада не видим мигранте, али кад их видим, избегавам их, то је све." 
  
Код некадашњег имања пољопривредног добра „Бачка“ у Малом Хоргошу, полиција сваки дан прикупља илегалне мигранте који су залутали или се скривају. 
Захваљујући свакодневним полицијским операцијама, такозвана уобичајена скровишта миграната на периферији Хоргоша сада су испражњена, а илегални мигрантски кампови сада се потискују у смеру Палића, у Селевењску шуму. Иначе, надлежни су саопштили да код недавно прикупљених миграната није пронађено оружје. Оружје углавном носе само вође мигрантских група и мигрантских банди, када воде мигранте у смеру заштитне ограде на мађарској граници, како би илегално прешли границу. 
Мигранти се у мањим групама скривају у шумовитим пределима дуж стаза које воде до Селевењске шуме. Међутим, ови кампови удаљени су неколико километара од насељеног дела Хоргоша. 
Фадил Пуљаји, председник одбора за сигурност Месне заједнице у Хоргошу каже: “Ових дана их хапсе сваки дан, сваки дан се прикупљају мигранти. Што значи, ако их има 10-15, колико год их има, они се у свакодневним полицијским акцијама прикупљају. Јуче је била акција, још и даље траје акција, а сад су на терену, па ће прикупити све мигранте на које наиђу.” 
Полицијске акције су обично темпиране за ране јутарње или вечерње часове. 

 




У Хоргошу се свакодневно спроводе полицијске акције