| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.12.01.
Данас је у Мартоношу двадесет добровољних ватрогасаца положило испит

Обуку је организовао Општински ватрогасни савез Кањижа. Циљ је да што више добровољних ватрогасаца стекне висок ниво стручне обуке и тиме повећа безбедност у општини. 
Добровољни ватрогасци из Мартоноша, Хоргоша и Кањиже четири викенда су слушали предавања. Наставу ...

   2025.12.01.
Бројне екипе и изузетни укуси на Фестивалу хурке и кобасице у Адорјану

На овогодишњем, 14. Фестивалу хурке и кобасице у Адорјану, уз помоћ организатора, припремљене су стотине крвавица и кобасица, а бесплатно су дељене и посетиоцима. На такмичење се пријавило готово 140 екипа, како из земље тако и из иностранства. 
Програм је започео традиционалним ...

   2025.11.26.
Хоргош ће и ове године засијати у празничном руху током адвента

Локални Дом културе и огранак Библиотеке „Јожеф Атила” у Хоргошу припремили су мноштво разноврсних и топлих програма за најмлађе и одрасле у најлепшем периоду године. 
У недељу палимо прву свећу на адвентском венцу, што значи да и у Хоргошу почиње адвентски период, ...

   2025.11.24.
Заједничка прослава разноликост народне музике у Адорјану

Десети пут је у Адорјану одржан сусрет цитраша „Одзвања цитра”. 
Место одржавања био је локални Дом културе, где су наступили састави из околних насеља. Циљ манифестације је био да се овај инструмент популаризује и да се традиција свирања на цитри сачува и пренесе ...

   2025.11.20.
Житарице добро напредују

Јесење житарице лепо напредују у општини Кањижа, док већи део парцела посејаних уљаном репицом није никнуо, а тамо где јесте, постоји сумња да ће биљке довољно ојачати. 
Сходно томе, на пролеће очекује се да ће површине под кукурузом и сунцокретом бити веће од планираних, ...

 
Претрага
 

   2022.12.03.
Адвентски вашар у Кањижи

У Кањижи, на градском тргу, је почео у петак послеподне дводневни адвентски вашар обогаћен божићном музиком, украсима и мирисима. Организатори су припремили богати и шаролики програм за све узрасте. 

У Кањижи је јуче послеподне владала права празнична атмосфера. Ученици основне школе су се за адвентски вашар припремили необичном божићном представом која је многе занимала. Осим тога, посетиоце је чекао и сајам рукотворина, где су могли купити бројне божићне предмете и украсе. 

Крунска тачка вашара је била Трка Деда Мразова у којој је главном улицом прошетало готово 200 деце и одраслих, од којих су многи били одевени као Деда Мраз. 

Организатори су се потрудили да својим програмима привуку све узрасте, што им је и успело јер је трг посетило пуно људи. 

Ивет Боднар, сарадник задужен за туризам каже: „Искуство протеклих година је показало да се организовање божићног вашара непосредно пре божићних празника показао прекасним, зато смо одлучили да организујемо овај догађај прве или друге недеље Адвента, како бисмо заједно почели да се припремамо за божићне празнике.” 

Ни божићне мелодије нису изостале из програма захваљујући малом празничном концерту групе "Џез и Рол". А послеподне се завршило једним ватреним наступом, јер је уследила продукција жонглера са ватром. Манифестација се наставља током викенда. 

Више информација: 

Адвентски вашар у Кањижи 

Адвентски вашар и трка Деда Мразова у Кањижи 





Фото: Карољ Пушкаш