| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.06.02.
Демонстрација гашења запаљеног возила

Шумски пожари који су током викенда избили на територији наше општине још једном су показали колико су добровољни ватрогасци важни за нашу заједницу. 


Зато ми је драго што су јуче у Трешњевцу, на Отвореном дану IPA пројекта "JERICO", многи грађани имали прилику ...

   2026.05.25.
Прелепи украси у Хоргошу

Изложба креативне традионице „А Сзаккöр” (Секција) у Хоргошу отворена је свечаним програмом у Дому културе у Хоргошу. У четвртак увече изложено је готово 200 украса и других предмета. 
Чланови креативне радионице су током сезоне 2025/2026 израдили бројне прелепе украсе ...

   2026.05.25.
Дан дружења у Хоргошу

У мирном амбијенту, у окружењу природе, окупљени су учествовали на светој миси и духовним поукама у оквиру Дана дружења, који је организовао Хришћански интелектуални круг. 
Ово је била прилика и да се учесници присете живота и дела мсгр. Ласла Хужвара, поводом 95. годишњице ...

   2026.05.25.
„Живот је прекратак да бисмо пили лоше вино”

Дани вина у Кањижи привукли су бројне посетиоце, а понуда у центру града окупила је љубитеље квалитетног вина и гастрономије. 
На манифестацији је осам винара представило своја најквалитетнија вина, међу којима су били и представници локалних и околних винарија. Поред ...

   2026.05.22.
Завршни концерт у Хоргошу

У Хоргошу је одржан завршни концерт Основна музичка школа Кањижа. Локални ученици су публици представили свој таленат и резултате свог целогодишњег рада. 


На концерту је наступило око двадесет младих извођача, који су показали своје умеће на клавиру, флаути, виолини, ...

 
Претрага
 

   2016.04.12.
Најлепше баште Србије 2015: победнички врт у селу Трешњевац

Велика, уредна, беспрекорно обликована, до последњег детаља осмишљена и утегнута – таква је победничка башта породице Рандовицс - прво место на нашем конкурсу за 2015. годину!

Лепа, лепша, најлепша! Прошле године свакако је то била башта породице Рандовицс, смештена на северу војвођ¬анске равнице, у селу Трешњевац код Кањиже. И њени власници, брачни пар Лејла и Нађ¬ Тибор поносно носе победницку ленту.

Овај несвакидашњи врт површине 8 ари настао пре четири године, представља испуњење једног сна. „Још док сам живела код родитеља, заволела сам цвеће. Често ми се, посматрајући околину из свог дворишта, поглед задржавао баш на овој кућици и овом предивном дворишту. Сањала сам како овај посед претварам у рај”, усхићено прича Лејла Рандовицс, власница победнице нашег конкурса „Бирамо најлепшу башту у Србији 2015”.

Пре седам година Лејлин супруг Нађ¬ Тибор претворио је њен сан у јаву. Кућа у слепој улици са окућницом од једног хектара чекала је своју нову газдарицу да је преобрази у рајско место.  Пасионирани љубитељ цвећа, ветеринарски техничар по струци, кренула је, метар по метар, да организује своје лично царство. Идеје је проналазила у часописима, на вебсајтовима. Сакупљала је годинама сваки број „Моје лепе баште” (иако јој је матерњи језик мађарски, примат даје српском издању највећег европског часописа о баштованству). Величанствен врт је, дословно речено, Лејлиних руку дело.

Осим постављања травњака и система за заливање (по наговору супруга да то уради профи-фирма), Лејла је све сама посејала, засадила, саградила. Креативац у души, естета по природи, свакој биљци је дала прилику да заузме место у њеном дивовском врту. Ту су се нашле руже, лаванда, флокс, вероника, астерм, разне вртсе зачинског и ароматичног била, украсне траве, албиција, берберис, евонимус, шимшир, аронија... Али прави ужитак су ириси на које је млада баштованка посебно поносна. Њена скромна збирка броји око 300 врста ових луковица, мада жели да је употпуни са још неколико десетина. Чим угледа неку нову биљку, Лејла је купи.

Више информација:




Најлепше баште Србије 2015. године: победнички врт у селу Трешњевац код Кањиже