832 esemény egy év alatt
A magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ tevékenységéről, eddigi képzéseiről, további céljairól tájékozódott az intézménybe látogatva Fejsztámer Róbert polgármester. Az eseményen mások mellett megjelent Vicsek Annamária volt oktatási államtitkár, Deli Andor EP-képviselő, Ótott Róbert, az új tartományi oktatási, jogalkotási, közigazgatási és nemzeti kisebbségi – nemzeti közösségi titkár is, akik szakmai beszélgetésen vettek részt.
A Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ 2010-ben jött létre, akkor alapította meg Magyarkanizsa község képviselő-testülete. Kezdetben egy másik épület volt az intézmény székhelye, a mai korszerű épületben 2014 óta működnek, így valójában jubileumot is ünnepelnek az idén. A központ nemcsak a pedagógusok számára jelentős, hanem az egész község számára.
Magyarkanizsa önkormányzata az elmúlt években, így az elmúlt négy évben is hathatós segítséget nyújtott a Központ működésében, korszerűsítésében, a felszereltség javításában, de ugyanolyan fontos az is, hogy minden évben jelentős összeggel támogatta a községhez tartozó iskolákban dolgozó pedagógusokat abban, hogy részt vehessenek a továbbképzéseken, ismertette Jerasz Anikó, a Központ igazgatója, aki szerint az adatokat elemezve elmondható, hogy a magyarkanizsai kivételes eset, hisz kevés önkormányzat tulajdonít ennek a kérdésnek ekkora jelentőséget.
- Az önkormányzat támogatásának köszönhetően sikerült a 2020-2024-es időszakban a számítógépparkunkat korszerűsíteni, lecseréltük a 20 asztali számítógépet 15 laptopra, valamint egy interaktív táblát is használatba vettünk. Ha visszatekintünk a tavalyi évre, akkor nagyon büszkék lehetünk, hiszen nagyon sok pedagógust sikerült megszólítanunk, 2023-ban összesen 832 eseményt tartottunk meg, ebből 61 volt akkreditált szakmai továbbképző program, de 509 egyéb eseményt is a pedagógusok, a gyermekek és szülők oktatással kapcsolatos fáradozását segítette, 262 esemény más felhasználók, nem tanügyi dolgozók számára készült programunk is volt. Bízom benne, hogy ez így lesz a továbbiakban is – fogalmazott Jerasz Anikó.
Amikor létrejött ez a központ, még sokan nem értették, hogy milyen munkát fog végezni, mert a pedagógusok továbbképzése, átképzése, szakmai fejlesztése nem volt ilyen kifejezett, inkább csak papíron létezett, mint a valóságban, mondta Fejsztámer Róbert.
- A Központ az elmúlt időszakban tevékenységével bebizonyította, nemcsak a pedagógusoknak, az oktatáson belül tud többet adni a közösségünknek, hanem például nagyon sok gyermekprogramot szervez óvodásoknak és iskolásoknak egyaránt. Minden évben akár tartományi vagy önkormányzati támogatással valamit hozzátesz a szolgáltatásaihoz. Létrehozta például a tudományos parkot, vagy nagy figyelmet fordít az informatikai eszközök korszerűsítésére. Ugyanakkor a központ az egyik éllovasa a kétnyelvűségnek. Magyarkanizsán, ahol nehezen boldogulunk a szerb nyelvvel, nagyon fontos, hogy legyen egy olyan intézményünk, amely áthidalja a nyelvi akadályokat, ugyanakkor felhívja a figyelmet a kétnyelvűség fontosságára, hisz az, aki itthon akar boldogulni, el kell, hogy sajátítsa a szerb nyelvet - véli Fejsztámer Róbert, aki szerint mindazok az értékek, amiket képvisel ez az intézmény, legyen az a gyermekekkel való foglalkozás vagy azok képzése, a pedagógusok szakmai továbbképzése vagy a kétnyelvűségi szakháttér népszerűsítése, s bevezetési a közösségi tudatba, mind olyan fontos tevékenységek, amelyek megalapozzák az intézmény következő 14 éves sikeres munkáját is.
Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ: 832 esemény egy év alatt
Sikeres a pedagógus-továbbképzés Magyarkanizsán
Az intézmény, mely tanít és összetart
832 esemény egy év alatt