| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.06.25.
У недељу се обележава Дан Месне заједнице Кањижа

Дан Месне заједнице Кањижа биће и ове године обележен 28. јуна. Тим поводом припремљен је богат програм намењен свим генерацијама. 


Током поподнева биће положени венци код спомен-плоче која се налази на згради месне заједнице, а затим ће бити отворена изложба Анико ...

   2026.06.24.
Завршен ђачки камп-такмичење „Камп без граница“

Манифестација се организује већ девет година. Циљ програма је представљање и неговање културне разноликости Војводине. Током протекле седмице у кампу на обали Тисе у Кањижи учествовало је готово 150 ученика из 15 војвођанских средњих школа. Догађај су заједнички организовали ...

   2026.06.22.
Више од 500 ватрогасаца прославило годишњицу постојања друштва у Мартоношу

Добровољно ватрогасно друштво из Мартоноша обележило је 135 година постојања општинским ватрогасним такмичењем. На јубиларној манифестацији учествовало је више од 500 добровољних и професионалних ватрогасаца, као и готово 50 екипа. 


Свечаност у Мартоношу започела ...

   2026.06.17.
Камп без граница

По девети пут заредом у Кањижи се организује ђачко такмичење „Камп без граница“. Програм се одржава на обали Тисе, где ће током наредних седам дана ученици из 15 средњих школа из Војводине учествовати у различитим играма и активностима. Камп се реализује у духу мултикултуралности, ...

   2026.06.02.
Демонстрација гашења запаљеног возила

Шумски пожари који су током викенда избили на територији наше општине још једном су показали колико су добровољни ватрогасци важни за нашу заједницу. 


Зато ми је драго што су јуче у Трешњевцу, на Отвореном дану IPA пројекта "JERICO", многи грађани имали прилику ...

 
Претрага
 

   2015.01.27.
Остаје путарина Хоргош–Сегедин

Наплата путарине на делу ауто-пута од граничног прелаза Хоргош до излаза ка Сегедину у Мађарској неће бити укинуто ни након ревизије крајем месеца – изјавио је генерални конзул Мађарске у Суботици Јанош Бабић у интервјуу порталу „Војводина данас” на мађарском језику, и изразио наду да ће на „старом” путу бр. 5. према Сегедину током лета бити отворен гранични прелаз, након којег се на том путу путарина неће наплаћивати па би то била алтернатива за ауто-пут.

Вожња на првих 900 метара ауто-пута у Мађарској, од граничног прелаза Хоргош–Реске до првог излаза за Сегедин, од Нове године више није бесплатна, већ се коришћење те деонице наплаћује жупанијском матрицом.Они који желе да избегну плаћање те жупанијске путарине могу прећи границу на Бајмоку, Келебији, Бачким Виноградима и Ђали те уместо ауто-пута користити регионалне путеве.

Демократска заједница војвођанских Мађара је покренула онлајн петицију у којој се од владе Мађарске захтева повлачење одлуке о наплати путарине.

Орбанова влада ће, по њиховим информацијама, крајем јануара оцењивати ефекте увођења новог система наплате, а ДЗВМ се нада да ће петиција имати ефекта, тј. да ће се поново моћи бесплатно путовати деоницом ауто-пута између границе и Сегедина и обратно.

Више информација:




http://www.dnevnik.rs/politika/dzvm-za-ukidanje-putarine-na-auto-putu-kod-granicnog-prelaza-horgos%E2%80%93reske

http://www.dnevnik.rs/ekonomija/ostaje-putarina-horgos%E2%80%93segedin