| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.09.01.
Безбедније дечије игралиште у Трешњевцу

На иницијативу Омладинског клуба „Павиљнон“ дечије игралиште у Трешњевцу добило је нову, безбеднију опрему. 
Ове године замењен је дотрајао и потенцијално опасан тобоган, у укупној вредности од 180 хиљада динара. Допуњавање дечијег игралишта није новијег датума, ...

   2025.09.01.
ШЕСТИ „КАЊИШКИ ЛОВАЧКИ ДАН” КРАЈ ТИСЕ

Манифестација „Кањишки ловачки дан“ приређена је шести пут на Штранду крај Тисе у Кањижи у суботу, у организаицји ЛУ„Кањижа“, уз учешће рекордног броја кулинарских екипа из ловачких удружења из наше земље и гостију из Мађарске и Румуније. 
Паприкаши од меса ...

   2025.08.28.
Пошумљавањем против последица климатских промена

Ради стварања зеленије околине, општина Кањижа расписала је акцију пошумљавања насељених места. У програму може да учествује сваки грађанин општине. Поред саме акције пошумљавања, конкурс служи и као испитивање потреба. 
Општина Кањижа први пут организује овакав програм ...

   2025.08.27.
Пољопривредници ни ове године не очекују добар принос кукуруза

У општини Кањижа већ пет година бележе се ниски приноси кукуруза, а присутни су и проблеми са квалитетом. Због тога се из године у годину смањује површина под кукурузом. 

Ситни клипови, још ситнија зрна и појава гљивица – овакви проблеми присутни су на многим њивама ...

   2025.08.20.
Берба је започела на територији Хоргоша

У подручјима где је воће имало довољно влаге, произвођачи ће моћи да уберу квалитетно грожђе. Шећер у њему је висок, а винари настоје да очувају киселост, па се очекује да ће и овогодишња вина бити веома укусна. 
На подручју Хоргоша грожђе се бере већ од раних јутарњих ...

 
Претрага
 

   2025.09.01.
Безбедније дечије игралиште у Трешњевцу

На иницијативу Омладинског клуба „Павиљнон“ дечије игралиште у Трешњевцу добило је нову, безбеднију опрему. 
Ове године замењен је дотрајао и потенцијално опасан тобоган, у укупној вредности од 180 хиљада динара. Допуњавање дечијег игралишта није новијег датума, јер и претходних година је улагано у њега. 
Игралиште у Трешњевцу се стално обнавља. Наместо старих елемената постављају се нови који одговарају прописима јер су безбедни за децу. Мештани се радују овој иницијативи. 
Обнова је ишла уз подршку, и послови су урађени заједничком активношћу удружења грађана и родитеља. За набавку нове опреме и послова који су били потребни за његово постављање, Омладински клуб „Павиљон“ добио је дотацију од 180 хиљада динара од општине Кањижа. 
Чаба Боршош, председник Омладинског клуба „Павиљон“ каже: „Урадили смо замену покварене опреме на дечијем игралишту. Ове године смо поставили нови држач тобогана. Претходних година смо заменили љуљашке, поставили смо нове елементе на простору игралишта и обновили све покварене.“ 
Омладински клуб „Павиљон“ основан је 2019. године са циљем да младима пружи позитиван пример. У средишту њихових активности је обнова јавних простора и организовање разних програма, као рецимо такмичења у пикаду. У плану је да у наредном периоду обнове и месни одбојкашки терен.  

Више информација: 




Безбедније дечије игралиште у Трешњевцу