| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.10.06.
Отворена изложба фотографија у Мартоношу

На овој изложби представљени су најбољи радови са раније расписаног конкурса за фотографије. 
Манифестацију је организовало Удружење „Наше мало село Мартонош”, а изложба ставља у фокус тренутке из локалног живота, његове вредности и заједничке доживљаје заједнице. 

   2025.10.06.
Стигла донација брашна у Кањижу

У наредним данима широм Војводине биће подељено 19 хиљада килограма брашна вишечланим породицама и различитим установама. 
Акција је реализована из донација прикупљених током лета у оквиру програма „Хлеб Мађара – 15 милиона зрна пшенице“, уз посредовање Савеза ...

   2025.10.06.
Фестивал кукуруза у Кањижи обележава јубилеј

У организацији Фолклорно-плесног друштва „Тиса”, ове године се већ 20. пут одржава манифестација у Кањижи, на којој, поред кукуруза, значајну улогу имају и дечје игре, фолклорни ансамбли и народна музика. Програм траје до недеље. 
Овогодишњи Фестивал кукуруза започео ...

   2025.10.06.
Кањижа је победник Националног галопа са фантастичним јахањем

Ана Јулија Рож, која је представљала Кањижу, победик је Националног галопа одржаног у Силвашвараду, са својим коњем Вајк. У трци малих хусара победу су однели коњ и јахач из места Вашад. 
Прошле године је победила у категорији хусара деце, а ове године је то успела да понови ...

   2025.09.15.
Златна миса свештеника Јене Уташија у Тотовом селу

Свештеник Јене Уташи прославио је у Тотовом селу пола века у служби цркве. У протеклим деценијама није био само духовник, већ је у животу војвођанских Мађара имао одлучујућу улогу у изградњи заједнице. Свечаним програмом и мисом у селу је обележен јубилеј папског освећења ...

 
Претрага
 

   2025.08.11.
Сјајна атмосфера још од првог дана

У Орому је почео 11. Malomfestival  (фестивал "Ветрењача"). У четвртак, наступили су Naxatras, Гоблини и Magyar Banda, постављајући тон за даље, док су се на фестивалском простору одржавале радионице, разговори и разни заједнички садржаји. 
Првог дана фестивала простор око ветрењаче брзо се испунио посетиоцима. На различитим локацијама одржавани су разноврсни програми, укључујући радионице и активности за децу, које су пружале забаву посетиоцима. 
Барбара Кадар из Орома каже: „Заиста не могу да кажем колико пута сам већ била овде, али углавном долазим кад год стигнем, јер ми се атмосфера веома допада. Увек се лепо проведем, друштво је сјајно, увек сретнем познанике, зато бих свима препоручила да дођу.” 
Дечији програми на Маломфестивалу сваке године доносе посебну атмосферу; деца се забављају и доживљавају нова искуства. Ово је право благо за породице, јер могу проводити време заједно, а сваки члан добија посебан и трајни доживљај. 
Корнелиа Вилмањи из Кањиже: „Програм је веома богат и сваке године има све више дечјих активности, које су све разноврсније. Тако да и мој млађи и старији син, који има десет година, свако може пронаћи забаву по свом укусу, као и ја на вечерњим концертима. Фестивал је заиста прилагођен породицама и задовољава све нас.” 
Због посебне атмосфере фестивала, многи се сваке године враћају како би поново уживали у искуству. 
Агнеш Церна из Белгије: „- Шта је оно што фестивал чини посебним? 
Посебност фестивала је његова повезаност с природом – видимо овде сламу, хоризонт и веома квалитетне програме. Налазимо се у природном амбијенту, али са светским стандардом програма. Програми су на нивоу Западне Европе, док је окружење типично војвођанско, што фестивал чини јединственим.” 
На фестивалу су се на бинама смењивали извођачи из Србије, Мађарске и других земаља. Захваљујући разноврсним музичким жанровима, свако је могао пронаћи стил који му највише одговара. Организатори настоје да поред познатих имена публици представе и нове бендове и различите музичке правце. 
Жофиа Серда, организаторка: „Програм је изузетно разноврстан. Сваке године се трудимо да саставимо листу извођача тако да задовољимо љубитеље од хард роцка, преко нежног џез-а, до светске музике и народне музике, па чак и електронске музике. Највише позивамо бендове и извођаче из региона, али имамо и много страних гостију – ове године долазе из САД, Грчке, и још много других земаља.” 
Маломфестивал није само музички догађај, већ и место сусрета заједнице. Из године у годину овде се окупљају домаћи и страни извођачи, уметници и посетиоци како би се на три дана удаљили од свакодневнице. 

Више информација: 




Сјајна атмосфера још од првог дана