| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.05.13.
Ученици у Адорјану упознали се са радом Црвеног крста

Организација Црвеног крста из Кањиже представила се у уторак ујутру ђацима првацима у Адорјану. Деца су имала прилику да се упознају са историјом и циљевима ове организације. Догађај је реализован у оквиру програма Недеље Црвеног крста, чији је циљ да рад организације приближи ...

   2026.05.05.
Настављају се радови на обнови цркве Светог Јосипа радника у Тотовом Селу

У наредном периоду биће изведени радови на спољашњој обнови и кречењу објекта, који ће се финансирати из средстава из матице уз учешће сопствених средстава, у укупној вредности од око 5,5 милиона динара. 


Црква Светог Јосипа радника у Тотовом Селу сматра се релативно ...

   2026.05.04.
Обновљена обала Тисе спремно дочекује посетиоце у Кањижи

Припремају се нова спортска игралишта и веће површине са хладом, док део кампа и ове године очекује љубитеље природе. Поред купања, доступне су и бројне могућности за рекреацију и одмор. Надлежни реализују и низ развојних пројеката. 


Прави живот на обали Тисе почиње ...

   2026.04.30.
Кањижа се такође припрема за Првомајски уранак

Пуном паром теку припреме за првомајску прославу у Кањижи. На обали Тисе посетиоцима ће током првомајских празника бити дата могућност за камповање и спорт, али биће ту и луна-парк, као и гастрономски доживљаји. 

На обали Тисе у Кањижи у току су последње припреме, али ...

   2026.04.27.
Такмичење у бенч пресу и powerliftingu у Кањижи

Током викенда у Кањижи се одржавају државно првенство у бенч пресу и гала куп у powerliftingu, односно дизању снаге. Дводневни догађај организује Powerlifting савез Србије, а домаћин је спортска хала Бање Кањижа. 

У суботу су снаге одмерили искључиво такмичари из Србије, док у недељу ...

 
Претрага
 

   2025.06.27.
Дворци Војводине добијају филмске записе

Дворци Војводине у наредних неколико месеци добиће филмске записе који ће служити, како у сврху њихове обнове, тако и туристичке промоције. Ови записи настају у оквиру прекограничног пројекта Castle", где је један од партнера Удружење грађана "Cinema" из Кањиже. Управо у Кањижи су настали први кадрови двораца. видео ицон 
Каштел Карас код Хоргоша прва је снимљена локација некадашњих војвођанских двораца, које ће у оквиру пројекта документовати Удружење Cinema" из Кањиже. Након више локација у околини Кањиже, пут их води даље, најчешће кроз Банат, све до Влајковца, где ће снимити укупно 15 двораца. 
"На тај начин се дворцима и вилама даје вредан допринос, побољшава се и развој привреде те јачају туристички потенцијали Баната, али и показује нов, зрелији и одговорнији однос према нашој историји. Очување оваквих објеката националног и културног наслеђа прави је начин да се одужи дуг прецима који су их подизали", каже Атила Иван из удружења грађана "Cinema Кањижа. 
Четири од планираних 15 двораца су у функцији туризма и угоститељства, док је преосталих 11 у јако лошем стању и захтевају хитну обнову. Један од начина скретања пажње на ту потребу јесте управо и реализација овог пројекта. 
"Када сам разговарао са становницима насеља где се налазе ови дворци, тако су се изјаснили да нас свугде радо чекају и чекају крајњи резултат, односно филмове, из два разлога. Оним дворцима који су у функцији добро долази реклама, а они који су напуштени или у јако лошем стању, тамо становништво очекује да се нешто уради са тим објектима. Они мисле да можемо покренути нешто овим филмовима, бар да се информише јавност да треба обновити ове рушевине", додао је он. 
Пројекат је вредан нешто мање од 290.000 евра, а реализује се уз финансијску подршку Европске уније кроз Интеррег ИПА програм прекограничне сарадње Мађарска–Србија. Финансијску подршку реализацији пројекта пружила је и општина Кањижа. 

Више информација: 




Дворци Војводине добијају филмске записе