| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.10.06.
Отворена изложба фотографија у Мартоношу

На овој изложби представљени су најбољи радови са раније расписаног конкурса за фотографије. 
Манифестацију је организовало Удружење „Наше мало село Мартонош”, а изложба ставља у фокус тренутке из локалног живота, његове вредности и заједничке доживљаје заједнице. 

   2025.10.06.
Стигла донација брашна у Кањижу

У наредним данима широм Војводине биће подељено 19 хиљада килограма брашна вишечланим породицама и различитим установама. 
Акција је реализована из донација прикупљених током лета у оквиру програма „Хлеб Мађара – 15 милиона зрна пшенице“, уз посредовање Савеза ...

   2025.10.06.
Фестивал кукуруза у Кањижи обележава јубилеј

У организацији Фолклорно-плесног друштва „Тиса”, ове године се већ 20. пут одржава манифестација у Кањижи, на којој, поред кукуруза, значајну улогу имају и дечје игре, фолклорни ансамбли и народна музика. Програм траје до недеље. 
Овогодишњи Фестивал кукуруза започео ...

   2025.10.06.
Кањижа је победник Националног галопа са фантастичним јахањем

Ана Јулија Рож, која је представљала Кањижу, победик је Националног галопа одржаног у Силвашвараду, са својим коњем Вајк. У трци малих хусара победу су однели коњ и јахач из места Вашад. 
Прошле године је победила у категорији хусара деце, а ове године је то успела да понови ...

   2025.09.15.
Златна миса свештеника Јене Уташија у Тотовом селу

Свештеник Јене Уташи прославио је у Тотовом селу пола века у служби цркве. У протеклим деценијама није био само духовник, већ је у животу војвођанских Мађара имао одлучујућу улогу у изградњи заједнице. Свечаним програмом и мисом у селу је обележен јубилеј папског освећења ...

 
Претрага
 

   2025.05.27.
Објављено који стручни профили недостају у Кањижи

Недавно је општина Кањижа објавила листу дефицитарних занимања. Укупно је 13 области погођено недостатком кадрова.
Ова листа је уједно и водич за све ученике који планирају да започну високо образовање у школској 2025/2026. години, јер ће општина као прва моћи да додељује стипендије студентима који се школују управо за та дефицитарна занимања.
Општина на обали реке Тисе сваке године објављује листу дефицитарних занимања, коју састављају филијала Националне службе за запошљавање у Кањижи, локални предузетници и институције. Такође, у Предшколској установи „Наши бисери“ примећује се недостатак стручњака.
Заменица директорке Сузана Буш истакла је да установу похађа много деце и да је све већа потреба за логопедском службом, радом дефектолога и развојних педагога, као и за психологом.
„Наша установа жели да запосли стручњаке за развој, односно жели да прошири свој стручни кадар. Веома се надамо да ће у наредној години, у блиској будућности, за то бити могућности,” изјавила је Сузана Буш.
На основу листе коју је објавила општина Кањижа, између осталог, истиче се недостатак општих лекара, наставника енглеског и физике, дефектолога, електро- и рачунарских инжењера, правника и социјалних радника.
Агнеш Багањ, чланица Општинског већа задужена за образовање, изјавила је: „Нажалост, сваке године имамо проблема са мањком лекара и правника. Мало је оних који бирају ове професије. Постоје занимања која већ можемо попунити захваљујући конкурсима општине, као и стипендисти који на основу тога бирају школу у будућности.”
Свим младима који планирају даље школовање и одаберу неко од дефицитарних занимања пружиће се могућност да на јесен учествују на конкурсу који расписује општина, где могу остварити право на стипендију.

Више информација:




Објављено који стручни профили недостају у Кањижи