  
						Месна заједница, становници и разна удружења заједничким снагама помажу да се што пре заврши посао у дому. Очекује се да ц́е зграда заблистати у свом новом сјају до марта. 
Локални добровољни ватрогасци су са великим ентузијазмом нашој камери показали досадашњи рад. Дошло је већ крајње време за обнову, јер је унутрашњост зграде била у веома лошем стању. Подигнут је плафон оставе, док су остале просторије изглетане, а замењени су и плафон и електроинсталација. Подну облогу ц́е такође ускоро поставити волонтери. Трошкове материјала и рада покрива локално Удружење жена „Накит”. 
Емеше Чонградац председница Удружења жена „Накит“ каже: „Чланови нашег удружења су се увек трудили да помогну мештанима села, а такође нам је било веома важно да можемо да радимо заједно са Месном заједницом и месним организацијама и помажемо једни другима. Ова идеја је настала и заједно са члановима удружења одлучили смо да сада желимо да помогнемо Добровољном ватрогасном друштву.“ 
Локално удружење помоц́и ц́е добровољним ватрогасцима у следец́им радовима, укључујуц́и и кречење ентеријера. Поред Удружења жена „Накит“, у обнови су учествовали и бројни мештани, а увелико подржава унапређење и локална заједница. 
Чонгор Биро командант каже: „Уз помоц́ Културног уметничког друштва „Јокаи Мор“ организујемо први добротворни бал, где су се окупили мештани села, а добили смо доста донација за томболу, а прикупљени износ ц́е иц́и ватрогасцима, за реновирање. Добили смо и велику подршку локалне заједнице, набавку боја за ватрогасна возила, електронска врата и глетање зидова унутар сале“. 
У Малим Пијацама тренутно ради 15 добровољних ватрогасаца. Према плановима, у блиској будуц́ности желе да набаве неопходну опрему за безбедније и брже гашење пожара. 
Више информација: 
  
 
  Ватрогасни дом у Малим Пијацама биће обновљен
 
 
  |