| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.10.22.
Пољопривреда је кичма развоја Војводине

Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде др Драган Гламочић, председник Скупштине АП Војводине Балинт Јухас и народни посланик др Балинт Пастор посетили су данас компаније "Superior Foods“ у Бачинцима и "Телек Паприка“ у Мартоношу, где су са руководствима ових ...

   2025.10.20.
Такмичење рвача у Кањижи

На 16. по реду Међународном меморијалном турниру „Ференц Чаба”, који је одржан у Кањижи у организацији Рвачког клуба „Потисје” скоро 400 рвача је изашло на струњачу. Овај турнир се сматра највећим такмичењем млађих категорија у средњој Европи. 
Такмичари су ...

   2025.10.16.
И у Војводини се појавила америчка цикада винове лозе

Виногради у Војводини су у озбиљној опасности, јер се и овде шири америчка цикада винове лозе. Ова штетна врста инсеката већ је стигла до 17 од 22 виногорја у Мађарској, а због брзог ширења све је већа забринутост и у Војводини. 
Америчка цикада винове лозе већ је причинила ...

   2025.10.06.
Отворена изложба фотографија у Мартоношу

На овој изложби представљени су најбољи радови са раније расписаног конкурса за фотографије. 
Манифестацију је организовало Удружење „Наше мало село Мартонош”, а изложба ставља у фокус тренутке из локалног живота, његове вредности и заједничке доживљаје заједнице. 

   2025.10.06.
Стигла донација брашна у Кањижу

У наредним данима широм Војводине биће подељено 19 хиљада килограма брашна вишечланим породицама и различитим установама. 
Акција је реализована из донација прикупљених током лета у оквиру програма „Хлеб Мађара – 15 милиона зрна пшенице“, уз посредовање Савеза ...

 
Претрага
 

   2024.09.16.
Популарисање стоног тениса у Сенти, Хоргошу и Сегедину

Стонотениски клуб у Хоргошу у петак је у Дому културе одржао друго јавно представљање у оквиру IPA пројекта. Назив пројекта је „Наставак прекограничног школског програма стоног тениса са учешћем деце са инвалидитетом и здраве деце“. 

Пројекат је наставак програма „Интер Пингпонг“ који је обухватао спортисте са обе стране границе. Нови пројекат реализује се кроз заједничку иницијативу три спортска друштва: стонотениских клуба из Сегедина, Сенте и Хоргоша. 

„Много очекујемо и надамо се да ће пројекат донети велики подстицај клубу и да ћемо кроз ово успети да га развијемо, да за такмичаре и чланове  повежемо различита улагања, као и да ћемо успети да што више популаришемо спорт међу школском омладином, као и у другим категоријама. Желео бих да истакнем да ту подразумевамо и чланове са инвалидитетом“ каже Титус Рекецки, шеф канцеларије Стонотениског клуба у Хоргошу.   

На представљању у Хоргошу, Јожеф Давид, председник локалног Стонотениског клуба  говорио је о плановима. 

„Сада би највише желели да се бавимо са васпитањем подмлатка. У оквиру пројекта са укупно 10 школа склопићемо договоре, а у укупно 40 школа одржаћемо представљање и ту би желели да постигнемо да што више деце упозна стони тенис као спорт и да се што више деце почне бавити спортом у овим клубовима који су партнери у пројекту.“ 

Пројекат ће се реализовати у периоду од 1. августа 2024. до 30. новембра 2025. године  на територији Сегедина, Сенте и Хоргоша. У периоду од четири месеца имаће стално представљање у школама, организовати различите програме за заинтересоване ученике и њихове родитеље, попут спортских дана, такмичења и кампова. 

„У основи овде је новина, и до сада су били школски програми, али сада је у потпуности фокус на ученике, односно настојимо да се обратимо и ученицима са инвалидитетом и њима понудити такве програме и импулс који ће бити подршка у њиховим животима. Дакле, по томе је свакако другачије“ каже Ерне Марки, пројект менаџер. 

Наставак пројекта „Inter Pingpong“ даље јаче сталну сарадњу која је успостављења између стонотенисера који живе са обе стране границе. 

Више информација: 




Популарисање стоног тениса у Сенти, Хоргошу и Сегедину

Нови прекогранични пројекат „Интер Пингпонг у школама“

Пројекат прекограничне сарадње “Интер пингпонг у школама”