| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.03.11.
ШИРИ СЕ БАЊА КАЊИЖА

Општина Кањижа огласила је јавну презентацију Урбанистичког пројекта за проширење садржаја Специјалне болнице за рехабилитацију „Бања Кањижа” до 10. марта и увид је могућ сваког радног дана од 8 до 12 сати у згради општине и доступан је и у дигиталном облику на сајту www.kanjiza.rs. 

   2026.03.03.
Основна школа “Арањ Јанош” из Орома прославила Дан школе

Главна зграда школе налази се у Трешњевцу, док су одељења распоређена и у Орому и Тотовом Селу. Школа је име “Арањ Јанош” добила 2015. године, а од тада се Дан школе сваке године прославља културним програмом поводом рођендана песника. 


У Орому је Дан школе обележен ...

   2026.02.11.
Бесплатни контролни прегледи

У свим амбулантама Дома здравља Кањижа, на целој територији општине биће организовани бесплатни контролни прегледи, захваљујући износу добијеном на конкурсу Завода за родну равноправност – речено је данас, 10. фебруара у Кањижи. 


На територији општине Кањижа ...

   2026.02.09.
Тешка ситуација за свињогојство у Србији

Откупна цена свиња у живој ваги тренутно износи 150 динара по килограму, док се у продавницама, након прераде, креће око 700 динара, а понегде и више. 
Сектор је принуђен на увоз – кажу откупљивачи. У суседним земљама производи се могу набавити још јефтиније, док у Србији, ...

   2026.02.03.
На Испитном балу представило се 29 парова

Догађај и плесна школа која му претходи већ више од четири деценије организују се у Потисју. 
У недељу поподне у Кањижи је на Испитном балу своје умеће представило 29 парова. Елегантне хаљине, свечани сјај, осмеси и задовољна омладина обележили су овај догађај, који је ...

 
Претрага
 

   2024.01.30.
У општини Кањижа се бележи позитиван тренд на пољу туризма

У општини Кањижа је за прошлу годину регистровано 51.000 ноћења, што је скоро 11.000 гостију. Толики број туриста је у овој општини забележено 2019. године. 
Општина Кањижа је последњих година све посећенија на туристичкој мапи наше земље. Нуде јединствене програме за локално становништво. Што се тиче туризма, Тотово Село је једно од најпосећенијих насеља, прошле године готово 1500 људи је посетило знаменитости овог малог села. 
Золтан Фараго, туристички водич из Тотовог Села каже: „Пуно група ђака је дошла из Мађарске, пуно људи је дошло овде из околних насеља и градова, што је такође заслуга Туристичке организације општине Кањижа, јер су и они усмерили много ђачких група из целе општине." 
Кањижа такође улаже велики труд да туристима понуди програме и садржаје. Један од најпопуларнијих догађаја је “Фестивал Цветања Тисе”, али грађани траже и вожњу Тисом готово целе године, истакао је Чаба Шарњаи, капетан брода. 
„Не претерујем када кажем да је било више од две хиљаде људи који су посетили Кањижу и који су користили мој програм пловидбе Тисом, али и друге програме.“ 
Слично добру годину иза себе су имали и угоститељски објекти на обали Тисе. Већина њих већ се припрема за ову сезону. 
Жужана Буза, приватна предузетница каже: "Припремамо се са новитетима, сада храбрије можемо да кренемо у нову туристичку сезону, биће нове гастрономске понуде, као и нове понуде на пољу пића." 
У Кањижи је број ноћења за 2023. годину достигао ниво из 2019. године. Ивет Боднар, сарадник задужен за туризам у локалној самоуправи Кањижа каже: „Када говоримо о бројкама, то значи да је забележено 51.000 ноћења гостију, што значи готово 11.000 туристичких посета. Кањижу је посетило укупно 11.000 страних и домаћих туриста.” 
У оквиру програма “Хелло, Кањижа!” ове године ће се наставити екскурзије ђака и предшколаца у општини, у којој је прошле године учествовало више од 400 деце. Синтија Изетовић каже: „Ове године имамо и подршку општине, јер трошкове аутобуса и ове године покрива локална самоуправа Кањижа, чиме растерећујемо родитеље и подржавамо их. Оно што је ново за ову годину је да смо Ором укључили у нашу понуду." 
Међу програмима најпосећенији су били Манифестација поводом Дана Светог Стефана, Адвентски вашар, као и пливачки и тркачки маратон које је посетило више хиљада људи. 

 




У општини Кањижа се бележи позитиван тренд на пољу туризма