| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.12.01.
Данас је у Мартоношу двадесет добровољних ватрогасаца положило испит

Обуку је организовао Општински ватрогасни савез Кањижа. Циљ је да што више добровољних ватрогасаца стекне висок ниво стручне обуке и тиме повећа безбедност у општини. 
Добровољни ватрогасци из Мартоноша, Хоргоша и Кањиже четири викенда су слушали предавања. Наставу ...

   2025.12.01.
Бројне екипе и изузетни укуси на Фестивалу хурке и кобасице у Адорјану

На овогодишњем, 14. Фестивалу хурке и кобасице у Адорјану, уз помоћ организатора, припремљене су стотине крвавица и кобасица, а бесплатно су дељене и посетиоцима. На такмичење се пријавило готово 140 екипа, како из земље тако и из иностранства. 
Програм је започео традиционалним ...

   2025.11.26.
Хоргош ће и ове године засијати у празничном руху током адвента

Локални Дом културе и огранак Библиотеке „Јожеф Атила” у Хоргошу припремили су мноштво разноврсних и топлих програма за најмлађе и одрасле у најлепшем периоду године. 
У недељу палимо прву свећу на адвентском венцу, што значи да и у Хоргошу почиње адвентски период, ...

   2025.11.24.
Заједничка прослава разноликост народне музике у Адорјану

Десети пут је у Адорјану одржан сусрет цитраша „Одзвања цитра”. 
Место одржавања био је локални Дом културе, где су наступили састави из околних насеља. Циљ манифестације је био да се овај инструмент популаризује и да се традиција свирања на цитри сачува и пренесе ...

   2025.11.20.
Житарице добро напредују

Јесење житарице лепо напредују у општини Кањижа, док већи део парцела посејаних уљаном репицом није никнуо, а тамо где јесте, постоји сумња да ће биљке довољно ојачати. 
Сходно томе, на пролеће очекује се да ће површине под кукурузом и сунцокретом бити веће од планираних, ...

 
Претрага
 

   2023.02.07.
Тридесет парова на подијуму за плес

У Кањижи одржан Испитни бал полазника плесне школе. Овај програм је организован по 37. пут, а овога пута место одржавања је била Војвођанска рвачка академија. Најбољи плесачи су и ове године добили награде.
У првој половини вечери представљени су научени плесови, а потом је уследило и такмичење, где је публика могла да виде пет стандардних плесова. Младе такмичаре оцењивао је трочлани стручни жири.
Дејан Пејак, члан жирија каже: „У сваком случају оцењујемо осећај за ритам, држање, исправно држање, саме фигуре баш и не волимо да оцењујемо, пошто је ово школа плеса на основном нивоу, тако да се бодује основно знање у плесу.”
Карољ Ческо, инструктор плеса, позитивно је изненађен знањем овогодишњих полазника школе, наводећи да већ дуго није радио са тако добрим тимом. „Ове године се окупила генерација која је веома лако, веома марљиво, са великим ентузијазмом и раширених руку прихватила ове плесове. Претходних година сам морао да се мучим да их поставим, али овогодишња генерација је веома вољна и добра генерација у смислу учења плесова.”
Млади су се такмичили у три групе. На плесном подијуму се представило укупно 30 плесних парова, од којих су касније изабрани они најбољи. Треће место су освојили Лили Ковач и Давид Пургел. Како су рекли, нису се надали тако добром резултату, али су уједно и тужни, јер ово значи крај њиховог учења у школи плеса.
Плесни пар Лара Леваи и Адам Фараго били су на крају другопласисрани. Научене кораке је овај пар вежбао не само на часовима, већ и у своје слободно време. Краљ и краљица овогодишњег Испитног бала постали су Акош Хајаш и Флора Шерег.
Свих 30 парова успешно је завршило школу плеса. Поред пет стандардних плесова, научили су и латиноамеричке, као и традиционалне српске и мађарске плесове.
Више информација: